Obrazek

Nacinamy śruty :P

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Nacinamy śruty :P

Post autor: kamilek »

Pewnego pięknego poranka który miał miejsce dzisiaj rozmyślając o ułomności psychicznej niektórych ludzi poczułem nieodpartą chęć zniszczenia jakiegoś przedmiotu… hm… a może stare płyty CD?? O tak to będzie dobre!

gdzie jest moja proca?!
Znowu gdzieś zapodziałem…

Po krótkiej rozmowie z samym sobą wziąłem harrego paczkę śrutów iii oświecenie coś mi błysnęło żeby ponacinać śruty podobno fajny efekt zostaje po trafieniu w cel

Bawił się ktoś w coś takiego?? Nierozerwie się w lufie..
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Ja sie kiedys naogladalem filmow ze snajperami gdzie siedzial koles i nacinał głowke pocisku w krzyż, bo jak twierdził tak naciety pocisk "rozwała łeb na kawałki z 900m". Pomijajac kwestie ze aby w cos trafic z odlaglosci tych 900m pocisk musi być idealnie wyważony i symetryczny a jego powierzchnia musi być gładka postanowilem sprawdzic co bedzie kiedy ponacinam śrut.

Szczerze mówiac nie zauwazylem efektów innych od trafienia srutem nienaciętym. Byc moze winny był tego twardy śrut /Crosman Pointed/ ale zdaje mi się ze śrut jest zwyczajnie za lekki by siła odśrodkowa dzialajaca na jego ponacinane fragmety cokolwiek zdzialala.

Przy pocisku ważacym conajmniej kilka gram, sporym kalibrze i prędkosci wirowania rzędu 130 000 obr/min (jak w ak47) sie zgodze, ale nie przy pół gramowym śruciku, o niewielkiej średnicy i predkosci wirowania 4 krotnie mniejszej niż w przypadku powyzej raczej na rozszczepienie nie ma szans.

Są śruty typu Crow Magnum ale one grzybkują dopiero w celu. Czyli całkiem co innego ;)

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Dokładni tak jak napisał Piotrek,to sie sprawdza przy broni palnej,taki pocisk wyrządza ogromne szkody :) Ale przy śrucie szkoda sie w to bawić:)
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

No chyba że się nawierci dziurkę w główce oprócz nacięcia, ale jak miałbym tak przerobić powiedzmy 100 pestek, to moje wrodzone lenistwo zwyciężyłoby nad skąpstwem i kupiłbym np. Noricę Killer :P http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=3362
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Tomasz.W
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2006, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomasz.W »

Tyle tylko że autorowi wkradła się mała pomyłka.
rifleman pisze:....Każda waży 7,7 gr....
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Tomasz.W pisze:Tyle tylko że autorowi wkradła się mała pomyłka.
rifleman pisze:....Każda waży 7,7 gr....
Wszystko się zgadza, jeśli założymy, że skrót gr to waga wyrażona w grain ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
rifleman

Post autor: rifleman »

Wierzbin pisze:
Tomasz.W pisze:Tyle tylko że autorowi wkradła się mała pomyłka.
rifleman pisze:....Każda waży 7,7 gr....
Wszystko się zgadza, jeśli założymy, że skrót gr to waga wyrażona w grain ;)
Nic się nie pomyliło, chodzi o grainy.
Gramy mają skrót g, jak ktoś nie wie nich się douczy i sobie przeliczy to na gramy. :PP
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Szczerze mówiac nie zauwazylem efektów innych od trafienia srutem nienaciętym. Byc moze winny był tego twardy śrut /Crosman Pointed/ ale zdaje mi się ze śrut jest zwyczajnie za lekki by siła odśrodkowa dzialajaca na jego ponacinane fragmety cokolwiek zdzialala.
nieśmiało nadmienię że śrut którym strzelam waży 0,55g, wylatuje z mojego Gamo z prędkością w przedziale 237-243m/s, zaczytane wiadomości donoszą że obraca się z prędkością do 33000obr/min i rozbija w mak centralnie trafioną butelkę po piwie z 70m. Czy na pewno siła odśrodkowa ma tu aż tak małe znaczenie?
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
mp1
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2008, 22:46

Post autor: mp1 »

Ja nacinałem śrut (KTK słowackie czy jakieś tam), dlatego że jest miękki to deformował się łatwo, ale celność już na bliskim dystansie się pogorszyła
Awatar użytkownika
Sniper007
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2009, 16:58

Post autor: Sniper007 »

nacinane to są te no kvintor 150szt za 12zł :) strzelał już ktoś z takich? jak się sprawdzają?
Patry
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2010, 17:53

Post autor: Patry »

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... -wiatrowki Tutaj macie jak robili odłamkowy śrut z hollow point ;P Pozdrawiam.
GALA
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2009, 9:19
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: GALA »

hehe. Fajny maja patent na śrut wybuchowy. Mozna by interes zrobic :D Ale tak na serio to calkiem ciekawe maja pomysly, Ale wylacznie do destrukcji
Awatar użytkownika
Lutoslaw
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutoslaw »

Miałem cały wałek 6 kg modeliny to wywaliłem :placze: . Teraz wiem do czego by się przydała.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2010, 18:57 przez Lutoslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 95 + Leapers 3-9x40 35yrd + własny tuning
Awatar użytkownika
emilak1
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: emilak1 »

" :zdziwko: Jasny gwint" ale z tym śrutem z trucizną to przesadzili
Hatsan 55S
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

??
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ