Obrazek

Barska 3-12x40 AO

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Barska 3-12x40 AO

Post autor: Dread Rock »

Witam

w/w lupka
http://www.barska.com/AC10008.htm

Troszkę pogrzebałem na iwebie i są na jej temat sprzeczne opinie(chińczyk, chłam) a to znowu że za te kasę to dobry produkt.
Cudów się nie spodziewam ale czy(i tu standardowy tekst) wytrzyma na hatsanie??

Cena jest naprawdę gut jak za 3-12x40 AO.

Czy taki wynalazek jak poniżej jest porównywalny? nie sądzę.
http://www.tarcza.pl/shopping/product_e ... php?id=190

A może coś innego? dajcie jakąś radę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Wnioskuję z Twoich postów, że szukasz lupki z powiększeniem do około x12. Jest to dość spore wymaganie zwłaszcza dla w miarę taniej optyki. Powiększenie na tym poziomie oferują między innymi: Leapers, Nikko, Bushnell no i oczywiście wspomniana Barska.
Moim zdaniem:
- Leapers
Wszystkie lunety tej firmy, z powiększeniem powyżej x9 mają SF co nie wróży ich dobrej wytrzymałości... choć są też modele z SF oznaczone jako TS co daje do myślenia nad wytrzymałością tego typu rozwiązania:
http://www.leapers.com/pages/optics/5th ... dlts-c.htm
http://www.leapers.com/pages/optics/5th ... dlts-c.htm
- Nikko
Powiększenie x12 posiada model 4-12x42. W Cekausie kosztuje 500 zł czyli więcej niż sam Hatsan, jednak myślę, że miałaby większe szanse przeżycia niż Leapers z SF (te bez TS). Nikko 2-7x32 które obecnie posiadam, u poprzedniego właściciela przeżyło na Hatsanie około 10 000 peletek, plus ileś tam jeszcze na HW-97 i jak dotąd ma się świetnie...
- Bushnell
No cóż... jak już to tylko Legend. Niestety ich cena sprawia, że nie ma sensu montować ich na Hatsanch. Model 4-12x40 w Cekausie kosztuje bagatela prawie 1000 zł.
Jest jeszcze Bannerek za trochę ponad 500 zł. 4-12x40 ale to już raczej loteria...
- Barska
Hmmm... mało (w ogóle?) jest o tej lupce konkretnych opinii użytkowników więc montując ją na Harrym byłbyś niczym króliczek doświadczalny. Moim zdaniem lepiej nie ryzykować...
Są jeszcze tanie Simmonsy ale do wytrzymałych lupek na pewno się nie zaliczają.
W lunety nieznanych marek i podejrzanie tanie w stosunku do tego co oferują, jak na przykład ta którą podałeś w linku, lepiej się nie bawić.

Jak sam widzisz, tanich i wytrzymałych lunet z powiększeniem x12 raczej nie ma. Jeżeli Cię stać to możesz jednak ryzykować. Gdybym ja na Twoim miejscu miałbym wybierać spośród wyżej wymienionych (obym nigdy nie musiał) pewnie wziąłbym Nikko.
Zależy też to od tego w jakim stopniu ucywilizowałeś swój karabinek. Piętnastojoulowy, nowy typ Hatsana niewiele różni się od Slavii 634 kulturą strzału. Wątpię też, żeby był dużo bardziej zabójczy dla lunet.

Chyba lepiej zacznij oswajać się z powiększeniem x9.

Moje propozycje:
http://www.leapers.com/pages/optics/gol ... mdts-c.htm
albo jakiś model 3-9x40.

...(hmm a może jednak SF?)...
http://www.leapers.com/pages/optics/5th ... dlts-c.htm
http://www.leapers.com/pages/optics/5th ... dlts-c.htm
... napisałem „może jednak”, ponieważ producent oferuje ciekawe rozwiązania w tych modelach:
- zero locking
- zero resetting

Między innymi dlatego – kłopoty z doborem dobrej optyki, zamieniłem Hatsana na Slavię.

P.S Sorry za przydługawy tekst.
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Dude raz jeszcze dzięx. Jakiegoś długu się u ciebie nabawię ;)

Jednak, zostanę na 90% królikiem doświadczalnym dla braci wiatrówkowej :)
10% anusz coś mi do głowy strzeli.

Zresztą Barska wprowadziła pośród wielu już dostępnych modeli optyki, model Air Gun czyli o czymś to znaczy. Z wyglądu też na tasco mi ni jak nie wygląda. A czy zależy mi na powiększeniu 12x, akurat tyle ma ta lupa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Dread Rock pisze:Jednak, zostanę na 90% królikiem doświadczalnym dla braci wiatrówkowej
No to szczęścia życzę ;)

A gdzie i za ile masz zamiar kupić tą lunetę?
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

A tu:
http://www.sharg.pl/index.php?shop=1&la ... dok=&sort=

Jakieś sugestje na temat e-sklepu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Powiem szczerze, że raczej nie pchał bym się w Barska.
Tu już nie chodzi o wytrzymałość, choć i tutaj miałbym spore wątplipwości, tutaj ważne jest też jaki toto ma obraz, błąd paralaksy, jasność, kontrast etc.
Alternatywą x12 ze zmienną głębią ostrości jest jeszcze Bushnell Trophy 3-12x40 AO. Baaardzo przyzwoita lupka, wytrzymała i jasna.
Na iweb zapytaj kolegi Buba1340. On sprowadza Bushnelle ze Stanów w cenach bardzo umiarkowanych. Sam z resztą kupiłem u niego swoją lornetkę plus zakrywki. :) Choć nie wiem czy jeszcze się w to bawi.
Możesz poszukać na www.acmeimport u Grzegorza lub www.sportsoptics u Przemka. Bardzo przyzwoici sprzedawcy i można delikatnie negocjować ceny.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ja mam problemy ze stabilnym trzymaniem karabinka już z przybliżenia x7, z x12 szkoda gadać :wysmiewacz:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Też mi się tak kiedyś wydawało.
Jednak strzelałem z klęczki na powiększeniu x32 i nic mi nie uciekało. Ze stojącej byłby problem, ale wszystkie inne pozycje bez najmniejszych komplikacji.
Z x12 można spokojnie strzelać ze stójki.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Wierzbin pisze:Alternatywą x12 ze zmienną głębią ostrości jest jeszcze Bushnell Trophy 3-12x40 AO. Baaardzo przyzwoita lupka, wytrzymała i jasna.
Tylko spójrz na cenę tego Trophiego - około 900 zł :szok: Alternatywą może i on jest, ale nie na Hatsana.
Wierzbin pisze:Tu już nie chodzi o wytrzymałość, choć i tutaj miałbym spore wątplipwości, tutaj ważne jest też jaki toto ma obraz, błąd paralaksy, jasność, kontrast etc.
Na Iwebie, w małym porównaniu Tonia, Barski i Nikko o tych samych parametrach, obydwie lupki wypadły na równi pod względem jakości obrazu, także chyba nie jest źle ;)
Wierzbin pisze:Powiem szczerze, że raczej nie pchał bym się w Barska.
Na Hatsana bym jej nie założył, ale na moją Slavię to kto wie czy bym się nie skusił ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Używkę BT 3-12x AO można już łyknąć od 600zł. Miałem okazję kupić nową za niecałe 700zł właśnie od Buby.

Szczerze powiem, że zabawa w powiększenia większe jak x9 przy Hatsanie to raczej mija się z celem. Poprostu się ich nie wykorzysta, a zapłacić i to słono trzeba.

Jeśli ktoś się upiera na Barska, to chętnie dowiem się coś więcej o tej lunecie z pierwszej ręki. Bo póki co opinie ma taką sobie :/
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

A co powiecie o tej:
Obrazek
Nikko Stirling Gold AIRKING
4-12 x 42 model: NGRA41242 cena 420 zł u niejakiego Tonia
http://www.airguns.strefa.pl/nikko.html

Straszycie ludzi, to zaszaleje i za 2x większą cene może tego Nikko?
Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Przy okazji małego testu Tonia na iweb czytałem ,że Nikko i Barska to ta sama półka jakościowa i wytrzymałościowa takie lepsze chińskie lunetki ,ale w końcu Leapers i Simmons to też chinki. Ja osobiście zaryzykował bym przy wyborze między Nikko a Barska na rzecz tej drugiej bo ceny Barska w sharg są bardzo konkurencyjne.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Bo Barska jest 2x tańsza od Nikko a ma te same parametry(wiadomo o co chodzi) co innego jednak wytrzymałość, konstrukcja, optyka, regulacja.
Sam już mam mentlik co wybrać.
Jak by było białe na czarnym że barska wytrzyma i 0 nie będzie latać po tarczy to bym się nawet nie zastanawiał, ale nikt do tej pory 100% tego nie wyjaśnił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A zaryzykuj z tą Barską. Jak napisał Robert, Nikko i Barska to mniej więcej ta sam półka jakościowa i (?)wytrzymałościowa. Cena jest naprawdę atrakcyjna a przy okazji przysłużysz się nam wszystkim będąc pierwszym króliczkiem doświadczalnym :lol: W końcu jakby nie patrzeć jest to seria Airgun, czyli dedykowana pod wiatrówki więc może wytrzyma.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
No cena Barska to jest niska w sharg ,ale zobacz w acmeimport to może poprawi Ci się humor. Gdybym wiedział ,że w sharg są takie ceny Barska Optics to juz by lezał u mnie ten celownik 2-7x32 AO ,a nie tam jakieś bazar tasco.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Gdy taka firma jak sharg zajmie się sprzedażą Nikko to też ceny tych lunetek będą bardziej przyjazne.
A i jeszcze jeżeli się tak bardzo obawiasz rozsypki celownika to kupuj tylko z gwarancją ,lub kupuj tanie albo solidne bez gwarancji. Średniaki bez gwarancji to może być istotnie straszna wtopa.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ