Obrazek

Jeśli nie TX200...

Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Jeśli nie TX200...

Post autor: Cortez »

Wyleczyłem się już ze "śmocy i Vp",mam trochę sprzętu i wiem co teraz potrzebuję. :hm:
Zbierałem na AA Prosporta-bo bardzo mi się podoba ale nie wyszło :? Teraz moim mazeniem jest TX 200 jesli dam radę.Czy Waszym zdaniem HW 97 (uzywka w dobrej cenie)zrobione np:by Hogan,może wystarczyc na pare miesiecy,aż będzie mnie stac na TX-a?A moze wystarczy na dłużej i po problemie? ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Re: Jeśli nie TX200...

Post autor: eclip2 »

Cortez pisze:Wyleczyłem się już ze "śmocy i Vp",mam trochę sprzętu i wiem co teraz potrzebuję. :hm:
Zbierałem na AA Prosporta-bo bardzo mi się podoba ale nie wyszło :? Teraz moim mazeniem jest TX 200 jesli dam radę.Czy Waszym zdaniem HW 97 (uzywka w dobrej cenie)zrobione np:by Hogan,może wystarczyc na pare miesiecy,aż będzie mnie stac na TX-a?A moze wystarczy na dłużej i po problemie? ;)
Z tego co słyszałem, to HW97k po tuningu jest wyśmienitym karabinkiem :D Jeżeli oprócz TX'a podoba Ci się również HW, to moim zdaniem można spokojnie brać używany egzemplarz (po tuningu oczywiście ;) ). A za różnicę w cenach karabinków możesz dołożyć do lepszej lunetki ;)
Jeżeli chcesz nowy egzemplarz, to lepiej brać TX'a. Seryjne 97'mk nie mają kapelusza w tłoku i mają niespasowaną prowadnicę + tak jak w Hatsanie nieprawidłowo zakończoną sprężynę.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

W cenie nowego TXa można już skompletować zestaw PCP. Nowy karabinek (np. FN19), nowy zestaw do ładowania i jakąś używke małą butle na początek.

Jeśli masz zamiar zmieniać - nie kupuj.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Maniek pisze:W cenie nowego TXa można już skompletować zestaw PCP. Nowy karabinek (np. FN19), nowy zestaw do ładowania i jakąś używke małą butle na początek.

Jeśli masz zamiar zmieniać - nie kupuj.
Eee tam PCP :P Sprężyna to jest to! :P :lol:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Jestem za. Ten odgłos, to jest to. :D
maximus
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A ja powiem tak. Kup hw97 i strzelaj aż uzbierasz na prosporta. Ja właśnie podążam tą drogą :)
BSA Lonestar + BSA Platinum 8-32x44
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

To dorób coś, lub wymień dźwignię po zakupie, bo oryginalna jest aluminiowa, a wątpię, żebyś po każdym strzelaniu chciał mieć czarne ręce.
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Mein Gott pisze:To dorób coś, lub wymień dźwignię po zakupie, bo oryginalna jest aluminiowa, a wątpię, żebyś po każdym strzelaniu chciał mieć czarne ręce.
Słyszałem,że w Prosporcie można dżwignię polakierowac-i po kłopocie :) A co do PCP-wiem,że to najwyższa półka,ale przeraza mnie ładowanie butli na straży czy gdzieśtam :bobas: Może kiedyś zmienię zdanie w ramach samorozwoju...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Prosport piękny, ale system ten sam co TX (wydajność, komora etc.), a TX tańszy...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Nooo, dzisiaj w końcu własnoręcznie rozebrałem TXa :D Bajecznie prosta sprawa :D
Rozbiórka, wymiana uszczelki na Alchemikową, smarowanko, złożenie - wszystko zajęło mi max 30 minut :wow: W sumie było to żółwie tempo gdyż robiłem to pierwszy raz na tym karabinku ale uwierzcie mi że można szybciej :D

Po próbnym strzale z nową uszczelką już na oko widać że V0 mocno wzrosło (na oryginalnej uszczelce V0 latało jak żyd po pustym sklepie). Uszczelka od Dominika ma większą "wargę" i lepiej uszczelnia (to samo miałem w Hatsanie).
Ponieważ chrono poszło do ludzi to teraz nie wiem jak się będzie prędkość kształtowała :/
W razie problemów z utrzymaniem się w limicie do HFT 16.3 J osłabienie karabinka "na kolanie" potrwa 5 minut :D Coraz bardziej podoba mi się ten sprzęt ;)

Pozdrawiam
Tomek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Surveyor
Posty: 81
Rejestracja: 28 kwie 2006, 16:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Surveyor »

Cortez pisze:[ A co do PCP-wiem,że to najwyższa półka,ale przeraza mnie ładowanie butli na straży czy gdzieśtam :bobas: Może kiedyś zmienię zdanie w ramach samorozwoju...
Jeśli chodzi o PCP, moje podobne obawy okazały się całkowicie bezpodstawne :D Jeśli tylko o to chodzi, to nie będziesz miał z tym żadnych problemów, bo w Warszawie naprawdę jest wiele możliwości nabicia. Między PCP a sprężyną różnica w strzelaniu jest kolosalna ale każdy ma swoje plusy i minusy. Jeśli sprężyna, to zdecydowanie TX :)
CZ 200s, Harry 70 designed & made by Alchemik ( jeszcze w produkcji :) ), teraz zbieram na szkiełka
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Co do PCP-to super sprzęt i chciałbym miec go na "koniec' mojej przygody z wiatrówkami :/ Ale sama dobra optyka to majątek :? Może kiedyś...
TX jest piękny i z tego,co czytam na forach bije na głowę wszystko-może tylko z wyjątkiem Theobena.Na razie będzie HW 97 po tuningu(najchętniej by Hogan),a potem zobaczymy :bobas:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cortez pisze:Co do PCP-to super sprzęt i chciałbym miec go na "koniec' mojej przygody z wiatrówkami
Geriatryczne wiatrówki to słabiutkie PCA, albo matchowe sprężyny.
PCP podlimitowe zajmuje trzecie miejsce w hierarchii karabinowej :D ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Marek,
Zazdroszczę Ci bardzo tego Mk3,ale życie płata figle i lipa... :nie: Mam ponadlimitową,mam matchową (CO2-nie smiej się-jest super celna do 30m) i teraz jestem na rozdrożu.Może też niedługo dołączę do wyuzdanego klubu AA 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

TX to najlepsza seryjna sprężyna bez dwóch zdań.
Wyłączam takie produkcje jak Wiscombe JW60, bo to taki Rolls Royce wśród karabinów. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ