Obrazek

Crosman Sierra Pro 4,5 mm

ODPOWIEDZ
jkubik
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2008, 10:26
Lokalizacja: Grabówka

Crosman Sierra Pro 4,5 mm

Post autor: jkubik »

Witam

Będę wdzięczny doświadczonym Kolegom za praktyczne opinie o wiatrówce Crosman Sierra Pro - czy warto wybólić 799 zeta, czy są lepsze alternatywy w tej cenie :?:
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
To zapewne następna wariacja kopi Gamo Huntera coś z rodziny BMK19 i Crosman Quest 1000. Nawet ładnie się prezentuje i raczej da się z tego postrzelać po poprawieniu fabryki. Celownik z tego co pamiętam z artykułu w Biesie nie jest taki najgorszy ,jednak jak będzie wytrzymały to chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć. Ogólnie nie byłoby tak źle gdyby nie zbyt wysoka cena , na poziomie pięciuset złotych można by się zastanawiać , przy aktualnej cenie raczej odpuść sobie i kup oryginalnego Gamo Huntera 440.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
rifleman

Post autor: rifleman »

Za 792 zł masz HW 50S. ;) To będzie bardzo dobry wybór.
Wykonanie pewno lepsze, o spuście Record nie wspomnę :aniolek:
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Crosman Sierra Pro

Post autor: Cortez »

Witam,
Sierra to lekko zubożona pod kątem mocy wersja Remingtona Summit-którego posiadam od jesieni,mogę więc trochę na tan temat powiedziec... 8)
1.Mocna rzecz-mocniejsza od Hatsana np. 55 i chyba trochę bardziej okrzesana pod kątem kopa(porównywałem oba modele),zwłaszcza,że w modelu Sierra sprężyna podobno pochodzi z Questa-a więc jest trochę słabsza,ma inny cykl strzału niż w Remingtonie co znaczy,że może nie byc konieczna tuningowa ingerencja we flaki...
2.Sprężyna powinna naciągac się lekko-lżej niż w turkach
3.Sierra ma otwarte przyrządy TRU-GLO-co kto lubi-ja bym wywalił i wstawił albo dociążnik lufy jak w Remingtonie,albo tłumik-co już trochę kosztuje. To z kolei oznacza tylko celownik.
4.Osada jest identyczna jak u mnie i naprawdę się sprawdza na polu walki.Kolor to inna sprawa...
5.Co do lunety,która jest w zestawie.... :nie: nie licz na nią pow. 50 śrutów,choc wygląda niezle.Rozsypie się prędzej czy póżniej.Ja rozgrzechotałem 2 na gwarancji. Koledzy na forum doradzają ruskie pancerniki za 300-600 zl lub sprzęt bardziej markowy od 600 zl w górę...Ja postawiłbym na stałą ogniskową np.8x34 lub 10x40 itp....
6.Ogólnie sprzęt mocny,w miarę celny,po tuningu i z dobrą lunetą możesz walic na 50> m.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
jkubik
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2008, 10:26
Lokalizacja: Grabówka

Post autor: jkubik »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i cenne uwagi. Ostatecznie - wiedziony promocją - kupiłem: http://www.allegro.pl/item384026666_kol ... owiec.html
Na razie jestem zadowolony z zakupu. Jedyna uwaga, to za niski montaż i nie można założyć zaślepki na obiektyw lunety. Chodzi dosłownie o 1-2 mm. Zwróciłem na to uwagę sprzedawcy podczas osobistego odbioru zakupu i zażądałem wymiany montażu na wyższy. Reakcja sprzedawcy była dla mnie zdumiewająca i nie do przyjęcia. Usłyszałem, że w tej cenie nie mogę oczekiwać niczego lepszego a wyższy montaż mogę sobie dokupić. Waham się, czy - z tego powodu - nadal kupować u tego sprzedawcy.
Nie mniej jednak, samo strzelanie z tej wiatrówki jest przyjemne i jest celna.
rifleman

Post autor: rifleman »

Kupiłeś TO za 550 pln :zdziwko: :/
Można było się już pokusić o slavie, bo jakby nie było to jednak chińszczyzna. :/
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ale pod Anglików robiona. A niestety gdzie się nie obejrzysz - chińskie produkty są wszędzie... Klawiatura na której piszesz, myszka której używasz, monitor w który patrzysz, najprawdopodobniej wszystko Made in PRC... ważna jest końcowa kontrola jakości i to czy zamawiający przyjmie towar, czy nie. A BMK dla oszczędności produkuje w Chinach, ale to nie znaczy że użyte są gorsze materiały czy jakość wykonania. Po prostu tam jest TANIA siła robocza.

jkubik> Masz rację - reakcja sprzedawcy raczej nie na miejscu. Sam bym się zraził, szczególnie że między niskim/średnim/wysokim montażem w cenie są śladowe różnice. Z drugiej strony, słyszałem z niejednego źródła że BMK to naprawdę mocne karabinki i te 16,6 "żula" nie jest przesadzone. Dlatego jest bardzo prawdopodobne że i tak będziesz musiał zmienić montaż, bo g..ucio dodane jako gratis po prostu nie utrzyma lupki na tak silnym sprzęcie.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
rifleman

Post autor: rifleman »

Luciush pisze:lawiatura na której piszesz, myszka której używasz, monitor w który patrzysz, najprawdopodobniej wszystko Made in PRC
Klawiatura może być i chinska ;)
Za te pieniążki można jednak myśleć o dmuchawce, która nie przechodziła przez małe, żółte rączki. :PP
Nie twierdze, też że BMK będzie złym karabinkiem, ale wszyscy widzieli jakie "kwiatki" nieraz mogą się trafić. :?
Najważniejsze żeby sprzęcik przyjemnie i długo się użytkowało.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

rifleman pisze:ale wszyscy widzieli jakie "kwiatki" nieraz mogą się trafić.
Racja. Ale w tym segmencie cenowym, nie czarujmy się, każda wiatrówka ze sklepu będzie miała coś do poprawienia. I czy będzie to Turek, Czeszka czy Chinka, zawsze coś będzie trzeba po fabryce poprawić :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Luciush pisze:
rifleman pisze:ale wszyscy widzieli jakie "kwiatki" nieraz mogą się trafić.
Racja. Ale w tym segmencie cenowym, nie czarujmy się, każda wiatrówka ze sklepu będzie miała coś do poprawienia. I czy będzie to Turek, Czeszka czy Chinka, zawsze coś będzie trzeba po fabryce poprawić :).
A ileż to radości dla wiatromaniaka takie dłubanie :D
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ano! :) Z początku byłem przerażony rozkręcając pierwszy raz Hatsana i tym ile w nim trzeba zrobić, a teraz jak go ze 2 razy na miesiąc nie rozbebeszę, to nie wiem że żyję, bo akurat strzelił mi do głowy nowy pomysł "co by tu jeszcze poprawić, Panowie" ;). Za to go kocham, toleruje wszystkie moje szalone pomysły i nadal strzela :D.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

:D Jak ja pierwszy raz rozebrałem swojego to byłem strasznie wypłoszony że zaraz coś popsuję :D I faktycznie,spust mi się rozsypał,trzy godziny prób i błędów :D
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
jkubik
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2008, 10:26
Lokalizacja: Grabówka

Post autor: jkubik »

Zauważcie, że połowę tej ceny stanowią same gratisy, gdyby kupować je osobno.
Do tej pory wystrzelałem z niej ok. 500-600 śrutów i nie mam się do czego przyczepić. Precyzja wykonania i kultura pracy (spust typu record) niczym nie przypominają, że to chinka. Instrukcja obsługi przypomina, żeby (jak u każdej sprężyny) co 50 strzałów dokręcać śruby mocujące. Ja dotychczas nie miałem jeszcze wkrętaka w ręku i myślę, że jeszcze długo nie będę go potrzebował - po prostu, zero luzów.
Porównanie o kulturze pracy wziąłem stąd, że tydzień wcześniej u tego samego sprzedawcy kupiłem podobny zestaw promocyjny, ale z karabinkiem AirMaster 300. Walił głośno i mocno, ale siał. Przez tydzień testowania różnymi rodzajami śrutu, z odległości 30 m, nigdy nie udało mi się osiągnąć przy kolejnych 10 strzałach mniejszego skupienia, niż 30 cm. Precyzja wykonania też pozostawiała wiele do życzenia. Miał bardzo twardy spust bez możliwości regulacji, co mogło być powodem zrywania strzałów. Podobał mi się obrotowy port załadowczy, ale był nieprecyzyjnie wykonany. Po otwarciu go do końca, przesłaniał część otworu w lufie i aby można było wprowadzić śrut do lufy, trzeba go było obrócić z powrotem ok. 3 mm.
W końcu odwiozłem go sprzedawcy i po dopłaceniu 100 zł, zamieniłem na obecny zestaw - BMK20. W tym miejscu muszę sprzedawcę pochwalić, że nie robił mi żadnych trudności z zamianą.
Obecną wiatrówką strzelam na 45 metrów i bez trudu trafiam w tarczę 14x14 cm. Strzela o wiele ciszej, co wcale nie oznacza, że słabiej. Przy strzale tak nie podskakuje (myślę, że jest dobrze wyważona), no i większość śrutów trafia w cel czubkiem a nie bokiem - jak z AirMaster.
Reasumując, porównanie tych dwu wiatrówek, to jak porównanie dnia do nocy.
Awatar użytkownika
krissnt
Posty: 83
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: krissnt »

jkubik pisze: Walił głośno i mocno, ale siał.
więc/i ;) :gwizd:
H80+PP6x40
tuning w drodze:)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

jkubik pisze:Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i cenne uwagi. Ostatecznie - wiedziony promocją - kupiłem: http://www.allegro.pl/ite..._pokrowiec.html
Bardzo dobry wybór, jak za tę cenę.
BMK20 to kopia HW95 łącznie ze spustem rekord, także powinien się sprawdzić :)
Sam karabinek to koszt rzędu ok 450-500zł.
rifleman pisze:Nie twierdze, też że BMK będzie złym karabinkiem, ale wszyscy widzieli jakie "kwiatki" nieraz mogą się trafić. :?
To samo dotyczy Hatsana czy Slavii, także reguły nie ma.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ