Obrazek

RATUUUNKUUU...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

RATUUUNKUUU...

Post autor: Yavol »

A więc mam problem i to poważny!
dzisiaj postanowiłem zamontować zestaw od Hogana!
A więc rozkręciłem sprzeta, wszystko szło dobrze wyjąłem tłoczek, założyłem uszczelke tłoka, no i się zaczęło. Najpierw zablokował mi się tłok i nie chciał wejść, ale po paru próbach wszedł, potem spust nomanie horror, ale jakoś się udało złożyłęm wszystko, pierwszy strzał i tragedia: śrut wypadł z lufy na odległość nie większą niż metr! potem kolejny próby i mój sprzęt nie ma wcale sieły wyrzucaćz siebie śrutu!!!
jutro go będe rozbierał ponownie, ale nie mam pojęcia co jest nie tak?!
H70 + Hoganowy zestawik
Logan

Post autor: Logan »

a jak z kopem?? może uszczelka tłoka??
Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Yavol »

kop tak średnio! kurde ale co może być z uszczelką?!
H70 + Hoganowy zestawik
Akas
Posty: 183
Rejestracja: 08 maja 2006, 12:58
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Akas »

Wyjmij ją z powrotem i obejrzyj czy nie ma uszkodzeń.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Byc moze uszczelka sie uszkodzila w miejscu gdzie konczy sie wyciecie na popychacz tloka jak wkladales. To miejsce czesto bywa drastycznie wykonczone. Tzn ostry rant itd.
Rozbierzesz - zobaczysz.
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

Cholera, najprawdopodobniej własnie rant szczeliny popychacza uszkodził uszczelkę. Ten rant od strony wnętrza tłoka trzeba wygładzić. Nigdy tego nie robiłem, ale myślę ,że jakimś delikatnym płaskim pilniczkiem i potem papierkiem na np. szpachtułce.
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Piszesz, że tłok, z nową uszczelką ciężko wchodził. Jest duże prawdopodobieństwo, że uszczelka zbyt ciasno weszła do cylindra. Naciągając karabinek zeskoczyła z tłoka, a tłok podczas strzału wali w tył uszczelki dobijając ją do końca komory sprężania. Rozbierz karabinek i prawdopodobnie uszczelka zostanie w srodku. Będzie miała "wycięty" krążek od walącego tłoka.
Jak założysz ponownie uszczelkę na tłok i tłok będzie bardzo ciężko wchodził do cylindra sytuacja będzie się powtarzać. Możesz próbować wyszlifować od wewnątrz cylinder. Zrób z pręta wycior, na końcu pręta wygnij haczyk i nawiń na niego watę stalową ścierną-całość do wiertarki i tak można polerować wnętrze cylindra. Polerowanie jest oczywiście konieczne, gdy coś jest nie tak z cylindrem-pordzewieje, lub zostanie porysowany mechanicznie.
Pozdrawiam
ps.
Jak rozbierzesz, napisz czy miałem rację?
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ