Obrazek

Najlepszy wybór 3 wiatróweczki - która ta jedyna? :-)

Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Kilka dni temu sprzedałem mojego Hatsana 55 porównałem go właśnie ze Slavią 631 z której miałem przyjemność strzelać więc Hatsan mimo tego że był gładkolufowy, a Slavia gwintowana to...

Test polegał na:

Wiaderko po farbie 15 litrowej dość grube ścianki, śrut Tomitex szpic, odległość 2 metry

Hstsan 55 2 ścianki na wylot
Slavia 631 1 ścianka na wylot w drugiej bardzo delikatne wgniecenie

Z tym że nie wiem co wcześniej w swoim życiu przeszła ta Slavia więc nie wiem ile straciła na mocy, no ale mój Hatsan też nie był już nowy bo miał 4 lata i około 2700 strzałów.
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
rifleman

Post autor: rifleman »

Z HW30 Mariusz (stworek5) strzelał na 99m... Wyniki gdzieś na tej stronie. :)
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=163 ... &start=210
Lupka oczywiście by się przydała.
Pomyśl może nad Lepersem albo Deltą, hw jest delikatne i takie lupki powinny bez problemu spełniać swoje zadanie. Napwno lepsze niż wynalazki z alledrogo. ;)
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Gościu strzelał z mocniejszego sprzętu więc nie będzie porównania :( no, ale tu na forum jest tego pełno tylko poszukać :)

Co do lunetki to nie miałem aż tyle wydawać, ale bardzo mi się podoba z wyglądu Delta więc chyba się skuszę, ale wpierw wiatróweczka musi wpaść w moje łapska :D
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dokładnie tak, weź i oceń sam, mimo wszelkich zalet HW30s ten karabinek mi nie leży-jest mały. Mam obecnie porównanie do huntera440 i niestety wybrałbym Gamo, celność porównywalna na każdym dystansie jednak HW30 ok 9J (stabilne 182m/s +/-2m) a Gamo przy 15J (stabilne 233m/s +/- 2m). Gamo jest bardziej ergonomiczny, lepiej leży w rączkach, o awariach ani nie słyszałem ani ich nie doświadczyłem przez ok 35 paczek śrutu, cena obu karabinków bardzo zbliżona więc do gamy faworytów radziłbym dopisać Gamo Hunter440 ;)
AA TX200 HC
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Dotychczas myślałem że im silniejszy sprzęt tym słabsza celność, a tu dowiaduję się że Gamo Hunter 440 ma moc pewnie podobną do mojego byłego Hatsana 55, a celność na poziomie HW30 - to jak to z tym jest bo jak naprawdę celność jest taka sama to wolę dołożyć kasy i kupić to Gamo Hunter 440 z wiadomego powodu MOC :)

Jak to z tym jest bo teraz to już mam prawdziwy dylemat :hm:
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

A co powiecie o tym
http://www.allegro.pl/item351382274_wia ... ciag_.html ?
Sprzęt silny,ładnie wykonany,niedrogi... :hm:
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Co do tej BMK to zadużo nie powiem,ale powiem coś o PCA czyli pompkach i powiem jedno-trza się namachać.Strzelanko na 10m do tarczy to owszem te 3-4 ruchy wystarczą ale na rekreacyjne pykanie do puszki choćby na 30m to sie namachasz że hoho :) Chociaż brak kopa to fajna sprawa ;)
Old Indian Never Die
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Jednak tą opcję już wyeleminowałem trzymam się zwykłych sprężynówek, sprzętu widzę jest dużo do wyboru jednak ja chciałbym coś najcelniejszego więc już sam nie wiem co, najbardziej mi przemawia HW30, tylko moc zdeka za mała - chętnie bym kupił coś mocniejszego, ale musiało by być równie celne
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

hw 35 E ;)
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

No niestety tyle kasiorki to by mi było szkoda wydać - moje max to 700zł i ani grosza więcej :PP
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
rifleman

Post autor: rifleman »

To jeśli chodzi o kompromis moc/celność zostaje Hunter 440.
Chyba, że dołożysz trochę do HW50. ;)
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

HW50 za drogo ;(

Ostatecznie wezmę HW30, lub Hunter 440 nad innymi opcjami juz się nie zastanawiam bo za dużo tego się pojawia, a widzę że te 2 modele są faworytami.

Jaki jest spust jesli chodzi o Hunter 440 ?
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

spust twardszy niż record HW ale nie jest źle-da się go wyczuć, celność powiedzmy tak: z HW30 na 35m zdarzy się też spudłować w zakrętkę od butelki jak i z gamonia który ma te 15J w przypadku mojego a skądś się ta moc musi wziąć, HW jest bardzo powtarzalny i wybacza błędy ale już na 50m lekki wiatr psuje wyniki z racji jego 9J, gdy nie wieje sprzęt jest bardzo celny i na 99m ;) jednak karabinek jest bardzo mały i może to po prostu przeszkadzać. W hunterze nie musisz grzebać poza jego przesmarowaniem ale kulturę strzału znacznie poprawia dopasowana prowadnica. Cały zestaw u Waldka czyli prowadnica+sprężyna+zepto to koszt ok 130zł-warto zainwestować ;) Rozłożenie i złożenie jest banalnie proste - to duży plus.
AA TX200 HC
Adramelek
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:47
Lokalizacja: Rzeszów (okolice)

Post autor: Adramelek »

Teraz mam już wszystkie za i przeciw odnośnie tych dwóch modeli :)
Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie..., czy ktoś z was wie który model jest silniejszy - mój były Hatsan 55 gładkolufowy czy Hunter 440 ?
Pretekstem do wypicia Browca jest strzelanie do pustej puszki, chociaż odwrotnie też :-)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pojemność komory sprężania w hunterze to ok 49cm3 co bez problemu pozwala na pod limitową, można więcej ale po co?
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ