Obrazek

Sprzęt, a w szczególności sprężyny

Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Trafil dzis do mnie do przegladu H70 mojego kolegi, zakupiony w zeszlym tygodniu u jednego z renomowanych sprzedawcow. Kolege zaniepokoilo to ze przy strzelaniu z dystansu ok. 10 m do papierowej tarczy przymocowanej do sosnowej deseczki - sruty odbijały sie od deseczki. Kolega strzelał kiedys z mojego H55 i widzial ze sruty zaglebialy sie w deske na glebokosc 1 do 1,5 cm.
Rozłożylem harego i to co zobaczylem w srodku wprawiło mnie w zdumienie.
Obrazek
Prowadnica nie dosc ze plastyk to jeszcze krzywa, podkladka koszykowa pod sprezyne no i sama spreżyna ktora spowodowala u mnie nagly atak smiechu z powodu jej "prawidłowo" splanowanych końcówek.( na dole sprezyna do mojego H75)
Obrazek
Obrazek
Nie wiem czy ta sprezyna byla zamontowana przez producenta, czy zostala w "fachowy" sposob skrocona u nas aby zmiescic sie w limicie mocy. Praktycznie brak napiecia wstepnego sprezyny.

Wiele zastrzezen budzi tez stan tej podkladki koszykowej sprezyny. Ma ona glebokie wzery co jednoznacznie swiadczy ze karabinek byl intensywnie eksploatowany przed sprzedażą.Kolega wystrzelil ok. 50 srutow i dał sobie spokoj bo karabinek przy naciaganiu zaczal trzeszczec - zero smaru na sprezynie, chlapniete jakąś oliwką.
Obrazek
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Trafil dzis do mnie do przegladu H70 mojego kolegi, zakupiony w zeszlym tygodniu u jednego z renomowanych sprzedawcow.
To może napisz u kogo kupił tego Hatsana. Na moje oko oszukali gościa wciskając mu używkę...
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Dude pisze:Na moje oko oszukali gościa wciskając mu używkę...
Zadzwonilismy do sklepu i odsylamy harego na reklamacje.Zobaczymy jak nas zalatwia.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

Wczoraj nadszedl kres mojej sprezyny byla ona oryginalna wystrzelilem z niej prawie 3000 srutow ale wczensiej ja przesmarowalem molibdenowym wczoraj pod koniec strzelania po zlamaniu karabinka zeby sruta zaladowac lufa opadla mi o 1/3 naciagu w dol :D :wysmiewacz: mimo peknietej sprezyny jeszcze z 3 razy strzelilo pozniej dalem sobie spokoj teraz przyszedl czas zeby zamowic zestaw tuningowy :)
Hatsan 70STG + P8x56L
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Steve-o pisze:Wczoraj nadszedl kres mojej sprezyny byla ona oryginalna wystrzelilem z niej prawie 3000 srutow
I tak długo wytrzymała. Moja padła po około siedmiuset śrutach. :|
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

A moja nie chciała pęknąć nawet po 4000. Hogan ją wymienił na otevę. Co prawda końcówki sprężyny są (!)odspawane, ale jest prosta i w żaną stronę nie jest wyboczona. Aż dziw bierze. :mysli:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wszystko zależy od tego jaki producent ma humor takie włoży, starsze Hatsany miały mocniejsze sprężyny, chyba Sigreg opisywał przegląd po 10 tysiącach-wszystko było ok, a teraz ?...moja oryginalna też pękła dość szybko, czeska od rusznikarza trzaska nadal, moze juz nie tak silna ale jest :)
AA TX200 HC
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Kup spręzyne od Singrega razem z prowadnicą. Mam i jak na rasie po 5tyś nic nie wskazuje na jakiekolwiek zużycie. Nie wiem jak Singreg sie czuje i czy jest obecny na forum wiem, że miał wypadek i życzę Ci Grzesiek wszystkiego dobrego.

Sabo35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
ODPOWIEDZ