Obrazek

AirArms S400

Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Marku, sesja była i to nie raz :D Jakoś mi tak z przyzwyczajenia po Harrym zostały :lol: Jeszcze tylko płaszcza lufy nie zdejmowałem :lol: Ale np. spust był już w drobny mak rozebrany... następnym razem porobię fotki bo i w środku zaszły pewne zmiany 8)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Luciush pisze:zdecydowałem się na AA S400
:wow: :down: :killer5: :bije:
no nie! następny zdrajca narodu (tureckiego), burżuazyjny reakcjonista i w ogóle no brak mi słów!
Marcin chcesz bana za you?
Klakier

Post autor: Klakier »

Lucek gratuluję zakupu po raz drugi.
A tu moja plujka z tłumikiem od Wojtana:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ja się chyba na tłumik nie zdecyduję... jak mi kopa zabrało, to niech chociaż słyszę że strzeliłem, bo tak to już żadnej radości nie będzie ;). Ani tu biceps poćwiczyć przy naciąganiu (no chyba jak butlę targam), ani tu w ramię nic nie stuka (chociaż i Harnaś był pod tym względem mocno utemperowany)...

A ty Marcin nie przyganiaj, jak masz ładną Czeszkę to się nią ciesz :). Wierzgająca Turczynka już była grana, niemrawa i krótkodystansowa (mało strzałów) Chinka też, to teraz przyszedł czas na flegmatyczną, ale akuratną Angielkę ;). Tak to już jest z kobietami - trzeba spróbować paru, zanim wyrobisz sobie bius... eee... :D Gust!
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

:offtopic:
"Bo z kobietami nigdy nie wie,
oj nie wie się,
Czasami dobrze jest...."
Jak dobrze pamiętam - Jerzy Połomski :lol:
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
KWP
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Witam, ja tydzień temu sprzedałem swoje AA S400. Tego samego dnia nabyłem Pro-Sporta. Przyznaje bez bicia, iż nie żałuję tej zamiany. PCP na pewno kiedyś znowu się pojawi, ale nie tej firmy i z innej półki cenowej... Ale to pieśń przyszłości. Teraz jest "prosporcik", a ja cieszę się jak dziecko :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
KWP
AA Pro-Sport + Weaver RV7
AirMaster 300+Lider 3-9x40
iż38
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Osobiście znam co najmniej kilka przypadków przesiadki z PCP na sprężyny. Ot pierwsi z brzegu: Power, Morgan, Wiecho czy Pezet. Jedni wolą blondynki inni brunetki ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krzychoo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2009, 16:23

Post autor: krzychoo »

Witam wszystkich.
Startuje z kolejnym pytaniem do posiadaczy pcp i w ogóle. Czy jest konieczność, a jeśli tak to jak często powinno sie przestrzeliwac karabinek takimi filcowymi wałeczkami ( czyścikami ) - nie wiem jak się fachowo nazywają.
Sam posiadam od kilku tygodni AA S400 Classic. Wystrzeliłem ok 600 - 700 szt 4.50mm
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

krzychoo pisze:Czy jest konieczność
Nie ma.
No chyba, że używasz niskiej jakości śrutów, które zapychają bruzdy w lufie, to wtedy można bawić się w przecieraki.
Ewentualnie jak spada prędkość początkowa (pomijam zużycie sprężyny).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
krzychoo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2009, 16:23

Post autor: krzychoo »

Dzięki Marek. Nie wiem jeszcze co to jest dobry śrut, ale to co wystrzeliłem do tej pory to BSA Interceptor oraz troche BSA Storm.
Dopiero się ucze i sprawdzam. Następny zakup to już pewnie JSB, wszyscy piszecie że to dobra i sprawdzona amunicja. Staram się strzelac na duże odległości 50 - 60 m
może mi coś poecisz, bardzo proszę.

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 20:09 ]
A...zapomniałem jeszcze jedno pytanie odotyczące kalibru. Spotkałem się z opiną aby w nowym, a mój jest stosunkowo nowym karabinkiem nie stosowac śrutu nadkalibrowego. Co Ty jako osoba znajca temat sądzisz o stosowaniu 4,51 czy nawet 4,52 mm ?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

krzychoo pisze:A...zapomniałem jeszcze jedno pytanie odotyczące kalibru. Spotkałem się z opiną aby w nowym, a mój jest stosunkowo nowym karabinkiem nie stosowac śrutu nadkalibrowego. Co Ty jako osoba znajca temat sądzisz o stosowaniu 4,51 czy nawet 4,52 mm ?
Nic na ten temat nie słyszałem. Kaliber śrutu dobiera się indywidualnie do karabinu i nie ma znaczenia czy jest to nowy karabin czy starszy. Wybiera się kaliber, który skupia najlepiej.
Generalnie rzecz ujmując, lufy gładkie, albo rysowane dobrze jest karmić śrutem nadkalibrowym, np. 4,52 lub 4,53, ale to też zależy co dana lufa lubi.
krzychoo pisze:może mi coś poecisz, bardzo proszę.
Exact to bardzo dobry i sprawdzony śrut.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Nie wiem jak to w S400, czy oring jest na popychaczu czy w środku lufki już. Jeśli w środku, to mocno nadkalibrowy śrut (4,53 i więcej?) może uszkodzić owy oring.
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Nie wiem jak to w S400, czy oring jest na popychaczu czy w środku lufki już.
Jest "w środku lufy", a dokładniej pomiędzy mosiężnym pierścieniem portu ładowania, a wlotem lufy.
Jeśli w środku, to mocno nadkalibrowy śrut (4,53 i więcej?) może uszkodzić owy oring.
Na pewno nie uszkodzi - no chyba, że będziesz próbował wepchnąć tam śrut 5,5mm - ten jest faktycznie "mocno nadkalibrowy" :D . Poza tym nie spotkałem się ze śrutem o większej "nadkalibrowości" niż 0,03mm.
Nie wiem jeszcze co to jest dobry śrut
To taki, który wystrzelony z dobrego sprzętu leci tam gdzie celujesz :D .

Co doboru najlepszego śrutu dla Twojego karabinka, sugerował bym kupić tester JSB. W paczce jest po 50 sztuk z siedmiu rodzajów śrutu tego producenta:
1. Exact 4,50 - 0,547g.
2. Exact 4,51 - 0,547g.
3. Exact 4,52 - 0,547g.
4. Exact 4,53 - 0,547g.
5. Exact Express 4,52 - 0,510g.
6. Exact Heavy 4,52 - 0,670g.
7. Straton 4,52 - 0,535g.
Powyższa konfiguracja jest przykładowa bo zestawów testerów jest kilka lecz w każdym zawsze jest komplet czterech kalibrów Exact'a.
Zaoszczędzisz w ten sposób wydawania pieniędzy na kilka paczek różnego śrutu aby "wstrzelić" się w ten najbardziej optymalny. Tak więc jak każdy kto ma "to" już za sobą zawsze powie Ci, że sam musisz dobrać sobie odpowiedni śrut.
Zauważyłem jednak pewną regularność co do AA S400 (mogę się mylić). Otóż we wszystkich egzemplarzach tego karabinka z jakimi miałem styczność najlepiej zachowywał się śrut nadkalibrowy Exact w przedziale 4,52-4,53. W moim najlepsze skupienie mam na 4,52. Bardzo dobrze sprawuje się również Crosman Pointed.
Przy doborze śrutu sugerował bym wykonanie sobie kilku tarcz na jednej kartce papieru i ostrzelanie jej kolejno z różnych rodzajów śrutu (wystarczą nawet narysowane pisakiem zwykłe kółeczka bądź krzyżyki aby były widoczne przez lupkę). To będzie chyba najbardziej adekwatny test, w którym zobaczysz obok siebie układ przestrzelin dla wszystkich przetestowanych rodzajów śrutu. Nie przesadzaj również z odległością. Do pierwszych testów sugeruję dystans nie większy niż 25m i bezwietrzną pogodę.
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Ja do S400 polecam Exact 4,51 wypróbowałem najlepiej lata na większe odległości ;)
Z mojego karabinka 4.51 ma lepsze skupienie niż 4.52 4.53 ale to jest mój karabinek ;)
Najlepszym sposobem jest tester :D i samemu spróbować
Walther + MTC
krzychoo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2009, 16:23

Post autor: krzychoo »

Dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi. Na razie jest jeszcze trochę BSA 4.50 i tak pozostanie na chwilke. Tzn do następnych zakupów. A potem popróbuje z nadkalibrowym czyli tak jak sugerujecie dla każdego coś indywidualnego.

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 10:24 ]
Dzień dobry. Zapewne to lakoniczny opis problemu jaki tu przedstawie, niemniej zaobserwowałem w swoim AA s 400 Clasic, że nie zawsze płynnie i z niewielka siła naciągam dźwignię przy przeładowywaniu. Tzn. czasami łatwo i rytmicznie przesówa sie dźwigienka, a np. za kolejnym przeładowaniem idzie to bardzo ciężko. Wówczas nie ciągnąc na siłe wracam do położenia wyjściowego i po ponownej próbie udaje sie już łatwiej. Czy spotkał się ktoś z Was już z takim problemem ?
ODPOWIEDZ