Obrazek

Sprzęt, a w szczególności sprężyny

Awatar użytkownika
HAT555
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2006, 23:33
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Sprzęt, a w szczególności sprężyny

Post autor: HAT555 »

Witam wszystkich. Znalazłem ciekawy link na allegro ze sprężynkami do Hatsanów. Od razu mnie to zaciekawiło bo cena jest niska w porównaniu do innych panujących np w sklepach. Podaje link na tą stronkę. Mile widziane komentarze i opinie. Pozdrawiam :)




1) http://www.allegro.pl/item120457643_spr ... _m_s_.html

2) http://www.allegro.pl/item120458307_spr ... 0_m_s.html

3) http://www.allegro.pl/item120159919_spr ... ratis.html

4) http://www.allegro.pl/item120426233_hat ... 3_55_.html
Pozdrawiam Tomek

Hatsan 90 STG +dociążenie (ok700g) niedługo tuning:)
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Generalnie sprężyny z allegro nie cieszą się najlepszą opinią oprócz nielicznych wyjątków.Ja swoją kupiłem od Hogana i nie żałuję jeżeli jeszcze nie jest dostępny to warto na niego poczekac.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

ta z drutu 3,15mm jest jeszcze warta uwagi. na 3,55 bedzie za bardzo kopał a z ta podwójną nima jak prowadnicy założyć.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Wszystkie, lub prawie wszystkie ;) sprężyny z Allegro testował Szymon. Ogólny wynik był taki, że lepiej dać sobie spokój z tymi 'magicznymi' wynalazkami - bardzo szybko siadają, tracą na mocy, wiatrówka ciężko się naciąga a kultura strzału woła o pomstę do nieba...
Awatar użytkownika
HAT555
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2006, 23:33
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: HAT555 »

Też tak mówie bo po co kupować w ciemno :) A lepiej poczekać i zwrócić się z tym do Hogana
Pozdrawiam Tomek

Hatsan 90 STG +dociążenie (ok700g) niedługo tuning:)
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Jeżeli ci się spieszy to możesz zestaw Hogana kupić od Lukassa
http://allegro.pl/item119531047_zestaw_ ... datki.html

ale na iwebie Hogan się już zameldował i pomału odpisuje na maile.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Potwierdzam zdanie poprzednikow co do jakosci sprezyn pochodzacych z allegro.Sprezyna z drutu 3.55mm wydaje mi sie za silna, dmuchawka ma niesamowitego kopa a co za tym pogarsza sie kultura pracy strzalu.Skusilem sie kiedys na taka ale nie nacieszylem sie nia dlugo.Pekla na drugim zwoju.Aby skasowac luz dolozylem podkladki dystansowe z teflonu pod sprezyne i splanowalem jej koniec.Efekt byl taki ze po kilunastu strzalach zaczela trzeszczec i pekla w drugim miejscu.Podwojnej nie ma jak zalozyc na prowadnice. Na kanadyjskim forum wiatrowkowym zetknalem sie z opinia ze podwojna sprezyna zamiast poprawic wlasciwosci dmuchawki tylko je pogarsza. Przy strzale rosna opory zestawu - tlok sprezyna.Moze ktos moglby napisac jak to jest z tym naprawde ?
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Kamuk
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2006, 13:17

Post autor: Kamuk »

Tak na marginesie to Hogan jest już dostępny :luzik: Rozmawiałem z Nim i mówił, że będzie miał komplety(sprężyna oteva + prowadnica stalowa i kapelusz z ertalitu + smar do
przesmarowania) za pare dni w cenie 70 zł...
Hatsan 90S
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

Kiedyś tez sie zastanawiałem nad ta spręzyną od - rusznikarz_2005.Zbierałem opinie i dowiedziałem sie ze on sprzedaje w miare dobre sprezyny ale usłyszałem ze od hogana są lepsze i np.teraz tego żałuje bo wolałbym tą z allegro.Dodam że sprezyna od hogana skurczyłą sie o pare cm bez powodu po ok 200 pestkach i teraz jak wkladam sprezynke hoganowską do korpusu to tłok niedostaje do dna bo sprezyna jest za mala a na poczatku byla za dluga ze ciezko bylo ją włozyc.Chce jeszcze przestrzec tych którzy chcą kupić prowadnice z allegro które sprzedaje uzytkownik dolar00 ja kupiłem od niego i tak:trzpien miał różne srednice przez co sprezyna w jednym punkcie niechciała wejsc a w drugin miała spore luzy,trzpien tez miał straszne walce niebyl wypolerowany ani dobrze starty(to niejest robota na tokarce conajwyzej robił to brzeszczotem!!)Prowadnica na podstawie która ma byc dopasowana do korpusu rzeby pełniła swoją funkcje (czyli prosto prowadziła sprezyne)była poprostu za mala srednica i jak wyciagnołem sprezyne była juz krzywa i niewiem po co kupilem ta prowadnice jak oryginał jest lepszy.Jak kupowac to od sochima.

No to mysle ze komus sie przyda ten tekst
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

nie zgodze sie do końca z tymi opiniami. Sam mam sprężynę od rusznikarza 2005, to są bardzo dobrej jakości czeskie sprężyny naprawdę godne polecenia (o ile są cały czas te same), w komplecie dołacza uszczelkę lufy i certyfikat jakościowy sprężynki, sam uzytkuję taka od jakiś kilkunastu tys. pelletek i sprawuję sie ok, naturalnie że nie jest tak silna jak nowa ale jestem z niej zadowolony-pieniędzy nie wyżuciłem w przysłowiowe błoto, karabinek naciąga się lżej. Co do włożenia mocniejszej z drutu 3.5mm to nie wiem jaki byłby efekt bo ta spręzyna nie wejdzie w nowy tłok Hatsana, mimo wszystko nie kopałby napewno bardziej niż stare modele gdyż jego tłok jest lżejszy od starszej wersji 55. Co do ostatniego linku do aukcji allegro, zauważcie że użytkownik irenaprzy też kupuje sprężynki u ruszkikarza2005 :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

kapsel pisze:ale usłyszałem ze od hogana są lepsze i np.teraz tego żałuje bo wolałbym tą z allegro.Dodam że sprezyna od hogana skurczyłą sie o pare cm bez powodu po ok 200 pestkach i teraz jak wkladam sprezynke hoganowską do korpusu to tłok niedostaje do dna bo sprezyna jest za mala a na poczatku byla za dluga ze ciezko bylo ją włozyc.
Warto żebyś dodał, że sprężynę od Hogana kupiłeś wysokoprędkościową, czyli dłuższą a nie normową. Jak do tej pory wszyscy którzy kupili normowe nie skarżyli się, że coś się z nimi stało, natomiast faktycznie spotkałem się z opinią, że użytkownik skracał sprężynę wysokoprędkościową bo nie mógł jej wcisnąć :/
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
HAT555
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2006, 23:33
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: HAT555 »

Kamuk pisze:Tak na marginesie to Hogan jest już dostępny :luzik: Rozmawiałem z Nim i mówił, że będzie miał komplety(sprężyna oteva + prowadnica stalowa i kapelusz z ertalitu + smar do
przesmarowania) za pare dni w cenie 70 zł...

70 zł to nie tak durzo :lol: warto by nad tym pomyśleć :) Pozdrawiam
Pozdrawiam Tomek

Hatsan 90 STG +dociążenie (ok700g) niedługo tuning:)
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Panowie nie kupujcie żadnych wysokoprędkościowych sprezyn do hatsana, a juz napewno z drutu o gr. 3,5mm. Takie spreżyny mają zbyt dużo energii , której hatsan nie jest wstanie wykorzystać. Strzelanie takimi spreżynami niszczy w pierwszej kolejności je same ,później elementy spustu , oraz optykę.
Jest święta zasada w doborze sprężyn: Dobierajmy je tak aby energia wynosiła 75% maximum jakie może osiągnąć nasza wiatrówka . Przykładowo dla Hatsana w zależności czy ma nowy czy stary tłok jest to 14-16J.
Awatar użytkownika
HAT555
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2006, 23:33
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: HAT555 »

To prawda jednak ja mówie o podstawowej wersji sprężyny, ponieważ ta oryginalna (turecka lol ) nie jest zbyt dobra . wienc do 17J. Pozdrawiam
Pozdrawiam Tomek

Hatsan 90 STG +dociążenie (ok700g) niedługo tuning:)
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

Kolega Akas ma racje ja kupiłem wysokopredkosciową i juz prawie po niej(po 200-300 srótach)niepolecam tej sprezyny jakbym wiedzial kupiłbym zwykłą 15j.Tez chciałem na poczatku miec mocną wiatrówke lecz to sie mija z celem teraz zaluje i niedlugo pewnie kupie zwykla sprezynke.

teraz nawet jakby wynaleźli sprezyne 30J i mi daawali za darmo to niewlozyl bym jej do karabinka bo szkoda nerwów i karabinka.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
ODPOWIEDZ