Obrazek

Nikko czy Leapers

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Nikko czy Leapers

Post autor: Katharn »

Witam...

Jam jest świeża krew w gronie osób krzewiących turecką myśl techniczną motającą ładunek ołowiany na odległość, za sprawą spręzyny i magii.

Jako, że na dniach wysyłam Hoganowi swój sprzęt - zacząłem się zastaniawiać co kupić na mojego Harrego... Jaką lupkę... Bo na razie korzystam z paskudnego emulatora celownika oprycznego za 40 zł (pozostałość z błędu ChRL)...

Jak każdy chcący się czegoś nauczyć - pocztałem tutaj oraz na iwebie i po uwzględnieniu moich możliwości finansowych wyłowiłem takie dwie lunetki:

Nikko & Stirling Gold Crown 2-7x32 AirKing

Obrazek

powiększenie: 2-7x32
model: #NGRA2732
krzyż: MilDot
masa: 400 g
długość: 320 mm
pole widzenia: 12.1 (2x) - 4.2 (7x) m/100 y
regulacja: 1/4 MOA
odstęp od oka: 62-77 mm
tubus: 1" (25.4 mm)
kolor: czarny matowy

uwagi: AO, montaż jednoczęściowy

Cena: 380 zł

oraz

Leapers Golden Image 3-9x32 AO 1" MIL-DOT

Obrazek

Model: SCP-392AOMDTS
Powiększenie: 3X-9X
Tubus: 1”
Średnica obiektywu: 32 mm
Kąt widzenia @100 yardów: 40 .0’ – 13.3’
Odległość od oka: 3.3 ” – 3.1”
Źrenica wyjściowa: 10.0– 3.6mm
Regulacja krzyża: 1/4” na 1 klik
Długość: 322 mm
Waga: 494 g
Regulacja paralaksy: 6 yardów - nieskończoność
Posiada dożywotnią gwarancję producenta

Cena: 375,00zł

Do tej drugiej - Leapers'a - musiałbym dokupić montaż... ale to nie problem.

No więc - waszym zdaniem z tych dwóch którą byłoby lepiej wybrać?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2006, 17:18 przez Katharn, łącznie zmieniany 1 raz.
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

ja bym wybrał nikko air king(jest to mocna wersja) bo wiele pozytywnych opini na jego temat jest np tu-http://airguns.pl/index:36:Opis,celowni ... rKing.html

lecz nieslyszalem zadnych opini na leapersa wiec niewiem jak sie sprawuje


jednak jak chcesz mocną lunetke to proponuje taką jaką ja kupuje czyli belomo 6x42(osnaczana jako PO)
jest duzo tansza i podobno wytrzymalsza.
cena zestawu belomo+odpowiedni montaz zamknie sie w 300zł albo ponizej strona na jakiej mozesz nabyc belomo to - http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl/
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

O Belomo czytałem wasze opinie - jednak chce coś z regulowanym zoomem... Pewnie mi powiecie, że przez to celowniki są mniej wytrzymałe, jednak nie wiem jeszcze na jakich nastawach będzie mi się najlepiej ładować - więc chcę najpierw się przekonać :D
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

ja słyszałem ostatnio ze jak masz regulowany zoom to przy kazdym zomie musisz ustawiac lunetke bo jak np.ładnie ustawisz lunete na przyblizeniu 6 to jak zmniejszysz przyblizenie na 4 to niebedzie strzelało w te same miejsce co na przyblizeniu 6.MOzna jednak nastawic na 6 i caly czas strzelac na 6 przyblizeniu ale wtedy pytanie :poco ci zoom jak i tak strzelasz na jednym stałym.

Mialem taki sam dylemat jak ty bo tez chciałem nikko bo chciałem miec zooma bo fajna sprawa lecz jak usłyszalem to co ci napisalem wyzej juz mi sie odechcialo zoomu i jestem teraz nastawiony na belomo i ją własnie kupie niedługo (zbieram kase)
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Na Twoim miejscu brałbym tego Leapersa, tym bardziej, że tak jak Nikko posiada regulację paralaksy (AO).

Leapers to podobno to samo co AGS więc Bez probelmu powinien znieść trudy służby na Twoim Harrym.
Nikko 2-7 oznaczone jest jako AirKing ale podobno jest mniej wytrzymałe od Leapersa. Po za tym w tej drugiej lupce masz lepszy zakres powiększenia (3-9x) i lepsze niż w Nikko zakrywki :)
Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to z tego co mi wiadomo, jest porównywalny w obydwóch modelach.

Jeżeli chodzi o montaż który musiałbyś dokupić, to od jakiś czas temu pojawił się w sprzedaży nowy model SportsMatcha, oznaczony jako E59 ( http://www.cekaus.pl/index.php?idmenu=158 ). Oferuje on dobrą jakość wykonania, osiowość i to, że nie porysuje tubusa, a wszystko to w przystępnej cenie.
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

Kapsel ja mam lupke z regulowanym zoomem i powiem tak...

Polozylem karabinek stabilnie i patrzac przez lupe krecilem zoomem. Odchylki zauwazylem dopiero przy sporych powiekszeniach (od 7 w gore). Swoja lunetke zerowalem przy powiekszeniu 3 lub 4 (nie pamietam juz dokladnie) i jest ok.

Poza tym w dobrych lunetach nastawy sa dosc powtarzalne wiec mozna zapamietac dla jakiego powiekszenia ile trzeba klikow przesunac punkt celowania.
H35 + Delta Optical 3-9x40
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Dziękuję wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru... ale żaden z wstępnie wybranych przeze mnie celowniczków nie zagości na moim Harrych (chyba :d)... Kolega z Częstochowy zaproponował mi lupkę AGS (Leapers 3-12x44, AO, MD (SCP3-3124AOMDL)):
powiększenia - x3-x12
średnica soczewki - 44mm
tubus - 30mm
ustawiana ostrość - od 10m, boczne koło
korekta MOA - 1/8 klik
zakres korekty 40 MOA
odległość oka - 80-98mm
siatka - MillDot 6-cio punktowy
podświetlenie - regulacja 11-sto stopniowa
długość - 360mm
waga - ok. 600g
:D za przystępną cenę... Więc chyba się na niego skuszę :) a założę po tuningu :)
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
Hasior
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2006, 10:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hasior »

Witam,
to będzie nas dwóch z tą lupką, ja właśnie dostałem potwierdzenie, że mój lapersik już wypływa do mnie. Budżet pozwolił mi tylko na SCP3-3124AOM czyli bez podświetlenia.
Mniejsza z tym, Leapers chwali się ze „ostro” testuje te lupki, dlatego mam nadzieje ze Turek ani twojej ani mojej nie da rady ;).
Pozdrawiam
H 70STG
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

A daja gwarancje na te szkielka ? Bo jezeli tak sie chwala o powinni uzytkownikowi dac potierdzenie w postaci gwarancji.
H35 + Delta Optical 3-9x40
TMS_Krzysztof
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2006, 18:22
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: TMS_Krzysztof »

m@rio pisze:A daja gwarancje na te szkielka ? Bo jezeli tak sie chwala o powinni uzytkownikowi dac potierdzenie w postaci gwarancji.
Na Leapersy jest ponoc dozywotnia gwarancja! tak bynajmniej pisza
Hatsan 90STG + Tasco 3-9x40
Awatar użytkownika
Hasior
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2006, 10:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hasior »

raczej nie na wszystkie modele Leapers`ow jest dożywotnia gwarancja, wg mnie chodzi tylko o modele oznaczone symbolem "TS".
H 70STG
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

za ~2tyg. pewien home made tuningowiec z tego forum będzie miał tego Leapersa 3-9x40 AO R/G MIL DOT to może się pochwali nim co jest wart.

Też jestem ciekaw co te zabawki potrafią(są warte).
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

No i mam celowniczek - nie jest to wersja podświetlana, ale i tak miodny jest okropnie :D

Założę go dopiero jak poddam Harrego tuningowi :D - coby obecnie narowista bestia go nie połknęła :D
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
ODPOWIEDZ