Obrazek

Hatsan 70S według Logana...

Logan

Post autor: Logan »

Wracając do tematu... Przyszedł wreszcie zestaw Hoganowy... Ale dopiero dziś go będe montował... Wczoraj dla odmiany zajołem się moją wiatrówką :p... Zrobiłem wypełnienie kolby i dociążenie (jednak)... Fotek nie będzie bo było już za ciemno a nie robię zdjęć przy sztucznym oświetleniu bo wychodza żółte i niewiele widać... No ale zabieg był banalny więc fotostory chyba zbędne... więc krok po kroku...

1. Zdjołem gumę - trzeba było odciąć te gumki po bokach (wchodzące w stopkę - trzeba odcylić gumę żeby je zobaczyć) ale nie sprawia to problemów.

2. zdjołem uszczelkę - takie okrągłe gumowe coś do okoła stopki - demontaz jest banalny, po prostu schodzi...

3. Zdemontowałem stopkę - tu było trochę strachu bo po włożeniu nożyka pomiędzy kolbę a stopke strasznie strzelało, ale po chwili kombinowania stopka wypadła z kolby... Ale echo przy tym poszło... :p...

4. Dociążenie - zaopatrzyłem się wcześniej w 2 ciężarki wędkarskie gruntowe płaskie o masie 250 gram każdy... Zamierzałem je przymocowac na plecionce wędkarskiej (linka używana tak jak żyłka - dla tych co się nie znają bo mają prawo niewiedzieć) ale okazało się że złożone razem idelanie wchodza w stopkę. Na wszelki wypadek przymocowałem je do stopki oklejając je taśma izolacyjną czarną.

5. Wypełnienie - wata zwykła higieniczna niesterylizowana :p. Upchnołem na wcisk ile wlazło do środka kolby.

6. Montaz stopki - Na budapren, miało być punktowo ale kapło mi dużo bo tubkę rozdziewiczyłem właśnie i pociekło... rozmazałem po części stopki wchodzącej w kolbę i zamocowałem na miejsce. Przy okazji pomazała sie taśma izolacyjna więc ciężarki raczej nie odpadną (zresztą nie mają gdzie bo waty napchałem tyle że stopka ledwie weszła i bałem się że będzie odstawać).

7. Finał - założyłem uszczelkę i gumke posmarowałem budaprenem w miejscach gdzie odciołem te gumki i założyem. Wszystko docisnołem. Po całej operacji wyczyściłem sprzet PKB i spakowałem do pokrowca... przecież nie pójdę strzelać o 23:00...

Jutro jak się uda i Kurt przyjedzie obejżeć zestaw Hoganowy to dostaniecie fotostory...

PS: Zapomniałbym o najwazniejszym... efekt dociążenia - przesunięcie środka cięzkości na jakies 3 -4 cm przed spust... Dzięki czemu nie mam jż przy pozycji stojącej pływania lufy...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

0,5 kg może być troszkę mało, ja mam ok. 1 kg ale mimo wszystko różnica będzie zauważalna :)
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

różnica jest zauważalna ... Z mojego karabinka (oczywiście pod moją kontrolą) strzelają moi bratankowie (12 i 2 razy po 11 lat) więc nie może być za ciężki...

[ Dodano: 2006-08-04, 22:34 ]
No i założyłem zestaw od Hogana... Zdjęć z samych prac nie będzie z 2 powodów...
1 - Wieczór i słabe światło.
2 - Nie upaćkam sobie aparatu smarem a mycie rąk co 5 minut mija się z celem.

Ale za to przedstawię fotki samego zestawu...

A więc komplet po rozpakowaniu wygląda tak:

Obrazek

W komplecie jest pięknie zrobiona i wykończona sprężynka Oteva:

Obrazek
oraz kapelusz na końcówkę wchodzącą w tłok.

Oraz dopasowana do niej idealnie prowadnica zakończona w odpowiedni sposób:

Obrazek
z założoną podkładeczką.


Oprócz tych 2 głównych elementów są jeszcze 3 smary:
1. Jasnobrązowy do prowadnicy i sprężyny.
2. Ciemnobrązowy lekko przeźroczysty wyglądający jak żel smar do prowadnicy i sprężyny "Anglia"
3. Miedziowy o kolorze miedzi :p... Do zawiasów lufy.

Jest także olej do uszczelki tłoka - to ciemne w plastykowej tubce.

Ja osobiście zamówiłem też uszczeleczki (nie wiem czy mogę się przyznać ale zamówiłem tylko uszczelkę tłoka bo Hogan mówił że uszczelek lufy nie ma ale chyba jednak jakaś się znalazła)...

Paczka po długich bojach (była wysyłana 2 razy) dotarła do mnie wczoraj...
Dzięki Hoganie... Zestaw jest rewelacyjny... Gdyby wszyscy podchodzili do swojej pracy tak jak Ty mielibyśmy kraj miodem i mlekiem płynący i samych szczęśliwych ludzi.

Opisywać procedurę rozbiórki i montażu chyba nie ma sęsu bo powielanie tematów rozkładania i smarowania to strata czasu i miejsca na forum... Ciężko było pokonać sprężynę do póki nie użyłem deski do krojenia ale sprężynka ma niezłe napięcie wstępne.
Koniecznością wydaje mi się uzyskanie dostępu do chronometru celem obliczenia Ek karabinka po zabiegu bo obawiam się że mogę posiadać w tej chwili "bandytę", ale dzięki uprzejmości firmy Cekaus prawdopodobnie uda mi się to załatwić w przyszłym tygodniu.

Karabinek będzie czekał do jutra na próbne strzelanie i wtedy przekażę wrażenia...
Awatar użytkownika
eagle
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: eagle »

Tak z ciekawosci - ile zaplaciles za zestawik ? Bo lukas sprzedaje zestawy po 89 zł ale są o wiele ubozsze - sprezynka, prowadznica i 1 smar ...
Hatsan 80 SGW, na razie bez tuningu i lupki. Polecam :)
Logan

Post autor: Logan »

Napisz do Hogana na PM co potrzebujesz a On na pewno wyceni jak wróci.

[ Dodano: 2006-08-05, 21:44 ]
Przestrzelałem dziś karabinek po wszystkich zabiegach... Oto wnioski:

1. Budapren kiepsko trzyma stopkę... Poprawilem klejenie jeszcze raz ale jak się odklei to będę szukał innego rozwiązania... To chyba jedyny minus zabiegu...

2. Odnoszę wrażenie że skrócił się cykl strzału... Mam nadzieję że to nie jest tylko wrażenie.

3. Stabilność wzrosła... Odrzut/podrzut się zmniejszył...

4. Ciężko mi ocenić czy odgłos strzału przycichł ale napewno zęby już nie dzwonią przy strzale, więc drgania nie przenoszą się tak bardzo na kolbę...

5. Puszka po małym napoju (Jakaś tam herbatka owocowa niegazowana) na 30 metrów przestała być jakimkolwiek wyzwaniem... 20 strzal z pozycji stojącej trafiony z rzędu przestaje rajcować...

Na przyszłość...

1. Poprawka portu ładowania... Poszukam zakładu ślusarskiego gdzie mi rozwiercą... Wtedy założę nową uszczelkę lufy (jeszcze raz wielkie dzięki Hogan - to była miła niespodzianka).

2 Pierścień ślizgowy - Jak tylko Kurt wróci (ma dostęp do warsztatu z tokarką i materiał na pierścień), spróbujemy na moim tłoku zrobić rowek i zamocować pierścień.

3. Lupka nadal czeka na montaż - na razie TAKI a jak uzbieram kasę to chyba SportsMatch OP25C.

4. Zacznę częściej strzelać do tarczy i na dystanse koło 50 metrów... :D
Ostatnio zmieniony 07 sie 2006, 12:36 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Logan pisze:4. Zacznę częściej strzelać do tarczy i na dystanse koło 50 metrów... :D
witaj w klubie lol
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Ale Wam zazdroszczę. :( A ja byłem na urlopie 4 dni, po czym ściągnęli mnie do pracy. Do tego dziecko mi choruje - koszmar. Ze swojego cudownego H55 strzelałem dopiero kilka razy, paczki śrutu jeszcze nie wystrzelałem. :[ Chyba na emeryturze odpocznę - jak dożyję...
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
Logan

Post autor: Logan »

Biedaczysko...

Wracając do tematu... Stopkę podkleiłem jeszcze raz budaprenem, na razie trzyma i nie odłazi ale zobaczymy jak będzie przy ostrzejszym strzelaniu...
JacKill
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2006, 16:47
Lokalizacja: Okolice Kielec;)

Post autor: JacKill »

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum:) Zamierzam kupić sobie Hatsana 70S (może już w przyszłym miesiącu, jak sytuacja finansowa pozwoli) i w związku z tym mam pytanie: Czy najnowsze egzemplarze Hatsana mają 2 prowadnice sprężyny? Tzn. tą dłuższą plastikową i krótszą przy tłoku? Jeżeli nie, to czy tą do tłoka trzeba dorabiać? Bo o ile się nie mylę, w żadnym zestawie tuningowym nie ma tej krótszej prowadnicy. A na tym zdjęciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... dn6ru.html /z postu o rozkładaniu hatsana/ nie widać tej przedniej, krótkiej prowadnicy. czy może mnie ktoś oświecić.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w oryginale nie ma małej ertalitowej prowadnicy, co więcej nie ma też metalowej długiej :!: wszystko trzeba dorobić lub kupić w komplecie.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Witaj
Czy najnowsze egzemplarze Hatsana mają 2 prowadnice sprężyny? Tzn. tą dłuższą plastikową i krótszą przy tłoku?
Takie rzeczy to tylko w Erze :lol:
JacKill
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2006, 16:47
Lokalizacja: Okolice Kielec;)

Post autor: JacKill »

Aha, już rozumiem. czyli potrzeba zestawu takiego jak ten: http://allegro.pl/item119531047_zestaw_ ... datki.html metalowa prowadnica i kapelusz ertalitowy. O ile prowadnice moge zrobić sobie we własnym zakresie, to czy można osobno dokupić ten kapelusz, bądz wykonać go ze stali?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Napisz do Lukasa - może sprzeda Ci sam kapelusz.
Logan

Post autor: Logan »

Panowie...

1. Temat prowadnicy i kapelusza chyba był już poruszany w innych tematach... Ten jest o moim karabinku a nie o zestawach do samodzielnego montażu...

2. Koledze chyba chodzi po głowie kwestia prowadnicy tłoka a nie kapelusza na sprężynie... Obie rzeczy spełniają inne zadanie: kapelusz wycisza i chroni tłok a prowadnica tłoka ma za zadanie sprawić żeby poruszał się on bardziej osiowo jak sądzę... jeszcze się tym nie zajmowałem więc mogę się mylić...

Mój temat... sam se założyłem ... nie oddam...

Oczywiście zartuję...

Teraz na poważnie.... co do tej prowadnicy tłoka to chyba lepiej kapelusz i pierścień ślizgowy... Dzięki temu jest i ciszej i tłok idzie osiowo względem korpusu...
JacKill
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2006, 16:47
Lokalizacja: Okolice Kielec;)

Post autor: JacKill »

A no właśnie: prowadnica tłoka, o to mi chodziło :) Jest w najnowszych modelach, czy trzeba dorabiać?

PS. Przepraszam, że się wtrąciłem w temat, ale po dacie widze, że Hatsan świeżo kupiony, w związku z czy chciałem sie dowiedzieć jak wygląda sprawa prowadnic w najnowszych egzemplarzach.

EDIT: już znalazłem, niestety przegapiłem to czytając wcześniej forum: http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... c&start=15 /post Madriana/ Czyli potrzebny mi będzie w zasadzie tylko tylna prowadnica, bez prowadnicy tłoka będzie dobrze :)
ODPOWIEDZ