Obrazek

Karabinek KRAL

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

hyena pisze:To napwno chwyt reklamowy bo nic innego te 310m/s co tak się uparłeś na tego FAC-a najlepiej by było kupić karabin skonstruowany do tego jak ja bym myślał o FAC-u to kupiłbym coś z gaz-ramem bo regulacja mocy jest chyba najłatwiejsza jak nigdzie indziej jak chcesz ponad limitowy to dodajesz gazu i już chcesz jechac na zawody ujmujesz i masz limit a karabin sprężynowy to wiadomo musi być z bardzo dobrych materiałów żeby wytrzymał takie przeciążenia no chyba ze jest to Harry ze starym typem tłoka bo on jest skonstruowany jako ponadlimitowy (notabene takowy posiadam) KRAL można spróbować a Czy warto to nie wiem myślę ze jakość jest słaba jak i wykonania tak i materiałowa ale może się mylę jak tak to mnie poprawcie a jeszcze jedno chyba wiadoma ci jest sprawa ze karabin ponadlimitowy trzeba rejestrować i że wraz ze wzrostem mocy spada celność i żywotność
Ze chłyyyt reklamowy to pewne niz pewne.Tak samo jak z Hatsanem
Czemu sie uparłem na FAC. :hm: Bo jestem maniakiem i chce mieć sprzęty o rużnym charakterze.
Dlaczego nie kupię gotowego FACa jak trza.Bo mnie na niego niestać.
Dlaczego teraz myslę o Kralu.Bo przynajmniej ma spust metalowy i śrubę w kostce a nie kołek.(tak przynajmnierj mi sie wydaje na fotkach)
Czy warto.Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.
Czy można sprubować.Moim zdaniem zawsze.
Że spadnie trwałość.No cóż coś za coś,ale moim zdaniem to dotyczy uszczelki i sprężyny a to raczej nie jest wielki problem.
Rejestracja.Sprawa wiadoma,jak sie powie A trza i dodać B.
Co do jakośći Krala to widziałem już Hatsany wyjęte z pudła takiej jakośći że szkoda mówić
więc co by to nie było to myślę że nie będzie gorzej.
Teraz zostaje mi przemyślenie czy zostawić H75 czy zamienić go na Krala.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

A nie lepiej by było kupić starego harrego i na nim robić doświadczenia z powodu użytych materiałów i ze względu na cenę aspekt dugi sprawy jest taki ze nowa firma wchodząc na rynek może się bardzo starać o jakość a dopiero jak jej pozycja się ustabilizuje to robić tandetę (jak to robi Hatsan teraz) najlepiej by było pomacać giwerę i dokładnie się przyjrzeć .Na upór nie ma rady :lol: :lol:
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

.Na upór nie ma rady
To nie upur powoduje że chcę zbudować lub przebudować jedno na drugie.
Najbardziej przyczynia sie do tego fakt że ciagle poszukuje nowych rozwiazań i pomysłów które doprowadzą mnie do celu,a te najlepiej przetestować osobiście na własnym sprzęcie.Do tego dobrze jest jak nie jest to drogi sprzęt.Takie podejście do sprawy powoduje sytuacje że ciagle nie jestem zdecydowany czy jakiś konkretny sprzet sie do tego przyczyni,w ten sposób będe wiecznie czegoś szukał.
Dobra strona tego wszystkiego to fakt że zdobywam w ten sposób wiedze i doswiadczenie i nawet już teraz moge powiedzieć że dość dobrze wiem co piszczy w tych zabawkach,zwłaszcza w tych na sprężynki.
Może kiedyś zbiorę wszystkie swoje wnioski i wiedzę i zbuduję własny idealny(przynajmniej dla mnie) karabinek. Kto wie ;)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Tomaszek
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2007, 13:04
Lokalizacja: Kraków/Chełm

Post autor: Tomaszek »

Jak idzie przerabianie Krala?
"...człowiek strzela - Pan Bóg kule nosi..."
HW 57 + Leapers 3-9x32 MDAO
lopi69
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2007, 11:03
Lokalizacja: Iława

Post autor: lopi69 »

Też mnie ciekawi przerabianie.Strzelałem z Air master łamanego,niepamietam 300czy400,ale strasznie brzęczał. Ten polimer dobrze leży w dłoni.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Jako że zanim zdążyłem zakupić owego Krala zakupiłem prawie nowiutkie HW97 i tymczsowo przeszła mi ochota(brak kasy) na takie radykalne przeróbki.Zato cieszę sie strzelaniem z HW.Jak znam życie i siebie to jeszcze wrucę do tematu i do Krala,nadal chodzi mi po głowie typowy sprzęt do destrukcjii,ale jeszcze nie teraz.
lopi69
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2007, 11:03
Lokalizacja: Iława

Post autor: lopi69 »

Montowałem do HW97k dzieloną sprężynę dla kolegi.To taki sprzęt,że już nie wrócisz do Krala.HW na otewie jest i celne,i do destrukcji starczy.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

lopi69 pisze:Montowałem do HW97k dzieloną sprężynę dla kolegi.To taki sprzęt,że już nie wrócisz do Krala.HW na otewie jest i celne,i do destrukcji starczy.
Fakt HW to baaardzo fajny sprzęt i celny i do destrukcjii.Jednak ja zawsze mam niedosyt,nadal mam Slavkie 634 i uwielbiam z niej strzelać z otwartych,w HW to niemożliwe.Mam zamiar kupić jeszcze jakis tani sprzet typu Hatsan lub Kral i zrobic z tego typowy sprzet do rozwałki,mniejsza o celność i kopa byle szmocy było nadmiar,pozatym do Slavki czy HW za nic bym nie wsadził takiego wynalazku jak stalowy śrut w teflonie itp. destruktory.
Kiedyś miałem Hatsany a nawet Chinkę,mimo licznych wad tego sprzętu lubiłem z nich strzelać i majstrować w bebeszkach :)
lopi69
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2007, 11:03
Lokalizacja: Iława

Post autor: lopi69 »

Mam lufę od Hogana i też nic poza exaktem tam nie wkładam,a destrukcja raz na jakis czas jest OK.Napisz jak zaczniesz przerabiac Krala,jestem ciekaw jakości materiałów tam użytych.
H-55 Hogan+BT3-9x40, Iż-38, Łucznik wz.70, TX-HC+DOT6-24x42, HW-90,otwarte
Awatar użytkownika
Endy
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Endy »

Witam
Mam Krala magnum od 2 tygodni sprawuje mi si bardzo dobrze wzstrzelalem juz paczke srutu. Mam zamiar go rozebrac i nasmarowac sprezyna brzeczy. Tylko nie wiem jak sie do tego zabrac. Jesli mozecie mi pomoc to bardzo prosze. pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Kral to mało popularna wiatrówka i chyba nawet jeszcze nie doczekała się opisu na tym forum. Rozbierając ją przecierasz nowy szlak ;) Nie martw się jednak, jej budowa na pewno nie będzie się sporo różniła od budowy typowej wiatrówki sprężynowej, więc jeżeli tylko nie masz dwóch lewych rąk, to sobie poradzisz :)
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

osobiście nie wierzę, aby krale i airmastery bardzo się różniły budową od hatsana :hm: :cisza:
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Endy
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Endy »

Dobrałem się do niej dwie godziny temu i jest już rozebrana. Zrobiłem osłonę przeciwsmarową z PET-a. Przed złożeniem zrobię kilka fotek co i jak jest w środku. :D


http://img218.imageshack.us/my.php?imag ... 802rh4.jpg

Do czego służy ten otworek? :hm: (nie jest on przelotowy do komory) -------^

http://img146.imageshack.us/my.php?imag ... 815yd1.jpg

Wchodzi tylko czubeczek szpilki ;) -------^
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Cylinder jest wykonany z dwóch kawałków i spawany. Po spawaniu jest z wierzchu obrobiony. A ten otworek wylazł przy obróbce, widać jamka pusta pozostała w spawie.
Jest to wada, ale jeśli tam nie ma "przeciągów" przy strzale, to można przymknąć oko.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Endy
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Endy »

Otworek jest cylindryczny i wypływa z niego oliwa.
ODPOWIEDZ