Obrazek

Krzywo zamocowana muszka - Hatsan

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EndriuSz
Posty: 18
Rejestracja: 11 cze 2008, 22:18
Lokalizacja: wiesz gdzie?

Krzywo zamocowana muszka - Hatsan

Post autor: EndriuSz »

Witam.

Mam kolejny i pewnie nie ostatni problem :) im dłużej obcuje z karabinkiem tym bardziej chciałbym go dopieścić. Jednak mój problem jest związany nie z estetyką a z krzywo fabrycznie zamontowaną muszką. Problem dość poważny

Wiem że znajduję się na forum kilka sposobów jak to naprawić ale żaden z nich mi nie pomógł i uwierzcie że najpierw szukałem duuużżżooo a dopiero założyłem temat.

Na gorącą wodę ani drgnie , tak samo jest kiedy ogrzewałem muszkę zapalniczką.

Zamieszczę później tarcze i pokażę wam jak bije mi na prawą stronę chociaż szczerbinka jest ustawiona na maksa w lewo. Myślałem z początku że może to krzywa lufa jednak wtedy zobaczyłem jak mocno na lewo ucieka mi muszka.

Oto tarcza na 20m z otwartych z pozycji leżącej. Co prawda nie jest to rewelacja ale narazie uczę się jak panować nad temperamentem Harrego :)

Obrazek

Proszę o pomoc. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2008, 20:42 przez EndriuSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 70S Tuning
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Wydaje mi się że krzywa muszka to nie problem, a dlaczego :?:
A no dlatego że pewnie i tak za chwile zagości na Twoim Harym jakaś optyka (krzywa muszka tylko może przyśpieszyć ten proces)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

|Najpierw ogrzej - może być suszarka do włosów , opalarka , gorąca woda - ale nie zapalniczka (sic!)

|Kawałk drewienka, młotek ( wystarczy 200g) , izolacja .

|Najpierw końcowe 15 cm lufy owiń izolacją , podgrzej , i przez drewienko opukaj - na pewno zejdzie .

|jesli zniszczysz muszkę oddam |CI moją TG - pod warunkiem odbioru osobistego :cisza:


|pozdrawiam
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
EndriuSz
Posty: 18
Rejestracja: 11 cze 2008, 22:18
Lokalizacja: wiesz gdzie?

Post autor: EndriuSz »

Też mam nadzieję że nie długo będę miał jakąś porządną lunetę :) muszę najpierw nauczyć się poprawnie strzelać pod względem technicznym bo dobra luneta niczego nie zmieni.

W takim razie skorzystam z rady i dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam,
Hatsan 70S Tuning
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Dobrze mówi - polać mu! :piwo:

Jak na 20 metrów, to całkiem niezgorsza ta tarczka.
A recepty widzę dwie:

1) Po prostu bierz poprawkę przy celowaniu na tę niedoskonałość karabinka
2) Jako że mucha w Hatsanie jest dość gruba, może pomogłoby podpiłowanie jej z jednej strony? Wydaje mi się że skompensuje to częściowo omówiony przez Ciebie efekt.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Ja w swoim pistolecie H20 muszkę nagrzałem w gotującej się wodzie a potem szybko przez szmatę nakręciłem do pionu. Niestety siedzi na jakiś występach przez co nie obraca się płynnie tylko małymi skokami.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
EndriuSz
Posty: 18
Rejestracja: 11 cze 2008, 22:18
Lokalizacja: wiesz gdzie?

Post autor: EndriuSz »

Tak więc za waszymi radami panowie :) po ciężkiej wbrew pozorom walce udało mi się ściągnąć muszkę... I co dalej :)

Jak już mam muszkę ściągniętą to czy macie jakiś sposób na to żeby ją zamontować równo? Czy założyć tylko do pewnego stopnia a potem w trakcie strzelania korygować ustawienie?
Hatsan 70S Tuning
ODPOWIEDZ