Obrazek

Luneta obserwacyjna MEADE Condor

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Luneta obserwacyjna MEADE Condor

Post autor: Roman »

Witam
Na ostatnim zlocie rozmawiałem z Staszkiem na temat dobre lornetki. Jednak zaciekawiło mnie coś takiego.

http://www.bron.pl/bron_pl/myslistwo/pr ... ade_condor

Obrazek



W związku z tym pytanie oczywiście czy warto??? Cy ktoś coś takiego posiada lub czy miał styczność. Za podpowiedzi z góry dziekuje.
Iż 38
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Gdzies kiedy na strzelnicy widziałem te lunete. Jednak królują ruski jak zwykle w optyce ;)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: Roman »

Może Kornelu coś więcej. Spoglądałeś przez to cudo??
Iż 38
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No niestety nie patrzyłem przez to, Ale cena by sugerowała że jest to dobry sprzęt. Lunet takich się używa na zawodach i trenigach. Tą lunete miał akurat trener(nie z mojego klubu). Jak dla mnie to zbędny wydatek gdy strzelasz rekreacyjnie. Strzelec wyczynowy musi mieć cały czas tarcze pod kontrolą a na broni nie posiada lunety. A my do 50m możemy wyniki czytać przez lunete karabinową.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: Roman »

Nie wiem jak ty ale ja za dobrze nie widzę gdzie trafiłem na 50m z powiększenia x6. Pozatym to nie tylko o sprawdzanie wyników chodzi można przecież też podejrzeć sąsiadke :lol: :lol: :lol:
Iż 38
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No tak :) zapomniałem już że można mieś sąsiadki :D Koło mnie mieszakją same staruszki. A jakby mnie Oleńka przyłapała! :P No tak wyniki dośc słabo widać na x6 dlatego zawsze zwiększam na 9x patrze sobie i spowrotem zmiejszam. I myślisz o zakupie takiej lunety?Jedno Ci mogę powiedzieć o lunetach obserwacyjnych. Ich używanie jest bardzo wygodne. Nie trzeba szukać obrazu jak w lunetkach karabinowych z małym obiektywem.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: Roman »

Ano myśle . Na razie tylko planuje ale do konca roku chyba kupie.No chyba że ktoś zna tańsze żródło. A co do sąsiadek to mógłbym co nawyżej podglądać krowe babci bo sąsiadów brak :lol: :lol: :lol:
Iż 38
arcik
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2007, 8:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: arcik »

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

A widział ktoś z gdziekolwiek taka lunetę tylko z czymś w rodzaju siatki celowniczej?
Jakis czas temu widziałem cos takiego na Alledrogo albo gdzieś ale nie pamietam gdzie :? :?
też kiedys chciałem kupic taką "rurę" a takie z siatką mi się bardziej podobaja poprostu :bobas:
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Tak ja widziałem taką lunetę. Była to luneta pokładowa na trójnogu i miała siatkę z dalmierzem. Ale to luneta wojskowa, no i dwuoczna nie pojedyńcza.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
ODPOWIEDZ