Obrazek

Ronsonol i inne benzyny

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Lukjusz
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2008, 18:58

Ronsonol i inne benzyny

Post autor: Lukjusz »

Witam
Mam pytanie odnośnie benzyny do zapalniczek Ronsonol czy mozna zastąpic nia benzyne ekstrakcyjna i czy nie jest to samo bo nie wiem ?Zamierzam kupic ja do czyszczenia Harrego gdyz jest latwo dostepna (w prawie kazdym kiosku). Pozdrawiam :zdziwko:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2008, 21:53 przez Lukjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

benzyna jak benzyna, choć pewnie droższa. możesz to też robić z takim samym powodzeniem spirytusem

poza tym aż tyle tego nie będziesz używał
Marcin chcesz bana za you?
krzycho1708
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: krzycho1708 »

Mam takie pytanko czym najlepiej odtłuścić szynę?,chodzi mi o coś co jest w każdym domu lub w garażu.
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Nie wiem co akurat posiadasz, spirytus, denaturat, rozpuszczalnik. Ja akurat spirytusu używam.
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
rifleman

Post autor: rifleman »

Lukjusz pisze:Zamierzam kupic ja do czyszczenia Harrego gdyz jest latwo dostepna (w prawie kazdym kiosku).
Benzynę ekstrakcyjną kupisz w każdym sklepiku z chemią czy farbami. To nie towar reglamentowany.
Borys pisze:Ja akurat spirytusu używam.
Karygodna rozrzutność... :lol: ;)
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Re: Ronsonol

Post autor: arturio111 »

Lukjusz pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie benzyny do zapalniczek Ronsonol czy mozna zastąpic nia benzyne ekstrakcyjna i czy nie jest to samo bo nie wiem ?Zamierzam kupic ja do czyszczenia Harrego gdyz jest latwo dostepna (w prawie kazdym kiosku). Pozdrawiam :zdziwko:
Nie ryzykował bym z paliwkiem. Ma to do siebie że dosyć wolno odparowuje (bo do zapalniczek stworzony :) ) Poza tym tłusty. Benzynką ekstrakcyjną zmywa się wszystkie zanieczyszczenia i szybko odparowuje, to jej podstawowa zaleta a sprzęcik potem trzeba przesmarować właściwymi mazidłami :) Poza tym nie wiem jak opary paliwa zachowały by się w komorze sprężania w czasie strzału......i chyba nie chcę wiedzieć :P
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
robroj0
Posty: 408
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:28
Lokalizacja: Wadowice G k.Mielca

Post autor: robroj0 »

Boria ten spirytus to ty pewnie używasz ale do oblewania po skończonej pracy przy tuningu,a nie do mycia sprężyny. :hihi: :PP
BMK-40(lufka LW)tuning by Alchemik+DOC na BKL-u
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

robroj0 pisze:Boria ten spirytus to ty pewnie używasz ale do oblewania po skończonej pracy przy tuningu,a nie do mycia sprężyny. :hihi:
A kto tu mówi trutnie o myciu sprężyny spirytusem ???? :P O odtłuszczenie szyny chodziło, co nie znaczy, że po skończeniu owej czynności nie zostanie pochłonięte jakieś piwko :D
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
robroj0
Posty: 408
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:28
Lokalizacja: Wadowice G k.Mielca

Post autor: robroj0 »

Dobra,dobra już nie krzycz ;(
BMK-40(lufka LW)tuning by Alchemik+DOC na BKL-u
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

Borys pisze:Nie wiem co akurat posiadasz, spirytus, denaturat, rozpuszczalnik. Ja akurat spirytusu używam.
Borys :?:
A którą ty "szynę" odtłuszczasz spirytusem :?:
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
twardy.cyngiel
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: twardy.cyngiel »

Ja używam benzyny ekstrakcyjnej lub denaturatu. Różnicy w działaniu nie zauważyłem. Obydwa preparaty spełniają swoje zadanie - odtłuszczają szynę i szczęki montażu. Denaturat zdecydowanie bardziej śmierdzi - coś tam dodają z wiadomych względów ;)

Pamiętam czasy, kiedy denaturat był dostępny w każdym sklepie spożywczym :D Degustatorzy mieli istny raj. A teraz trzeba się bryknąć aż do Praktikera/Obi/Nomi albo innej Castoramy :D
KRAL 002 drewienko
PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Kiedyś denaturat był specjalnie zatruwany. Obecnie nie. Ale ma wiele dodatków smakowych jak izopropanol i takie tam :) na zdrowie panowie !
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Mnie zdarza się najczęściej do odtłuszczania szyny używać wody po goleniu, czyli de facto - spirytusu. No i ta korzyść - pachnący karabinek ;P A co do "denata": Kiedyś w pracy czyściliśmy ze starego kleju płytę z tworzywa pod aplikację wydruku, no i okazało się że kleju nie bierze nic prócz denaturatu właśnie. Jako że skończył się dość szybko (duża płyta), poszedłem do sklepu obok i kupiłem na jednym stoisku 3 butle "jagodzianki na kościach". A jako że było lato i gorąco, na drugim stoisku wziąłem colę, a kiedy płaciłem, nie myśląc wiele, postawiłem siatkę z denaturatem na ladzie. Wzrok kasjerki - BEZCENNY :D
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ