Obrazek

MUSCEL 461 - cudo Rumuńskiej inżynierii

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

MUSCEL 461 - cudo Rumuńskiej inżynierii

Post autor: tomaschek »

Byłem Ci ja u rodziny na Wielkopolsce przez ostatnie parę dni.
Wujek znając moje zainteresowania militariami i innymi takimi kazał mi iść na spacer za stodołę abym sobie coś zobaczył...
Poszedłem ... i szczena mi opadła tak, że zrobiłem w śniegu spory ślad ciągnąc ją za sobą przez następne parenaście metrów :lol: :lol: :lol:
A oto co zobaczyłem :D

Muscel 461, produkcja Rumuńska, silnik 2.5 litra, rocznik 1975 (ostatni rok produkcji tego samochodu). W sumie wyprodukowano ich zaledwie 80 000 szt z czego połowa na eksport.

Zachorowałem na dziada a wujek chce mi go odstąpić za okazyjną cenę :D Tylko gdzie ja go będę trzymał .... No i jeszcze trzeba w niego troszkę kasy włożyć :/

Powiem tylko tyle... TO JEST JAZDA :!: A nie te wszystkie wspomagania i inne pierdoły w samochodach :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa filmiki z jazdy próbnej :D Bawiłem się jak dziecko :lol: :lol:
Filmiki nagrywała moja jedenastoletnia kuzynka Dominika więc trzeba wybaczyć jej jakość ;)

<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nwbM6eBfub0&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nwbM6eBfub0&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>

I w kabinie :D

<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Eqon5fLJGHQ&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Eqon5fLJGHQ&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

:D
Dasz się karnąć ;)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Chyba nie podzielam Twojego zainteresowania. Choć co jak co ale nadawałby się na aktualną porę roku do jazdy (u mnie nie zawsze da radę komfortowo wyjechać czy wjechać gdziekolwiek). Sam wolę autka mniejsze (czyt. lżejsze), z raczej większym parametrem KM i zakresem użytecznych obrotów do 7k :).

Z filmów natomiast muza jest przednia (poczętkowo nawet mi Arch Enemy zajechało).
Pozdro

I skoro to taki rarytas to się nie zastanawiaj tylko bierz - reszta się ułoży jakoś :).
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Stare auta mają w sobie TO COŚ :) Styl i Klasa. Większość ludzi nie wyobraża sobie jazdy samochodem który nie ma wspomagania, szmocy, kupy elektroniki i innych udogodnień.
Stare autka mają duszę.
Na wsi w garażu mam Syrenę odziedziczoną po wujku. Powolutku odkładam pieniążki na przywrócenie jej do życia. Największym mankamentem jest fakt ze została wyrejestrowana lata temu, a teraz zarejestrowanie dwu suwa jest droga przez mękę. ;(

Tomku trafiła Ci sie nie lada Okazyja. Jeśli lubisz te klimaty to nie zmarnuj tej okazji bo raczej już się nie powtórzy. Pieniażki powoli się znajdą :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

tomaschek30 pisze:Zachorowałem na dziada a wujek chce mi go odstąpić za okazyjną cenę :D
Jesteś "szczęściarzem" ? Czy u ciebie to normalne ?. :PP
Dasz się karnąć ;)
Ryśkowi nie dawaj ,(inny "kaliber"), ale ja bardzo chętnie :hihi:

SZOK !!! Dobrze że siedzę, (szczena oparła się na przeponie) :wooo:

Ps.Miałem kiedyś mieć "gazika", ale żona okazała się "mieć silniejsze argumenty" :maruda: :/ ;(
Ostatnio zmieniony 18 lut 2009, 14:28 przez Qbuś, łącznie zmieniany 1 raz.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Iwanjura pisze: Większość ludzi nie wyobraża sobie jazdy samochodem który nie ma wspomagania, szmocy, kupy elektroniki i innych udogodnień.
Grzesiu masz rację co do ogółu - osobiście lubię nie tyle moc co przyspieszenie (na to składa się więcej czynników) - i myślę tu o autku codziennym - natomiast takie duperele jak elektryka, wspomaganie, ABS i inne to niepotrzebne dociążenie auta i pogorszenie osiągów - ma też wpływ na spalanie.
Wątpię aby Tomek chciał poruszać się tym czołgiem na co dzień: przede wszystkim spalanie, pozatym dla tego dziedka codzienna eksploatacja to zarzynanie.

A jeśli idzie o moje ideały aut to (niekoniecznie w kolejności):
- Porsche 356A Super Speedster;
- BMW 635CSI;
- VW Karman Ghia;
- Citroen BL 11;
- Mercedes 170 - to jest naprawdę cacko;
- Mercedes 190SL;

Parę innych by się jeszcze znalazło, ale nie zgodzę się z tym, że nowe auta nie mają tego czegoś - weźmy choćby gamę modeli ferrari, a z bliższych szaremu użytkownikowi: mini, nowy lancer (szczególnie evo :) ), czy nawet ten nowy mały fiat (chyba 500). Z całą pewnością nowe auta są mniej rozpoznawalne na ulicach - marki są do siebie bardzo podobne i coraz mniej jest wyraźnych cech charakterystycznych producenta - to mi się nie podoba. Pomijając już kwestię jakości wykonania - moim pierwszym autem był MB300D rocznik 78 - to miało taki wypas w środku i takie materiały, że teraz trudno szukać podobnych w samochodach nawet klasy średniej.

Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

No Tomku auto super !!! ;)
Troszkę serca i kaski a zabawa na lata .
Dasz pojeździć ;) :D
Walther + MTC
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Adam Każdy ma inne upodobania. Jeśli każdy lubiłby to samo to świat byłby nudny :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Klakier

Post autor: Klakier »

Zajefajne :D
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Potrzebna jeszcze kobyła do ciągnięcia. :lol:
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Objedziesz nim najtrudniejszy tor HFT!
Chyba on należy do tych kwadratowych samochodów 100x100?
100 L na 100 km znaczy!
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Dlatego mój napęd będzie tańszy i ekologiczny. :D
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Maruda pisze:Dlatego mój napęd będzie tańszy i ekologiczny. :D
Nawali ale pojedzie dalej :lol:
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Pewnie ciężko będzie z oryginalnymi częściami, jednak konstrukcja myśle na tyle prosta że można zaadoptować podzespoły z innych podobnych konstrukcji - polskich chociażby.
Z motocyklem byłoby łatwiej ;). Zresztą takim okazem robi się ze smakiem kolejne kilka km a nie trzepie tysiące km rocznie.

A ja młody i głupi, sprzedałem dość dawno przecudny motocykl rodem ze Świdnika :/
175ccm, 15KM, 12s do setki, 1977r. No i ten dźwięk kolejnych wybuchów w jednogarowym silniku 8) . Jeszcze sobie taki kupie :P
Posiadam jeszcze polski, znany wszystkim motorower z 1973r ze zrobionym już silnikiem. Może kiedyś się wezmę za całą resztę.

Jeśli pieniądze rozsądne i masz miejsce to nic tylko brać ;)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Maniek pisze: A ja młody i głupi, sprzedałem dość dawno przecudny motocykl rodem ze Świdnika
Zgrzeszyłeś synu zgrzeszyłeś ;( WSK Ci tego nie wybaczy :nie:
Powinieneś teraz odbyć pielgrzymkę do Świdnika i żałować za grzechy :lol:
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
ODPOWIEDZ