Obrazek

AA Pro Sport

Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

AA Pro Sport

Post autor: Katharn »

Jeśli wszystko dobrze pójdzie... To od przyszłej niedzieli wejdę w posiadanie mojego zyciowego karabinka :D

Co prawda będę go troszeczkę spłacał... aczkolwiek przy Harrym pozostanę i sprzedam go tylko w ostateczności :)

A temat nowy, bo już nie mogę się doczekać i chociaż pochwalić się chciałem :d :lol: :lol: :hura: :hura:
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

O Ty szczęściarzu! :)
IMO PS to najpiękniejsza ze sprężynówek, jednak póki co to nawet nie śmiem o niej marzyć.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

o masz :!: widzę że wpływasz na szerokie wody :) samych dziesiątek i czekam na teścik który zapewne będzie dla nas druzgopcący :nerwus:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Dzięki za gratki - postaram się zrobić dla Was jakiś teścik.

Nie jest to nowy karabinek - tylko już używany (ale to akurat poczytuję mu jako zaletę :D).
Do niego dołożę lupkę, którą jakiś czas temu kupiłem i będę walił do upałego (tylko bez niecnych skojarzeń proszę :D)

Co do Pro Sporta - mnie on się spodobał od pierwszego wejrzenia... i jak tylko postrzelałem z kilku karabinków (a parę ich było - Slavka, Diana, HW, parę PCPów - wczoraj nawet Anschutz 2002) to jakoś tak dalej PS mi się podobał najbardziej - ciut ciut przed Harrym ;D

Co do Harrego - to właśnie czekam na nowy spuścik od wiecie kogo ;D - i aż się we mnie gotuje z niecierpliwości :D
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Chyba i ja sie pochwalę , dzisiaj przyszedł TX 200HC k.4,5 , a jutro jak zdążę odebrać bedzie HW90 k.5,5. Mam jeszcze dużą chrapkę na jeden karabinek niestety już nie produkowany u naszych zachodnich sąsiadów.
Ale i tak będzie co porównywać z moimi Hatsanami w k,4,5 i 5,5.
Okaże się na ile ze mnie strzelec dupa . I czy słusznie za częste odskoki hatsanom obrywało sie brzydkimi slowami.
Jednak tak naprawde nie kupiłem tych karabinków ,aby trafiac raz po raz w pineski na 30mm.
Interesuje mnie ich budowa i rozwiązania techniczne. Moze cos bedzie sie dało przenieść do hatsana.

Jak narazie wykonałem dwa strzały z bliska do deski i lekkie zdziwienie gdzie jest odrzut?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

no nie.....chyba wezmę drugi etat :wnerw: lol , nic tylko pogratulować chłopaki :okok: Co do umiejętności, z AA S400 mój kolega trafia notorycznie w kapsle z 50m ( :[ ) , ja co najwyżej w pudełko po śrucie i to nie za każdym razem ;)
AA TX200 HC
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Stworku , ja podobnie trafiałem z 50m . Ale tak naprawde gdyby Hatsan miał lufę lothara-waltera i spust klasy AATX200 lub recorda z HW, ten kapsel zaczołby spadać częsciej niz puszka po śrucie.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jasne, mi w przeróbkach pozostało chyba tylko wymienić lufę :) , odchudzałem tłok, dociążałem go itd, zmieniałem napięcie wstępne itd, lufę tylko skracałem na razie ale raczej nie będę się bawił w wymiane choć mam w zasięgu lufę od Gamo 440. Spust też pracuje podobnie jak w Slavi także nie jest źle. Akas, może masz jakies ciekawe wiadomości o BMK19 :?:
AA TX200 HC
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Te BMK 19 , to pewnie jak wiesz kopia gamo huntera 440. Ma on bardzo dobre parametry komory sprezania 25mm x 100mm (to samo co TX200). Jak narazie w limicie 16,3j takie wymiary układu napedowego to najlepszy kompromis dla celnosci w wiatrówkach sprezynowch.
Chyba głównie dla tego jest tyle opinii że 440 najbardziej udała się gamo.
Reszta to jak wiadomo juz precyzja wykonania dobór odpowiednich materiałow.
Samo gamo ma podobno nie najlepiej zaprojektowany spust, oraz jak na 16J jest stosunkowo lekkie 3,2kg. dochodzi jeszcze lufa o napewno mniejszej precyzji niz Lothara.
Na przykład odpowiednikem huntera 440 u Weihraucha jest HW95.
Ceny to chyba :
BMK 19 -340zł
Gamo 440 -770 zł
HW95 - 1130zł

Rozpisałęm się o gamo , ale ty pytasz mnie o BMK . Cóż uwazam że gdyby trafił się nam egzemplarz sztywnym zamku i prostej lufie warto brac , chociazby dla ładnego drewienka.
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Chyba nastała moda na Air Arms :radocha: , ja też rozglądam się za AA TX200 tylko jeszcze nie wiem czy jest sens dopłacać dwie stówki więcej za dłuższą lufę w wersji Mk. 3 czy wziąć wersję HC, ta ostatnia bardziej mi się podoba i jakoś tak lepiej mi się z niej złożyć. :radocha:
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jeszcze trochę i Hatsany będą stanowić mniejszość w Tawernie ;P
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Dude pisze:Jeszcze trochę i Hatsany będą stanowić mniejszość w Tawernie ;P
już chyba jeden jest sprzedawany ;) pssst :!:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ty też stworku sprzedajesz swojego? :szok:
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

stworek5 pisze:już chyba jeden jest sprzedawany pssst
Ja swojego nigdy nie sprzedam, :dokuczacz: za dużo pracy w niego włożyłem, a w zimie jak będzie więcej czasu wieczorami, zrobię wreszcie tą osadę z orzecha :dokuczacz:
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Ja swoje hatsany napewno nie sprzedam , za duzy mam sentyment do nich.
Zadne inne wiatrówki nie nauczyłby mnie więcej o tuningu i fizyce strzału.

[ Dodano: 2006-07-27, 23:46 ]
Pablo pisze:Chyba nastała moda na Air Arms :radocha: , ja też rozglądam się za AA TX200 tylko jeszcze nie wiem czy jest sens dopłacać dwie stówki więcej za dłuższą lufę w wersji Mk. 3 czy wziąć wersję HC, ta ostatnia bardziej mi się podoba i jakoś tak lepiej mi się z niej złożyć. :radocha:
Też sie zastamawiałem nad tym. W sumie wolałem mieć zwykłego TX200. Chodziło mi o lzejszy naciąg, i odrobinę lepszą sprawność (3-4%) dzięki dłuższej lufie. Ale zadecydowała cena i obawa że militaria szybko sie wyprzedają. Przed chwilą rozebrałem tego swojego TX200 HC w drobny mak , przeczyściłem i po swojemu przesmarowałem , głownie po to aby nie dieslował. Konstrukcja jest dopracowana perfect ,jestem pełny podziwu , nawet opinnie że orginalne prowadnice w TX-ach są zbyt luźne w moim przypadku nie sprawdziła się. Spręzyna wchodzi na nią z lekkim oporem tak jak trzeba. Naciąg w HC wymaga jednak trochę siły , hatsana w 16j naciąga mi się duzo lzej.
W sumie nie narzekam , ale ja mam dość silne łapy. Podejrzewam jednak ,że dźwignia naciągu dla słabszych osób a szczególnie kobiet może stanowić poważny problem.
Następna zaleta HC to pogrubiona nasada lufy , oraz firmowy wewntrzny gwint na jej końcu
pozwalajacy na szybkie wkręcenie tłumika. W ten gwint fabryka wkreciła plastykową zaślepke dzieki czemu utworzyła sie komora mini tłumika o długosci 7cm.
Zaletą krótszej lufy jest odrobinę (kilka procent) mniejsza wrażliwość karabinka na odrzut do przodu , a dokładniej dzieki szybszemu opuszczeniu przez śrut lufy negatywny wplyw odrzutu do przodu na celność jest nieco zredukwany ,podobnie jak Prosporcie.
HC podobno tez jest bardziej składny do strzału , i mniej ciązy do przodu. Ale mi sie osobiscie wydaje że bardziej ciązy na lufę niz mój Hatsan 60.
Konstrukcja mechanizmów napedowych jest zrobina jak w szwajcarskim scyzoryku , tłok pracuje lepiej niz strzykawka , zero przedmuchów. Wygląd psuje aluminiowy jezyk spustu jest jakiś taki "nie wypolerowany".
Chyba czas założyć na niego vomza i pare razy strzelić.
ODPOWIEDZ