Obrazek

Modyfikacja otwartych

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morlowsk
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:58
Lokalizacja: Garwolin

Modyfikacja otwartych

Post autor: Morlowsk »

Ostanio zdenerwowało mnie podawanie tak dobrego sprzętu w sosie tabasco, bo skupienie było jak z procy :wysmiewacz:
Postanowiłem troche poprawić fabryczne przyrządy celownicze.
Pierwsza sprawa to szerokość muszki.
Wiec poszukałem pilniczka który by tam wszedł i zeszlifowałem muszkę na ok połowę jej oryginalnej szerokości.
Nastepnie trzeba było zwężyć szczerbinkę.
Odkręciłem ją od korpusu i wyjąłem ten kawałek ze szczelina. Żeby go wyjąć to od spodu jest jedna śrubeczka, gdy się ją odkręci to już możemy go wysunąć razem z tą srubką do regulacji. Rozwiązania tam zastosowane może nie są idealne, ale za to banalnie proste.
Gdy już wszystko wiedziałem jak jest zbudowane to pozostało mi dorobienie węższej szczerbinki.
Wykorzystałem do tego taśmę aluminiową (taką jak kiedyś elektrycy mocowali przewody). Nożyczkami wyciołem taki kształt jak ten oryginalny. A to mocowanie do srubki to tylko naciołem takie paseczki, wygiołem i wkręciłem tam tą śrubkę, a że aluminium miekkie to gwint sam się zrobił.
Teraz pozostało mi zrobienie szczeliny. Tym pilnikiem co zwężałem muszkę to teraz jego grzbietem wypiłowałem szczelinę. Sprawdziłem mniej wiecej czy dobra szerokość i odziwo wszystko pasowało.
Skręcając wszysko chciałem jeszcze skasować boczny luz na szczerbince, wiec
miedzy ten zawiasik w szczerbince a samą szczerbinkę wsadziłem kawałek czegoś przypominającego kliszę tylko że grubszego i podobny kawałek wsadziłem też miedzy śrubę od regulacji w pionie a samą szczerbinę.
Dzieki temu wszystko jest sztywne.

Na koniec tylko pomalowałem ten aluminiowy kawałek markerem i teraz już tylko strzelam :)
Całość mi zajęła ok godziny.
Ten sposób nie ma ograniczeń i można zwężać do woli :)

Na zdjęciu jest próbna wersja, póżniej zrobiłem staranniej.
Obrazek
Obrazek
AT 44 + Leapers 3-9x32
Logan

Post autor: Logan »

Bardzo ciekawy temat... ja również się przymierzam do czegoś takiego ale planowałem trochę inny sposób... zobacze co mi wyjdzie i opiszę a jak nie wyjszie to zastosuję twoją technikę.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

chciałem zrobić to samo na wzór muszki i szczerbinki od AKMS-ładnie mozna zgrać przyżądy, tzn. muszka cienka a szczerbinka wąska i głęboka ale zostaję przy optyce-niestety mam -2,25 na lewe i prawe oko :luzik:
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

skoro już przyznajemy się do wad to ja mam na jednym oku -1,75 a na drugim -1,25 ale i tak walę z otwartych :D
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Hmm - ja mamna obu -4,5 :) no i pokusiłem się o porzadne zamknięte :D tyle że założę je po tuningu ;D

Pozdrawiam :)
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
Jakubs
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2006, 21:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jakubs »

Fajne przyrządy otwarte widziałem kiedyś na jednej z chińskich wiatrówek z targu (choć wykonane chyba były w jakiejś porządnej fabryce bo metalowe części były na perfect tylko drewno pozostawiało trochę do życzenia) - dosłownie chyba przeniesione z kałacha (dla nieuświadomionych i mucha i szczerbinka są wąskie i to bardzo)

ps. ja mam wady małe po (-0,5 ) na oba oczy ale i tak strzelam w okularach i świetnie mi to idzie :D
Broń to moc, broń to siła, posiadacza broni nikt nie wydyma :D
ODPOWIEDZ