Obrazek

przyzad do kalibracji:)

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
rajus
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2007, 20:43
Lokalizacja: Piaseczno

przyzad do kalibracji:)

Post autor: rajus »

kilka dni temu dolozylem to do tematu "polepszamy fabryke" ale nie znalazlem nikogo kto praktykowal cos takiego:) przyzad ma prowadnice dokladnie spasowana z lufka w ktorej go umieszczamy... (zamozowanie wiatrowki sztywne) laser daje nam punkt na sciane. jesli podczas obrotu przyzadu o 360stopni laser zatacza okrag kalibryje go srubkami tak aby stal w miejscu podczas obrotu. nastepnie na punkcik ustawiam szkielko;) sprawdzalem u siebie i wszystko gra;) jezeli ktos bedzie robil taki przyzad to wymiar lufki wychodzi jakie 4.45 (mikrometr) pomysl podpatrzony z jakiegos kalibratora:)

[ Dodano: Sro 26 Wrz, 2007 23:41 ]
jesli ktos to bedzie robil niech pisze;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Wiązka lasera nie uwzględnia opadu śrutu, więc wymierzysz tylko pion.

A i to nie wszystko. Żeby zachować choćby pion trzeba mieć idealną koronę.

Pzdr. Mariusz
rajus
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2007, 20:43
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: rajus »

korona jesli dobrze mysle chodzi tu o ostateczny punkt styku srutu z lufka podczas wylotu. to powoduje skeranie srutu. jezeli wykonuje ja na szlifierce(uprzednie zamowowanie na czujnik do zera) jest chyba dokladnie wykonana;) natomiast prowadnica wsuwa sie suwliwie co powoduje ze ciezar przyzadu i tak delikatnie go opuszcza.... sprawdzalem strezelajac i punkt dokladnie sie zgadza;)
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Osobiście wolę przestrzelać karabinek i zerować optykę na karktę na 25m. Dla mnie nie ma sensu takie kombinowanie. Hardkorem było jak kiedyś zerowałem karabinek na spiner ;), ale się udało.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

irak pisze:Hardkorem było jak kiedyś zerowałem karabinek na spiner ;) , ale się udało.
Hie, a ja tak właśnie ustawiam na 50mObrazek. Widać gdzie upada śrut bo strzelam z okna 2,5m nad ziemią, teren pochyły więc jestem jakies 3.5m nad celem :) niema problemu.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Może jestem staroświecki, ale jak dla mnie najlepsza do zerowania celownika jest podpórka pod karabin i pozycja leżąca. No i oczywiście seria strzałów ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ja jestem podobnego zdania co Wierzbin. Taki przyżąd do kalibracji to dla mnie trochę bez sensu jest, ale za to bardzo popieram tego typu majsterkowanie :)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Chłop się napracował a wy go od razu z góry nieładnie.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

A co mają powiedzieć? "Genialne, doskonałe, na pewno działa perfekcyjnie, też takie chcemy!"? Konstruktywna krytyka jest na pewno lepsza niż ślepy zachwyt. :/

Skoro przyrząd ściśle przylega do lufy (bo musi, jeżeli to ma być celne), to czy jej nie uszkadza? :hm:

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Jeżeli jest dobrze oszlifowane i nie wchodzi z oporem, to nie powinno zrobić lufie kuku.
Tylko teraz niech popracuje nad przyrządem pokazującym oś lunety. (Głowną oś optyczną, a nie to co widzimy okiem).
Będzie komplet.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Oś lunety można sobie sprawdzić luzując obręcze montażu tak by luneta dość luźno się w nim obracała (nie za luźno) i wycelować w kratowaną kartkę.
Następnie przechylamy celownik w montażu na boki i patrzymy jak porusza się krzyż względem punktu, który jest osią lunety. Można sobie wyzerować w ten sposób wieże.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ależ ja chcę dać bodźca Rajusowi (bez imienia), niech chłopak główkuje. :)
rajus
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2007, 20:43
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: rajus »

lunetke mozna taksamo sprawdzic tylko zamiast prowadnicy zrob otworek do zalozenia na czolo lunetki. i tak jak mowil Wierzbin;) poluzowac mocowanie i przekrecic lunetka;) uda sie???;) he he
prowadnica jest szlifowana z klow wiec precyzyjnie wyszlifowana a nastepnie jeszcze wypolerowana... nie powinna robic nic zlego...;) poza tym mozna ja zrobic z miekkiego materialu np. miedziana
komentarze doceniam:) zwlaszcza te ktore mowia co moze byc nie tak:)
na jakies 40 metrow zgrywa sie idealnie;) wiecej zamknietej przestrzeni nie mam zeby sprawdzic...:)
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ja to robiłem też laserem, ale w bardziej prymitywny sposób.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Maruda pisze:Ja to robiłem też laserem, ale w bardziej prymitywny sposób.
No dobrze, ale lunetę ciężko będzie w ten sposób wyzerować ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ