Obrazek

AA TX200 Mk3 v-ce Theoben Evolution

Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

AA TX200 Mk3 v-ce Theoben Evolution

Post autor: Cortez »

Witam,po wielu namysłach i czytaniu forum doszedłem do wniosku,że zakonczę przygodę ze sprężynami wybierając coś z najwyższej półki.Nie ma sensu iśc w zastępstwa-bo to też kosztuje,a efekt może byc niezadowalający. :? Pozostały:AA TX200 (Prosport) lub Theoben np.Evolution.Cena nie jest wyznacznikiem,chociaż rodzaj osady może ją bardzo zmienic i wolałbym zastac przy buku. :D Z TX-a już strzelałem z Gas-ramu nigdy.Czy ktoś może podzielic się opiniami-zwłaszcza dotyczącymi Theobena? Pozdrawiam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

TX 200 HC miałem i przyznam że był fantastyczny - kształt - wyważenie itd.
prosport jeszcze lepszy ;) polecam
Co do Theobena niestety nic nie mogę powiedzieć , nie miałem przyjemności postrzelać .
Walther + MTC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Za TXem/Prosportem przemawia też dziecinnie łatwa rozbiórka :D
W ciągu kilku minut, na kolanie, samemu, można np. zmniejszyć lub zwiększyć energię, wymienić sprężynę itp. ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

W Prosporcie na minus jest aluminiowa dźwignia, podobno ręce brudzi. Chyba lepiej zrobić upgrade w TX.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Maniek pisze:W Prosporcie na minus jest aluminiowa dźwignia, podobno ręce brudzi. Chyba lepiej zrobić upgrade w TX.
No dobra,ale czy Theobena trzeba w ogóle rozbierac?Bo po co :?: Przecież podobno Gas Ram nie wymaga żadnej konserwacji,itp... No i pytanie oczywiście o porównanie kopa i wyważenie :hm: Pozdrawiam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

W TX też nie trzeba rozbierać :)
jak go raz porządnie (nie znaczy grubo :lol: ) nasmarujesz i przejrzysz to na sezon Ci starczy ;)
Ja rozebrałem kilka razy - a to z ciekawości , ato obejżeć spręrzynę itd.
Pewnie było to spowodowane budową i precyzją wykonania karabinka , co za tym idzie łatwością rozbiurki i składania ;)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2008, 11:00 przez pawel 2171, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther + MTC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Cortez pisze:Maniek napisał/a:
W Prosporcie na minus jest aluminiowa dźwignia, podobno ręce brudzi. Chyba lepiej zrobić upgrade w TX.

No dobra,ale czy Theobena trzeba w ogóle rozbierac?Bo po co :?: Przecież podobno Gas Ram nie wymaga żadnej konserwacji,itp... No i pytanie oczywiście o porównanie kopa i wyważenie :hm:
Co do Prosporta i jego dzwigni to ponoć po jakimś czasie pojawiają się na niej nieładne luzy z racji materiału z jakiego jest wykonana :/

Jeśli chodzi o GasRam to jest to ponoć większy killer optyki jak spręzyna :D
Dodatkowo przy uszkodzeniu systemu GasRam dochodzi konieczność naprawy w serwisie, sam tego nie zrobisz w odróżnieniu do zwykłej spręzyny :D
Kop i wyważenie - w TXie jak dla mnie ideał :D Cykl strzału króciutki, zwłaszcza po wywaleniu ciężarka, waga karabinka odpowiednia (z lunetą 4.5 kg :!: ) co dodatkowo wpływa na zmniejszenie kopa.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Czyli jednym słowem nie Theoben a TX ;) Tak sobie myślałem ale chciałem potwierdzenia od bardziej doświadczonych Kolegów.Cena podobna a i używkę można fajnie kupic.Wiem,że Tomaschek 30 rozbiera to ustrojstwo po ciemku i z zawiązanymi oczami. :lol: Ja jeszcze taki dobry nie jestem-ale szybko się uczę. :D Ano zobaczymy.... 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Cortez pisze:Czyli jednym słowem nie Theoben a TX ;)
Żeby było jasne, ja nie porównywałem tylko pisałem o zaletach TXa. Natomiast nikt o zaletach Teosia nie napisał ponieważ to rzadki karabinek (w porównaniu do TXa oczywiście). Jeśli chodzi o GasRam to wiem, że Alchemikowi nie trzymał ciśnienia i musiał długo czekać aż sobie postrzela :/
Theoben to napewno dobry karabinek jednak ja go w ręku nie trzymałem. Poza tym, trochę mnie ten GasRam przeraża, sprężynę poprostu wymieniam a tutaj ...
Cortez pisze:Wiem,że Tomaschek 30 rozbiera to ustrojstwo po ciemku i z zawiązanymi oczami. :lol:
Dwa klucze imbusowe (cztery śrubki :D ) i jeden klucz płaski (rozmiaru nie pomnę) i masz dostęp do bebeszków :lol: Wszystko zajmuje dwie minuty, skręcenie to samo :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

W BMK40(kopii podobno TX200) - to był klucz nr 10 (do tej śruby trzymającej moduł spustu). hehehe i rzeczywiście rozbiórka to poezja.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Panowie,przekonując mnie(a raczej prezentując zalety) do TXa,wzmagacie moją ciekawośc n/t Gas Ramu.Otóż dawno temu,będąc w U.K. usłyszałem od pewnego ViPa-podczas polowania na kaczki,że Theoben to nie tylko legenda-ale styl sam w sobie.Pomijając snobizm Angoli-chyba coś w tym jest.Ciekawe co by było gdyby zrobic strzelanie porównawcze :?: A może znacie jakiegoś linka n/t Theobena?Może ktoś go jednak ma i może powiedziec jak to działa w praktyce? :hm: Ale TX miodzio :D
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Cortez pisze:A może znacie jakiegoś linka n/t Theobena?Może ktoś go jednak ma i może powiedziec jak to działa w praktyce?
Znasz angielski to prosze http://warwig.com/Airgun/Addictive/jan04.pdf
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Serdeczne dzięki za linka,a wiec mam co robic przez weekend :lol: Strona super,chociaz PDFy ciężko wchodzą.Językowo nie ma problemu. 8) Pozdrawiam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Cortez pisze:Może ktoś go jednak ma i może powiedziec jak to działa w praktyce?
Napisz do Alchemika, On ma ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Napiszę do Alchemika-jak ma to wie. Swoją droga pogadałem z kumplem U.K.,który dużo strzela i wiele posiada :D Powiedział mi tak-cytuję:"TX to Porsche,a Theoben to Aston Martin.Oba fajne-wybór należy do ciebie". No i teraz mam ból głowy :zdziwko:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ