Obrazek

Separator w Harnasiu

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Separator w Harnasiu

Post autor: przemiello »

Za namową Krzyśka123 postanowiłem upiększyć swoją dmuchawkę. Troszeczkę oksyda do poprawki, ale da się zrobić. Lekko na wcisk w miejscu muszki (może mikroczok mi się zrobił :lol: ). Czy to wpłynęło na celność? Chyba raczej nie. Choć zawsze to dodatkowa masa na końcu lufy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Raczej to nakładka (trochu udziwniona) , bo koło separatora to nawet nie leżało (separator ma zupełnie inną budowe).
ALE WYGLĄDA FAJNIE.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

Wiem jaką konstrukcję ma separator na karabinki pneumatyczne i znam jego zasadę działania. Mój to design żywcem przeniesiony z broni palnej (ale za to jak wygląda) :D
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

http://www.airgun.neostrada.pl/tlumiki.htm

a to co masz na lufce, wygląda jak żywcem zdarte z działka p-lot :D Ja wiem że wszyscy gonią za "szmocą", ale żeby od razu MiG-i strącać ?? ;)
Dla mnie osobiście za krótkie, ale to ma się Tobie podobać i po to go robisz :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

Po ostatnim strzelaniu mam wrażenie, że ten kawał ciężaru na końcu lufy zmniejsza jej drgania podczas ostatniego cyklu strzału :hm: . A może chciałbym żeby tak było :) .
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Tak jest. Zrobiłem w moim Harnasiu coś podobnego (porem zastapię to tłumikiem) i rzeczywiście jest lepiej. Wytoczyłem z wałka mosiężnego. Muszę jeszcze zważyć.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Możliwe - zamiast "lekkiej" rurki masz na końcu dociążenie a więc i mniejszą podatność na wspomniane drgania. Absolutnie nie neguję tego że się takowy patent sprawdza, po prostu mnie osobiście wygląd nieco nie podpasowuje :). A idąc za moim skojarzeniem... hmmm a nie myślałeś może żeby od strony kostki dać koncentryczne, zwężające się w kierunku muszki pierścienie? Tak jak w niektórych działkach przy osadzeniu lufy, tam gdzie ona się cofa. Dodało by to "mocnego" wyglądu karabinkowi i wydaje mi się że nieźle zgrało z ogólnym designem H80. :hm:

Tu na kolanie i nieco w przesadzie zrobiona ilustracja tego co mam na myśli:
Obrazek
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

Luciush pisze:Możliwe - zamiast "lekkiej" rurki masz na końcu dociążenie a więc i mniejszą podatność na wspomniane drgania. Absolutnie nie neguję tego że się takowy patent sprawdza, po prostu mnie osobiście wygląd nieco nie podpasowuje :). A idąc za moim skojarzeniem... hmmm a nie myślałeś może żeby od strony kostki dać koncentryczne, zwężające się w kierunku muszki pierścienie? Tak jak w niektórych działkach przy osadzeniu lufy, tam gdzie ona się cofa. Dodało by to "mocnego" wyglądu karabinkowi i wydaje mi się że nieźle zgrało z ogólnym designem H80. :hm:

Tu na kolanie i nieco w przesadzie zrobiona ilustracja tego co mam na myśli:
[url=http://images33.fotosik.pl/377/9914205f850c656cm.jpg]Obrazek[/URL]

Ładnie, ale poprzestanę chyba na tej zewnętrznej modyfikacji, którą mam teraz. Byłby to lekki przerost formy nad treścią :D .
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Awatar użytkownika
krzysztof 123
Posty: 70
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:13
Lokalizacja: Olecko WM

Post autor: krzysztof 123 »

Separatorem tego nie nazwę ot taka ozdoba i jest za co chwycić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
BSA ss TACTICAL leapers 3x9x32 MD
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Dociążnik ;).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ