Obrazek

Strzelnica

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Cris942
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2008, 11:14

Strzelnica

Post autor: Cris942 »

Witam, chciałem się zapytać o szczelnice czy każdy ma swojej roboty czy kupowaną. Jak swoją to na jakiej zasadzie, gdzie ją postawić i z czego zrobioną jakiej wysokości itp itd. Czy zawieszacie po prostu puszki na gałęzi i walicie w nie czy zawieszacie porostu tarcze na wrotach od stodoły i walicie w stodołę ile wlezie. Mam zamiar zrobić własnej roboty z pierwszego30 zdarzenia szczelnicę :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Witaj !

Wszystko zależy od warunków jakimi dysponujesz,własnych umiejętności,zasobności kieszeni,pomysłowości,itp....
Ale sprawa najważniejsza to Bezpieczeństwo Twoje i "otoczenia".Na forach jest dużo pomysłów opisanych i zrealizowanych,wystarczy trochę poszukać,poczytać i coś zdecydować. ;)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Najlepiej z blachy stalowej, minimum 2 mm grubości, tak aby śrut jej nie dziurawił. Nieźle może się sprawdzić laminowana płyta wiórowa około 20 mm. Też nieźle toleruje śruty. Fajnie by było jakbyś sobie zrobił jakieś dokładane nóżki, tak aby uzyskać zakres od 0,5 do 1,5 metra wysokości, żeby komfortowo strzelać w każdej pozycji (leżąca, siedząca/klęcząca, stojąc). Są też do kupienia w sklepach wiatrówkowych jak i na Allegro gotowe kulochwyty pod tarczki 14x14 cm :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Re: Strzelnica

Post autor: grossus »

Cris942 pisze: szczelnice
Szczasz tam czy jak? Strzelnica! :D

Wracając do tematu. Ja strzelam na takim ogródku działkowym u dziadków. Jest dosyć długi, ale nieco z górki. Na dole jest domek i tam stawiam zbitą z desek tarczę. Śrut nie ma szans by przeleciał na wylot, ale potrafi się cofnąć prawie do miejsca skąd strzelam. Dystans to 20 metrów.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
ptasior360
Posty: 157
Rejestracja: 07 lip 2008, 13:38

Post autor: ptasior360 »

Ja ze stali raczej bym strzelnicy nie robił, bo wiadomo że śrut sie może odbić, albo rozwalić na kawałki i ktoś stojący obok może dostać. Najlepiej jest zrobić z deski np dębowej, albo z sosnowej i z tyłu przykręcić blaszkę (tak dla bezpieczeństwa).
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Drewno odbija jeszcze lepiej niż stal. Metal jest ok, drewno też o ile jest pod kątem do trajektorii lotu śrutu. Niektórzy wykładają warstwą z grubego materiału, albo robią "kanapkę": gruba blacha, warstwa tłumiąca (materiał, pianka, itp), cienka blacha, lub gruba blacha, drewno (miękkie), cienka blacha.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

@ptasior360

Dlaczego ktoś miałby stać obok celu? Coś takiego jest niedopuszczalne.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ptasior360
Posty: 157
Rejestracja: 07 lip 2008, 13:38

Post autor: ptasior360 »

jarek m pisze:Drewno odbija jeszcze lepiej niż stal.
No nie powiedziałbym, stal odbija a w drewno śrut włazi jak w masło (zależy od drewna)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Na stali ze śrutu robi się placek. Gruba, świeża dębowa decha działa jak katapulta. Zresztą każde drewno jeśli jest sprężyste ( a nie daj Boże świeże/mokre) zachowuje się w ten sposób - stąd na polowaniach zdarzają się rykoszety od drzew.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

potwierdzam na własnym (doświadczonym) przykładzie, że np świeża brzoza kapitalnie odbija, natomiast wysuszona przyjmuje bez znieczulenia; jeśli dobrze pamiętam, to mokra (ale nie świeża) nie rykoszetuje, ale też nie wbijają się w taką śruciny
Marcin chcesz bana za you?
ptasior360
Posty: 157
Rejestracja: 07 lip 2008, 13:38

Post autor: ptasior360 »

Racja
butcher70
Posty: 48
Rejestracja: 05 cze 2007, 21:35
Lokalizacja: śląskie

Post autor: butcher70 »

Witam

Dawno sie nie strzelało .... ;(

A co do strzelnicy to kiedyś stworzyłem taką i ...jeszcze żyje , oczywiscie strzelnica :)

link z innego forum ;)
H90s tuning PP 3-12x42
CP99c
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ooo, fajniutka :) i to malowanie a'la safari! :D
Chłopaki rzucili temat na beżowym o stawianiu figurek: a może do każdej łyżeczkę pod kątem 90 stopni, tak aby po złożeniu figurki, trafiać w nią "od spodu" i stawiać figurynkę ? Może zrobię schemat:

Obrazek
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

grossus pisze:Śrut nie ma szans by przeleciał na wylot, ale potrafi się cofnąć prawie do miejsca skąd strzelam.
Ja czasami dostaje odłamkami... Podobny patent na działce.
Powiem tyle, mokre drewno odbija jak cholera we wszystkich kierunkach. Jeśli będzie to strzelnica stała, to na pewno będzie jakiś czas mokra.

Pomyślałbym raczej o czymś w stylu pianki w której śrut byłby wyhamowywany (a'la kompozyt) i dopiero o podkładzie stałym. Coś mniej więcej takiego: folia ogrodnicza, pianka, drewno albo blacha.
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

Ja mam "strzelnicę" z drewnianego pudełka po owocach, w środku wyłożone 4 warstwami grubej i sztywnej wykładziny dywanowej ( pas wykładziny złożony na 4 razy).
Pod wykładziną, w skrzynce, blacha duralowa grub 5 mm, a za skrzynką "ekran" z suchych desek "calówek"
"Ekran" z desek - ok. 1 x 1 m, skrzynka 25 x 40 cm.
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
ODPOWIEDZ