Obrazek

Niemiła niespodzianka HATSAN 55TG

ODPOWIEDZ
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Niemiła niespodzianka HATSAN 55TG

Post autor: Darek »

Dwa dni temu byłem sprubować sił na 50 i 70m strzelałem w pięciolitrówkę na 50m prawie sto na sto a na 70 m tylko trafiłem 1 raz. Wróciłem niezadowolony, następnego dnia czyli wczoraj w piwnicy spędziłem kilka godzin na strzelaniu na 10 m do tarczy i też mi nieszło. Dwa razy strzeliłem obok siebie a dwa w bok i tak na okrągło.Luneta dostała przy tym popalić ciągłą regulacią .Dziś powturka tylko wcześniej kupiłem lepszy śrut i dalej to samo .Postanowilem po strzelaniu dać mu trochę smaru, po rozkręceniu, rozebrałem spust i rozwierciłem otwór pod regulacię a następnie zaczołem smarować. Podczas smarowania sprężyny zauważyłem luz, śrubokrętem odgiąłem sprężynę w stronę tłoka, a pod spustem przez otwór igłą obróciłem niewielki odcinek złamanej sprężyny. Już wcześniej wyczółem, że moc wiatrówki słabnie. Jak już wcześniej wyczytałem na forum myślałem, że to dlatego, że nie mam długiej prowadnicy. Mam prośbę czy możecie mi podać dokładne wymiary prowadnicy. Jeśli chodzi o strzelanie wydaje mi się dlaczego kilka strzałów szło wyżej, a kilka w cel. Sprężyna przy każdym napięciu zachodziła innaczej na drugą część, wobec czego zmieniała się siła napięcia sprężyny, co powodowało zmianę wysokości strzału. Jutro z wiatrówką jeszcze na gwarancji idę do sklepu. :[ :[ :[
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Szczerze mówiąc to nie wiem czy jest sens reklamować. Ja miałem podobny problem i poradzono mi (i pewnie słusznie) żebym dał sobie spokój i sam zrobił tuning karabinka. U mnie sprężyna poszła po ok 700śrucin i nie masz gwarancji że po następnych siedmiuset nie stanie się to samo. A Poza tym jak ktoś słusznie zauważył sprężyna to element eksploatacyjny i może nie podlegać reklamacji (ale pewności nie mam) Może pomyśl o prowadnicy i otevie, to na pewno załatwi Twoje problemy na dłuższy czas. Ja tak właśnie zrobiłem i strzela się jak z innego sprzętu. Dla mnie rewelka, jest cichszy, powtarzalny i bezproblemowy. Ale zawsze możesz spróbować może będziesz miał więcej szczęścia i twoja nowa sprężyna wytrzyma dłużej. Pozdro!!
Niestety nie znam wymiarów prowadnicy, musisz ją wykonać pod konkretną sprężynę. Ja mam otevę i złożony karabinek ale ktoś na pewno pomoże.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

prowadnica ma mieć długość ok 160mm w całości, grubość 0,10-0,15mm mniej niż średnica wewnętrzna sprężyny, poszukaj na forum-są dokładne wymiary i rysunki. Co do sprężyny to nie ma sensu jej reklamować, trzeba po prostu kupić drugą-lepszą i po kłopocie.
AA TX200 HC
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dzięki za porady. Wymiary prowadnicy znalazłem na forum, a jeśli chodzi o sprężynę byłem dzisiaj w sklepie i nie podlega ona reklamacji.Pojechałem więc do drugiego sklepu i zapytałem czy gwarancia obejmuje sprężyny odpowiedz była tak ,trochę sobie pogadałem ze sprzedawcą .Są w tym sklepie sprężyny orginalne, z tego co mówił dostarcza jemu serwis, jest ona cięta bez szlifu kosztuje 45zł, zastanawiam się czy ją kupić.Prowadnicę zrobi mi kolega.
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Cześć!
Tutaj http://www.allegro.pl/item116871700_zes ... datki.html

kupisz otevę za 50zł nawet nie próbuj porównywać jakości
Lub cały zestaw za 80zł wybór należy do Ciebie. Możesz jeszcze spróbować skontaktować się z Hoganem ale nie wiem czy już pracuje niestety posiałem gdzieś jego maila ale na pewno ktoś go Tobie poda. Nad oryginalną nawet się nie zastanawiaj bo będziesz miał "powtórkę z rozrywki". Pozdro
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Przepraszam ,że OT.
Stworek5 ,a czemuś to zmienił awatar ,taki "charakterny" był wystarczyło rzucić okiem i wiedziało się kto pisze :| .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ