Obrazek

Co mam kupić? Jakie PCP

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Chciałem się nie wypowiadać - ale mam ochotę Cię pobić i zabrać Ci karabinek.
:D
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Kilan pisze:Chciałem się nie wypowiadać - ale mam ochotę Cię pobić i zabrać Ci karabinek.
:D
Muszę uważać :hm: bo nie masz daleko do mnie :hm:
Ostrzegam będę bronić się i karabinka :lol:
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Darku a mógłbyś umieścić tarczki strzelań na różnych odległościach (25, może 40m) - bo się przezbrajam całkowicie hehehe. I tak myślę PCP?? no chyba, że takie PCA spełni oczekiwania. :)
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Strzelam na razie z otwartych i to kilka razy ;) nie jest za ciekawie :) na 10m robię jedną dziurkę wielkości 10 /20g ,ale po wstrzelaniu się na 30m strącałem korki za każdym razem ;)
jak założę lunetę wtedy zrobię tarcze ;) ale też to nie pokaże możliwości karabinka tylko moje :lol: Z tego karabinka śrut leci tam w którym momencie na tarczy naciśniesz spust :) to można wyczuć nawet jak kiepsko strzela się ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

No Darku zaszalałeś
Sprzęt jak się patrzy ;) :lol:
Walther + MTC
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dzięki wszystkim :)
Karabinek :hm: :) podoba mi się to że leży w dłoniach, jak szyty na miarę ;) teraz będę wiedział jak robić takie łoża :lol: :lol: :lol: bo strzelać i tak chyba nie nauczę się :lol:
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Darek, moje gratulacje :) Świetny karabinek. Ja swój przerobiłem na pcp i teraz trochę żałuję. Zanim podejmiesz decyzję to przemyśl temat. Bez dociążenia zbijaka uzyskałem 215m/s No niby wystarczy ale PCA wystarczało mi w zupełności, przerobiłem .........bo miałem kasę. Teraz mam mieszane uczucia. Pozdrawiam Artur
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

arturio111 pisze:Teraz mam mieszane uczucia.
A co się dzieje? Ma jakieś wahania prędkości? Niestabilny jest?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

W Lgm2 zbijak waży 24g i nie ma potrzeby aby go dociążać. Wystarczy wymienić sprężynki (nie mam pewności co do trzpienia zaworu, skleroza, czy nie za krótki).

Jak brakuje Ci pompki to przecież możesz do niej wrócić, chyba, że ją pchnąłeś.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Gratuluję zakupu, nareszcie cóś :)

Zbijaka nie trzeba wymieniać, tylko sprężynki : zbijaka i zaworu. Podregulować i cieszyć się trafianiem...
Ja bez problemu osiągnąłem stabilne 240 m/s,
pozdrawiam, Cezar
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Nie mam żadnych wachań prędkości. Po prostu tak mam i już. Próbowałem już kilka różnych sprężynek i nic. Może po prostu nie miałem tych "właściwych" ale i tak nie mam skąd załatwić więc tak zostanie. A jeżeli chodzi o to że żałuję.....pca jest fajne i bezproblemowe. Nie potrzeba żadnej butli prędkość miałem jak zamurowaną 176m/s i w pewnym momencie myślałem że chrono nawaliło. Sprawdziłem na innym karabinku i było ok.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie wiem czy miałeś 16j, są na stronie Waltera schematy. Tutaj koleś sprzedaje i fotka jest zobacz czy takie (policz zwoje) te na zdjęciu to 16j http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=622 ... e2d#622153
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Dzięki Irek za link :) Co prawda widziałem go wcześniej ale nie zwróciłem na niego większej uwagi. Zabawy ze sprężynkami (liczenie zwojów i.t.p. ) są mi obce :P Ja uwielbiam strzelać ale nie znoszę dłubać w sprzęcie. jak coś działa to tego nie poprawiam jeżeli nie muszę. Nie mam dwóch lewych rąk, wręcz przeciwnie :) Potrafię naprawić prawie wszystko ale cierpię na "chroniczny brak czasu" jak większość z nas :( W polsce jestem średnio tydzień w miesiącu, czas poświęcam córce a jak zostanie to skoczę na strzelnicę czy na zawody. Ostatnimi czasy zaraziłem córkę moją pasją i spędzamy czas wspólnie strzelając :) Właśnie dlatego wolę popykać niż dłubać :D Do kolegi od sprężynek napisałem, jeżeli jego odpowiedź będzie po mojej myśli to wezmę od niego sprężynki. Jeszcze raz dzięki :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
ODPOWIEDZ