Obrazek

na co zwrocic uwage

ODPOWIEDZ
agrest
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2008, 16:20

na co zwrocic uwage

Post autor: agrest »

Przede wszystkim witam wszystkich.

Jestem tu nowy a trafilem do Was za namowa kolegi. Polecil mi hatsana jako tania i po tuningu dobra wiatrowke.
Tak tu sobie wszystko poczytalem i przymierzam sie do kupna 70S. Do tego dojdzie tuning, tlumik i lunetka leapers'a.
I tutaj zaczynaja sie schody. Powiedzcie/napiszcie na co zwrocic uwage przy kupowaniu wiatrowki. Obieram ja osobiscie zeby moc sie jej dokladnie przyjzec.
Z tego co juz wiem to:
1. Gwint w lufie - czy jest i jesli jest to jak wyglada
2. ogolnie lufa, ksztalty, czy nie pokrzywiona, czy nie ma jakis przegrubien/przewezen.

I to tyle, co jeszcze jest istotne na tyle ze nie da sie pozniej tego naprawic?

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie sugestie.
J.

PS: Moze warto byloby przykleic taki temat zeby swiezaki mialy odrazu na wejsciu co poczytac?
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Sprzedawczyk pewnie na wejście zacznie zachwalać tru glo, jakie to jest cudowne i potrzebne. Pamiętaj, że Ty wiesz swoje, a on się nie zna (bo tak pewnie będzie). No, chyba, że chcesz truglo. W każdym razie, mi tak truglo wciśnięto.
I żeby mu do głowy przypadkiem nie przyszło strzelić z (potencjalnie) twojego egzemplarza bez śruciny, coby pokazać jaki to potężny karabin jest!
W ogóle, niech się nie wcina. :D

I przede wszystkim (a piszę o tym na końcu, hehe) zwróć uwagę, czy lufa i kostka są mocowane do cylindra bolcem/nitem, czy śrubą. Oczywiście, bierz ze śrubą.

O czymś zapomniałem?

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
slimlukas
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:48
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slimlukas »

I tu kolega ma rację. Nie ma co się nastawiać an te Tru-Glo. Tak naprawde to nawet może przeszkadzać. Ja kupiłem bez tru-glo i jestem szczęśliwy. Zwróć uwagę na to czy są zarysowania jakieś i czy lufa nie jest wygięta. Pamiętaj by przyjrzeć się czy w okolicach spustu niema żadnych delikatnych śladów rdzy lub czy oliwa którą jest zakonserwowana broń ni ma rdzawego koloru. Zwróć też uwagę czy uszczelka lufy niema śladów eksploatacji (przetarcia).
HATSAN 105S Tuning /WALTHER 3-9x40 GA
agrest
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2008, 16:20

Post autor: agrest »

Mein Gott pisze:W ogóle, niech się nie wcina. :D
:D Przekaze

Co do TG to nie interesuje mnie to i nikt mi tego nie wcisnie ;P

A jakie sa opinie o TYM SKLEPIE Wlasnie tam chcialem dokonac zakupu spotkalem sie tez z wieloma opiniami o scorpio. Jedni chwala a inni mowia ze sprzedaja z defektem :hm:

Dzieki za odpowiedz.

[ Dodano: Sob 29 Mar, 2008 11:01 ]
slimlukas pisze:niema żadnych delikatnych śladów rdzy lub czy oliwa którą jest zakonserwowana broń
No wlasnie a jak dostane do lapki suchy karabinek to chyba tez cos nie tak? Powinny byc naoliwione i w ten sposob przechowywane. Czy suchosc nie oznacza ze byly juz uzywane? Pare osob pisalo ze dostalo suche karabinki i to wlasnie ze SCORPIO.
kommando
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2008, 15:15
Lokalizacja: k. Gdańska

Post autor: kommando »

agrest pisze: No wlasnie a jak dostane do lapki suchy karabinek to chyba tez cos nie tak? Powinny byc naoliwione i w ten sposob przechowywane. Czy suchosc nie oznacza ze byly juz uzywane? Pare osob pisalo ze dostalo suche karabinki i to wlasnie ze SCORPIO.
Ja kupiłem H80s od Scorpio i wszystko było OK. Karabinek był nasmarowany czymś gęstym i brązowym ;)
Ale i tak po kupnie trzeba karabinek rozebrac i przesmarowac (nie smarujesz nie jedziesz :D ) najlepiej smarem molibdenowym

pozdro
Awatar użytkownika
Negza
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:53
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Niektóre Hatsany mają lufę zadartą do góry względem cylindra. Sama lufa jest prosta i prosto osadzona w kostce, ale po zatrzaśnięciu lekko patrzy w górę. Najlepiej to widać, gdy się patrzy od strony wylotu lufy.

Niektórzy mówią że to nie jest wada :zdziwko: .
H55, Slavia634, Иж-22 i inne tanie strzeladełka.
rifleman

Post autor: rifleman »

kommando pisze:Ja kupiłem H80s od Scorpio i wszystko było OK. Karabinek był nasmarowany czymś gęstym i brązowym
Też mam od skorpio i mój harnaś był cały umazany jakimś różowym :!: smarem przypominającym kisiel :lol:
Bez mycia i ponownego smarowania czym trzeba strach było strzelić. ;)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

agrest pisze:A jakie sa opinie o TYM SKLEPIE
Ja właśnie u nich kupowałem swojego H100 ale to było 2 lata temu i byłem w Warszawie osobiście (i chyba jako jedyny u nich brałem). Gość wcisnął mi wtedy jeszcze "GAMO-bazar lupkę.
Hary ok, nie narzekam choć z oryginału już niewiele zostało :lol:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

agrest pisze:A jakie sa opinie o TYM SKLEPIE
Tutaj kupowałem wysyłkowo swego H55, żadnych problemów, błyskawiczna wysyłka.
Był fabrycznie zapakowany i suchy jak pieprz. To fabryka takie dostarcza.
A sam sklep to bliźniak skorpio, ten sam właściciel. :D
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
slimlukas
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:48
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slimlukas »

Ja kupiłem na www.Military.pl i jestem zadowolony. Dzień po zamówieniu kurier był u mnie z hatsanem :) oczywiście był odpowiednio zakonserwowany różowym mazidłem i nasmarowany oliwą więc jest ok :)
HATSAN 105S Tuning /WALTHER 3-9x40 GA
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Jeśli masz możliwość "pomacania" - sprawdź parę egzemplarzy który ma najmniejszy luz boczny na spuście. Ja brałem wysyłkowo (nie od tej firmy) i dostałem egzemplarz gdzie luz jest spory od nowości, jakiś czas temu miałem okazję potrzymać w sklepie analogiczny do mojego karabinek, i tam luz był dużo mniejszy...
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
agrest
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2008, 16:20

Post autor: agrest »

Ok. Dzieki wszystkim za odpowiedzi. W nastepnym tygodniu kupie juz cos swojego. Zobaczymy jak wypadnie przy starej, zdezelowanej chyba z 20 letniej bajkalce :D

Pozdrawiam
J.
apollo1982
Posty: 18
Rejestracja: 02 kwie 2008, 11:38
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: apollo1982 »

Witam ja kupiłem swojego H55 STG ( nowy wzór osady tyle że na bolcu lufa a nie na śrubach podobno teraz te nowe takie robią ) 31.03.2008 w sklepie Internetowym ale odebrałem osobiście bo to w Bytomiu i mam blisko ale karabinek nówka zapakowany w foli zgrznej więc nikt go wcześniej nie dotykał :D .. oczywiście mokry był ze smaru jakiegoś rózowy kolor.

Obsługa spoko tylko nie ten starszy gośc bez pojęcia i cena 411zł :D :D hoć na internecie jest większa ja powiedziałęm ze na aukcji
http://www.allegro.pl/item332744741_wia ... uper_.html

jest tańszy 419zł a i tak mi spuścili!!! a i luneta na ich aukcji ( też taniej)

bardzo polecam daje link do sklepu.
http://jardb.pl/wiatrwkakarabinekhatsan ... -1220.html

Tylko nie bierz tego śrutu co dają za fri.. szmelc niesamowity krzywy jeden dłuższy drugi krótszy lepiej niech opuszczą na JSB EXACT ten jest spoko widać gołym okiem że wykonanie dobre i strzela się mi z niego dobrze a poszło już 450 szt.
HATSAN 55 STG - WALTKER 4x32
q2mac
Posty: 21
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:55

Post autor: q2mac »

Swojego H70 kupiłem w kolba.pl - sprzedawca przejechał ponad 30 km !! żeby się ze mną spotkać. 2 lata temu płaciłem u nich 319 zł- harry zapakowany był w zgrzaną folię, zielone pudełko z jakimś jeziorkiem i górami w tle. Zamawiałem h70s gw, ale przywieziono mi też gładkolufowego do wyboru. Po otwarciu pierwsze co się rzuciło w oczy to kremowy smar dookoła bezpiecznika, lufa zalana po części gęstym płynem- sprzedawca zapewnił że jeżeli będę miał problemy- mam przyjechać i gwarantują bezpłatny serwis !! Po kilku miesiącach wpadłem wymienić sprężynę- za darmo. Po ponad roku wpadłem po śrut bo miałem niedaleko i gratis przesmarowali mi harrego, powiększyli port ładowania tak aby nie trzeba było wciskać śrutu na siłę i zrobili ogólny przegląd, dokręcanie etc... !! polecam !!
Slavka 631
ODPOWIEDZ