Obrazek

Gamo Hunter 440

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

z tym dociążnikiem to było przejęzycznie. kurde tak się zastanawiam czy nie można by tego zakleić jakimś klejem epoxy, ale temperatura pewnie za wysoka będzie podczas sprężania i nie wytrzyma :/ mam spawarkę w domu ale jeszcze dziadkowa jest (regulacja mocy na chybił trafił) i ćwierć sekundy za długo skończy się zniszczeniem tłoka :/
To znaczy z której strony rozklepaleś tego gwoździa? od strony czoła tłoka czy z drugiej?
I jeszcze jedno. Jak ma sie moc po tym zabiegu? standardowe Gamo czyli Vo~300 czy cięzko powiedzieć (pewnie nie mierzyłeś na chromo, ale chodzi mi o takie obiektywne odczucia) :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

gwoździa skróciłem odpowiednio, włożyłem od środka i zaklepałem na zewnątrz, dziurka oryginalnie jest nafazowana czyli ładnie "nit" wtopił się w gładz, nie mniej migomatem naspawałem dla pewności :) po tym zabiegu kop zniknął bo z otworkiem strzelanie jest takie jakby bez śrutu czyli potocznie na sucho, moc zdecydowanie większa, najlepszy przykład:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 0dc3e.html

Crosman Pointed, ok 45m...to mnie trochę martwi, dzisiaj z Exacta z 50m trafiłem w zakrętkę od napoju 1,5L, dziurki nie było, za to całe dno wyrwało :hm: a na pierwszy rzut oka karabinek niepozorny...Masz tu link do rozbiórki karabinka, prowadnicę trzeba wymienić na wymiarową, mi kolega dorobił całą z metalu ale nie pamiętam już długości, w niedługim czasie podłoże podkładki z elastomeru także zmierze i podam :)

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=281 ... hunter+440
Ostatnio zmieniony 10 gru 2006, 21:55 przez stworek5, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no to bardzo możliwe, że karabinek po tym zabiegu odzyskuje normalny power :)
Jeszcze jedno pytanko. Z 49 cm3 taka prędkość to już dośc znaczne wysilenie karabinka (~ 0,5 J z 1 cm3) mocno kopie?
swoją drogą zastanawiam sie jak długo żyje sprężyna w egzemplarzach "z dziurką" :lol:
Aaaaa, jeszcze pytanko o lunetę. Słyszałem ze te standardowe gamo długo nie żyją na 440. Dokonywałes jakiś modyfikacji w szkiełku? szczerze to się zastanawiam nad tym zeby przełożyć tą 4X40 do slavki a na gamonia władować leapersa :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ja mam 4 x 32 i puki co jest ok a idzie już druga paczka śrutu, owszem podkładałem piankowe podkładki do środka lupki ale usterka była innego rodzaju a obwiniałem właśnie optykę. Usterka spowodowana była brakiem korony lufy, wizualnie końcówka wyglądała tak że z jednej strony wylotu były widoczne frezy gwintu a z drugiej nie, poradziłem sobie z pomocą frezu i jest już ok :) Co do kopa to jest ale nie tak duży :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

ciekaw jestem w jakim stanie będzie zakończenie lufy w moim egzemplarzu :) tak czy siak będę przerabiał karabinek powoli, ale już na pewno nie w takim tempie jak przerobiłem slavkę :-) dzieki za obszerne info :) no i samych dych :)
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Możesz zakleić otworek klejem do metalu. Koszt ok 7-8ZŁ TRZEBA TYLKO DOKŁADNIE ODTŁUŚCIĆ. Klej dostaniesz w każdym sklepie "metalowym" Często mają też w motoryzacyjnych.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

tak sie własnie zastanawiałem nad takim specyfikiem. Skoro otworek jest fazowany na czole tłoka powstanie kołnierz, do którego wepchnięcia potrzebna byłaby ogromna siła, a takiego ciśnienia raczej się w komorze spręzania nie uzyskuje. Pewnie prędzej by się cała komor rozleciała nić takie coś puściło.
Dzieki :)
L1on
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2006, 2:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: L1on »

to ja dodam jeszcze link z planem tej wiatrówki:

http://www.chambersgunmakers.co.uk/ASI% ... 20plan.htm

przyda się na pewno ;)

hehehe
nadal szukam czegoś dla siebie ;)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Do "załatania" tej dziury osobiście odradzałbym jakiekolwiek kleje nawet tak zwany płynny metal. Ciśnienie zapewne wytrzyma ale drgań raczej nie ,prawdopodobnie wykruszy się i jeszcze może narobić "bigosu" z uszczelką tłoka. Jeżeli nie masz jak zaspawać to użyj nita aluminiowego lub miedzianego ,jak odpowiednio dobierzesz rozmiar i poprawnie zaklepiesz powinien spełnić zadanie i długo wytrzymać.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

zanitowałem i do tego pokryłem powierzchnię boczne nita klejem wiec mysle, ze da rade :) za dwa lub trzy tygodnie bede mial uszczelkę zepto wiec jesli cos sie stanie to i tak niewielka strata :)
nokian1966
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2007, 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Hunter 440 czy CFX??

Post autor: nokian1966 »

Proszę o poradę co lepiej wybrać za tą samą cene?
Gamo Hunter 440 cal. 5,5 drewienko
Gamo CFX 5,5 w polimerze

Co o tym myslicie? a może ktoś ma lepszy pomysł na wiatrówke w cal. 5,5 za do 800 zł?
z góry dzięki za wszelkie sugestie :D
Przezorny zawsze .... uzbrojony! : PZU
Wildlife, CP99, BMK-26+Meopta 4x32
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Ja bym poradził 440 ale w 4.5mm. 5.5mm w limicie niezbyt sie sprawdzi.


Jak już 5.5 i za 800 to może H125? Ale to już rejestracja bo FAC.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

nokian1966 pisze:Proszę o poradę co lepiej wybrać za tą samą cene?
Gamo Hunter 440 cal. 5,5 drewienko
Gamo CFX 5,5 w polimerze

Co o tym myslicie? a może ktoś ma lepszy pomysł na wiatrówke w cal. 5,5 za do 800 zł?
Z tych dwóch to w tej cenie wybrałbym HW50S i w kalibrze 4,5mm.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Z tych dwóch to w tej cenie wybrałbym HW50S i w kalibrze 4,5mm.
A ja jakiś karabinek matchowy, na przykład Haenela 312 :PP
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Albo FWB 300 :PP
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
ODPOWIEDZ