Obrazek

Dylemat z wyborem karabinka - Airmaster 400 czy hatsan 85STG

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
vCore
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Dylemat z wyborem karabinka - Airmaster 400 czy hatsan 85STG

Post autor: vCore »

Cześć Jak w temacie mam wielki dylemat, jeszcze kilka dni wcześniej był duzo wiekszy ponieważ miałem na oku jeszcze kilka modeli , ale dzisiaj mam juz cos bardziej konkretngo. Zastanawiam sie nad kupnem wiatrowki , w sumie decyzje już podjąłem jednak ... zobaczyłem tego airmastera i mi sie bardzo spodobał - jednakze niemoge znalesc o nim zadnych recenzji , z tego co widze Airmaster w swojej ofercie ma tylko 2 modele wiatrówki ... takze sprawia wrazenie jakby firma niebyła doswiadczona - z drugiej jednak strony karabinek wyglada bardzo dobrze , dbałośc o kazdy element - ogolnie robi super wrazenie. Chcialbym sie zdecydowac na niego jednak ... mam pewne wątpliwosci czy energia wystrzału bedzie wystarczająca ponieważ przynajmniej statystycznie HATSAN jest silniejszy jednak nie mam jak porównac wyników z chrono obu wiatrówek takze jestem w kropce. Nienapisałem jeszcze - ale to ma być moja pierwsza wiatrówka karabinek. Czy ktoś z was testował tego Airmastera ? strzelał ? macał ... niech powie cokolwiek co pomoze mi w wyborze. Jeszcze kilka elementów ktore przemajawią na TAK i na NIE dla hatsana i airmastera:

• HATSAN TAK:
- Jest sprawdzony , bardzo podatny na tuning
- Dobre wykonanie jak na ten przedział cenowy
- Jest bardzo silny i blisko granicy 17J
- Co najwazniejsze ma wielkie grono zadowolonych posiadaczy.

• HATSAN NIE:
- Niszczy praktycznie każdą optykę
- Bez tuningu zaraz po kupnie nie nadaje sie do strzelania
- Ogólnie trzeba poswiecic na niego duzo czasu




• AIRMASTER 400 TAK:
- Swietne i dokładne wykonanie oraz wykonczenie
- Bardzo ładny wygląd
- Predkosc i siła przynajmniej ta wynikająca ze statystyk - Wystarczająca
- Nie doczytałem sie by niszczył optyke (moze dlatego ze zadnych informacji nie znalazłem o nim)
- Sądze ze nie trzeba wkladac duzo pracy ani poprawiać Fabryki

• AIRMASTER 400 NIE:
- Zadnych informacji na temat tego modelu
- Prędkosc i sila statystycznie mniejsza od HATSANA (choc nie trzymam sie zapewnienia ze HATSANowe osiągi sa prawdziwe )

... i chyba to na tyle ...



Bardzo chętnie posłucham jakichś obiektywnych opisów AIRmaster 400 , oraz tego jak ma sie Airmaster kontra Hatsan. Chcialbym nadmienic jeszcze ze ceny są bardzo podobne to było min. Powodem dylematu :P
Walther PPK/S
Gamo shadow RSV + Leapers 3-9x40
::Zdjątko::
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Update -> żadna wiatrówka sprężynowa po kupnie ze sklepu nie nadaje się do strzelania. Może zastanów się nad Slavką?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
vCore
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: vCore »

Niestety Slavia nie jest w moim zasięgu narazie, jednak napewno przed wielkanocą dołączy do arsenału - to juz postanowiłem. Chcialbym zmiescic sie w limicie 300-350zł dlatego zastanawiam się nad tymi dwoma modelami ... a do uzywanych nie jestem przekonany pozatym zeby upolować jakis porzadny egzemplarz trzeba naprawde miec sporą cierpliwość :) Na chłopski rozum - Wziął byś HATSANA czy Air Mastera ?
Walther PPK/S
Gamo shadow RSV + Leapers 3-9x40
::Zdjątko::
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

to zalezy od czlowieka,hatsan co prawda ma wiele rzeczy które należy poprawiać ale ogólnie nie są to duże koszta.Satysfakcja po pracy i efekty są w pełni zadość uczynieniem,zresztą co ci po wiatrówce przy której nie w czym pomajsterkować??

Pozdrawiam
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
vCore
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: vCore »

Nie chodzi o to ze ja nie chce majsterkować , ale przy hatsanie ogólnie jest duzo roboty. A to mnie nie przekonuje ... a pogrzebac i w airmasterze mozna , posmarowac , przedmuchac ... chodzi mi ogólnie ktora z nich lepsza bedzie w Fabryce. Chcialbym sie dowiedziec poprostu czy lepszy hatsan czy airmaster :(
Walther PPK/S
Gamo shadow RSV + Leapers 3-9x40
::Zdjątko::
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

Airmaster nie wiem ale harry wali bez tuningu jak muszkiet a co do tuningu to nie ma przy nim aż tak dużo roboty żeby doprowadzić go do "stanu używalnośći.Choćby zmiana prowadnicy i sprężyny,już po tym zabiegu jest ogromna różnica.
W tej chwili kupuje sie gotowe zestawy do tuningu których założenie zajmuje godzinke ;) .
H70
Gamo Gamatic
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Na temat Airmaster też nie wiele udało mi się znaleźć, najpierw znalazłem to: http://forum.airguns.pl/viewtopic.php?t ... =airmaster
A później to: http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=2653&highlight=kral
Może idąc w tym kierunku znajdziesz więcej informacji :D
Najtańszy jaki udało mi się znaleźć łamany Airmaster to 349 pln, a Kral to 295 pln :hm:
Oba w drewienku :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Ciekawe Darku :hm: :)
Fajny ten kral, w drewnie oczywiście. Czyżby to na końcu lufy to był separator? :zdziwko:
I tru-glut sprawia wrażenie precyzyjniejszego - punkciki są wyraźnie mniejsze niż w H.
pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
vCore
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: vCore »

Mein Gott to tylko imitacja tłumika , poprostu kawałek plastiku
Sam niewiem na co sie zdecydować , na slavke mnie nie stać , Airmaster kusi wyglądem ... Hatsan siłą i mozliwosciami tuningu :-(
Narazie na przodzie mam Airmastera - ale chcialbym podjąc dobrą decyzje
Walther PPK/S
Gamo shadow RSV + Leapers 3-9x40
::Zdjątko::
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Ciężko coś doradzić. Mam AirMastera 300 i tylko go przesmarowałem i strzela. Sprężyna ładnie obrobiona, prowadnica metalowa. Co do lunet to niestety kopie jak nie wiem co i bęzie je rozwalał. Spust jest kopią tego z Gamo tylko brakowało śrubki regulacji. Dorobiłem ją sobie i jest już ok. Nie jak w slavi ale nie wiele gorzej. Śruby trzymające łoże notorycznie się rozkręcają. Teraz siedzą na teflon hydrauliczny i jest lepiej :) Ta atrapa tłumika jest okropna a przyrządy otwarte zupełnie do kitu. Już pistolet Hatsana ma lepsze. To tyle na szybko.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
vCore
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: vCore »

Lupkę biorę tą http://www.zielonysklep.pl/index.php?pr ... rod_id=161
wiec z otwartych nie będe korzystał napewno. Cóż po zastanowieniu ... dalej niewiem co brac :lol: Ale nadal blizej do airmastera niz hatsana...
Walther PPK/S
Gamo shadow RSV + Leapers 3-9x40
::Zdjątko::
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

Ja bym, wolał deltę optical classic, zwłaszcza teraz gdy cena spadła z 399 na 349zł :)
A wiatrówkę może lepiej używaną z tego forum lub np. tą http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=39028

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie kupuj tej lunety za 329zł, a dlaczego napisałem w poście o PP, dołóż do delty classic. Jeśli ją kupisz to będzie strasznie głupia decyzja.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
vCore
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: vCore »

Kurcze myślałem ze to będzie dobry wybór , naczytałem sie o PP i wyszło ze to dobre lunety , ale skoro mowisz to kupie Delte , a pytanie ... czy moze to być jakakolwiek Delta czy tylko Classic ?

//edit
Znalazłem taką lupkę , spora srednica obiektywu http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... cts_id/312 co byś o Niej powiedział ? (Delta Optical Sherman 8x56 R1) lub to http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... cts_id/316


//Edit 2
Co myslicie o Gamo Shadow RSV ?
https://ssl.allegro.pl/item282337919_wi ... 4x32_.html
Nie doczytalem sie zupełnie nic , juz o airmasterze wiecej jest :D ale na hiszpanskich forach sporo o nim jednak ... nie wiem czy pozytywnie. Bardzo mi sie podoba , ogólnie o gamo doczytałem sie pozytywnych rzeczy ... cena karabinka nie jest moze niska ale jest i luneta , wydaje sie porządnie wykonany - wysłałem email do sprzedawcy z pytaniem czy jest to wiatrówka gwintowana , jesli tak to porządnie sie zastanowie chyba ze znowu ktoś zmieni mój tok myślenia. Ale wygląda kusząco :)
Walther PPK/S
Gamo shadow RSV + Leapers 3-9x40
::Zdjątko::
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Tylko Classic, jakbys mial okazje popatrzec przez pointa i delta to nie bedziesz chcial pointa
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Zablokowany