Obrazek

Wyniki strzelań

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Surveyor
Posty: 81
Rejestracja: 28 kwie 2006, 16:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Wyniki strzelań

Post autor: Surveyor »

Aby zachęcić innych do prezentacji wyników naszych kochanych pukawek zamieszczam jako pierwszy fotkę z niedzielnego strzelania.
Im więcej takich wyników tym większa możliwość:
1. Oceny ogólnej poszczególnych modeli karabinków Hatsana lub nawet poszczególnych egzemplarzy (gdy z danego egzemplarza strzela kilku strzelców).
2. Porównania swoich indywidualnych wyników z innymi mniej lub bardziej zaawansowanymi strzelcami.
3. Odpowiedniego doboru śrutu, sposobu tuningu i innych bajerów do naszych modeli (choć jeśli chodzi o śrut, to podobno każdy egzemplarz woli co innego).

Przy wynikach możcie wpisać oprócz typowych parametrów także liczbę wystrzelanych śrucin (doświadczenie) w swojej karierze:) i z danego karabinka.

Poniżej moje wyniki:
Karabinek: H70(met. prowadnica,spęż.OTEVA,elastomer,kapelusz ertalitowy)przebieg ok 2k
Optyka: bazar Tasco 3-9x40-700szt. (+ to co wytrzymał u Tomaschka przed remontem)
Strzelec (narazie kiepski:)) ok. 10k szt.
Wyniki: odległość-10m, lekki wiatr i deszcz, pozycja kucąca (oba kolana nie podparte), śrut Tomitex LOK (Diabolo Sport), 4 serie - zdjęcie z najlepszym wynikiem.

Obrazek

Dziwne trochę było to, że 5 śrucin zmieściło się w tej dziurce po prawej:) ale to prawda, Tomaschek może potwierdzić. Jak tylko pogoda pozwoli dołączę kolejne wyniki i zachęcam do tego wszystkich. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Re: Wyniki strzelań

Post autor: tomaschek »

Surveyor pisze: Dziwne trochę było to, że 5 śrucin zmieściło się w tej dziurce po prawej:) ale to prawda, Tomaschek może potwierdzić. Jak tylko pogoda pozwoli dołączę kolejne wyniki i zachęcam do tego wszystkich. Pozdrawiam.
Potwierdzam :-) Po następnym strzelaniu w tą dziurę wejdzie 10 śrutów ;-)
A ja na następnym strzelaniu przetestuję mojego Hatsana w którym w niedzielę pękła sprężyna. Z braku zapasowej wsadziłem sprężynę którą podarował mi surveyor (też pęknięta ale jeszcze ją wykorzystałem). W tej chwili napięcie wstępne wynosi 0, po próbnym strzale w deskę oceniam ją na ok 10J :shock: . No ciekaw jestem co to będzie.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Mój najlepszy wynik to ten:

Karabinek: Hatsan mod. 55 (wymieniona prowadnica+Oteva+korona+przesmarowanie)
Odległość: 40 metrów - dokładnie odmierzone
Pozycja FT
Śrut: Barracuda (najlepiej latał w moim Hatsanie)
Warunki i miejsce strzelania: otwarte pole, silny wiatr o zmiennym kierunku.

http://republika.pl/hatsan/Forum/Tarcza.jpg

Na zdjęciu widoczne jest tylko 9 przestrzelin. Dziesiąta albo pokryła się z którąś albo pomyliłem się w liczeniu :-D
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 23:54 przez Dude, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Dude pisze: Warunki i miejsce strzelania: otwarte pole, silny wiatr o zmiennym kierunku.


Nigdy później już nie uzyskałem takiego wyniku :cry:
Czyli Twój żywioł to zmienny wiatr ;-)

Swoich tarcz narazie nie pokazuję bo wstyd :oops: jak się nauczę to wtedy jakieś fotki się pojawią :oops:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

całkiem nieźle, ja staram sie nie strzelać do tarczy-jakoś mi nie idzie, wolę do spinnerka - większy lizak fi51mm mniejszy fi34mm -naprawdę fajna zabawa!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Też muszę sobie taki sprawić:)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Surveyor
Posty: 81
Rejestracja: 28 kwie 2006, 16:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Surveyor »

stworek5 pisze:całkiem nieźle, ja staram sie nie strzelać do tarczy-jakoś mi nie idzie, wolę do spinnerka - większy lizak fi51mm mniejszy fi34mm -naprawdę fajna zabawa!!
mi też jakoś lepiej wychodzi strzelanie do celów innych niż tarcze :lol:
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ja już tak mam, że muszę widzieć gdzie dokładnie trafiłem. Dlatego właśnie strzelam do tarcz. To pozwala mi także analizować błędy które popełniam podczas strzelania. Analizować i eliminować 8-)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Dude pisze:Ja już tak mam, że muszę widzieć gdzie dokładnie trafiłem. Dlatego właśnie strzelam do tarcz. To pozwala mi także analizować błędy które popełniam podczas strzelania. Analizować i eliminować 8-)
cieżka sprawa z tym eliminowaniem, nastrzelałem się trochę do tarcz, dla przykładu 7 strzałów w 3cm średnicy na 25m i 3 odskoki-szlag człowieka trafi!! A i jak pisali mądrzejsi-podżut w Hatsanie i tak popsuje wysiłki, tak więc Hatsan nie jest karabinkiem tarczowym-wolę strzelać w spinner.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ja strzelam do tarcz jednocześnie mając w głowie "Sztukę celnego sztrzelania".

Jeżeli tak jak na przykład napisałeś, że strzelaś ładną serię i nagle pojawiają się trzy odskoki to wcale się tym nie zrażam. Wręcz przeciwnie, szukam przyczynę, analizując wskazówki z wyżej wymienionej książki.

W moim Hatsanie podrzut występował wyłącznie wtedy gdy chwyt wymuszał ciążenie karabinka na kolbę. Gdu ciążył na lufę podrzut praktycznie znikał.
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

Ostatnio wystrzelałem na tarczy takie cuś.
Godzina 20, zmiercha.
H70(met. prowadnica,spęż.OTEVA,elastomer,kapelusz ertalitowy, spust nietknięty)
Na otwartych TG, broń na dłoni oparej o stół.
Śrut HN FT, 25 metrów.
Strzelec kiepski.

Obrazek
Pytam się doświadczonych strzelców: przeciętny wynik czy kiepski?
W sumie 71/100 (lubie sobie tak liczyć :) )
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wynik dosć typowy ;-) po prostu Hary już taki jest, mi czasami zdazało się podobnie strzelić na 35m ale żadko, teraz myślę już pomału nad zmianą lupki.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Jak dla mnie OK. :-) A od dawna strzelasz?
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

Ja strzelam z otwartych. Na 40 metreów (mierzone) nie strzelam do tarczy ale w zakrętkę słoika o średnicy 55 mm wchodzi mniej więcej 6-7 na 10. Dziś chyba popytam do tarczy... drukne duże :)
Edit
No to było trzecie strzelanie z wiatrówki. Wcześniej tylko z ostrej i airsoft.
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

wuki pisze: No to było trzecie strzelanie z wiatrówki. Wcześniej tylko z ostrej i airsoft.
No to nieźle :-)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
ODPOWIEDZ