Obrazek

Tarnobrzeg - strzelanko.

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Miłek, dzisiaj idę załatwić z pewnym Panem aby w przyszłości udostępnił nam strzelnicę, która jest obecnie w budowie, w zasadzie wały już są i tylko pracują nad budową całej infrastruktury. Wszystko jest ogrodzone i zamknięte na cztery spusty jednak postaram się porozmawiać z opiekunem strzelnicy LOK w Tarnobrzegu i może nam udostępni ją na jakieś konkretniejsze strzelanko :) Damy Ci wcześniej znać o terminie, chciałbym też zaprosić innych Forumowiczów spoza TBG, byłoby fajnie spotkać się, postrzelać, wrzucić coś na grilla itd.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-07-06, 11:53 ]
No i kicha, poszedłem na strzelnicę i ... odbiłem się od drzwi :wysmiewacz: Spróbuję w przyszłym tygodniu :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Tomasz to sprawa się klaruje ,pozostaje zdaje się miejsce w terenie ,może ta cegielnia.
Ale dobrze by było skoro masz kontakt z grupą ASG ,pogadać z nimi. Kurcze nic mi nie przychodzi do głowy co do miejsca na spokojne postrzelanie. Nad celami ostro pracuję.
Jak się umówimy na sobotni wyjazd?
ADAM ,a ty piszesz się ,coś zamilkłeś?
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Z tego co wiem to Adam filmuje w sobotę dwa wesela, więc chyba on odpada :(

Myślę, że ta cegielnia będzie OK, czekam jeszcze na Surveyora aż pojawi się w necie i dogadamy wszystko.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Surveyor
Posty: 81
Rejestracja: 28 kwie 2006, 16:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Surveyor »

Koval: Jakoś mi przezierniki nie podchodzą chyba przez to,że jestem leworęczny (i oczny) a strzelałem zawsze z cudzych ale bierz co chcesz frajda i tak będzie :) PS Masz samochód?Najlepiej przejdźmy na priv'a :)
Awatar użytkownika
Sancto
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2006, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sancto »

Takie techniczne pytanie czy przeźierniki opłaca się montowac na Hatsanach, a orientuje się ktos za ile w miarę taniio można dostać ??
Hatsan 70S ... Świetny sprzęt
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Przeziernik używany to wydatek około 100 zł, ale czy jest sens zakładania go na Hatsana :?: Nie dowiemy się dopóki ktoś tego nie sprawdzi :) No i wiąże się to jeszcze z wymianą muszki tak aby można było założyć odpowiednie inserty, no i chyba Hatsanowska muszka jest zbyt wysoko osadzona.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Sancto
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2006, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sancto »

Dzięki za odpowiedź, a tak na marginesie ( krótko sie bawie w strzelanie ) jaki jest właściwie zadanie przeźiernika, bo na pewno ułatwia on celowanie.
Hatsan 70S ... Świetny sprzęt
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ja jakoś nie mogłem się przestawić z muszki i szczerbinki na przeziernik (nie był to oczywiście Hatsan tylko Heanel 312 czy jakoś tak)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Sancto
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2006, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sancto »

No ja właśnie mam doczynienia na zajęciach strzeleckich na Heanelach 312 z przeźiernikiem i tak z ciekawości pytam.
Hatsan 70S ... Świetny sprzęt
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

marekp pisze:Własciwie nagminnie nazywamy przeziernikiem dioptery. Jaka różniaca? Przeziernik to jest wielka dziura np. 5mm i jest stosowany np. w broni automatycznej bo łatwiej nim ogarnąc szybko cel. Diopter to jest malenka dziurka od 0.5 do 2mm. Ona działa troche jak soczewka. Pozwala na wyostrzenie obrazu celu i zwieksza glebie ostrości czyli jednoczesnie widac wyraźnie muszke (obojetne jaka - tunelowa zwykle ale moze byc i zwykla). Więc na tej naszej broni używamu diopterow nie przeziernikow.
Źródło cytatu
I wszystko jasne...
Awatar użytkownika
Sancto
Posty: 29
Rejestracja: 25 cze 2006, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sancto »

Dzięki za wyjaśnienie domyślałem się mniej więcej jak to działa.
Hatsan 70S ... Świetny sprzęt
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Koval, czy zabierasz ze sobą jutro wszystkie zabawki lol :?: Jeśli będziesz brał to i ja zabiorę, postrzelamy do puszek z krótkiej :lol:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Surveyor myślę ,że wybierzemy się wszyscy razem na strzelanko. Tomek który to jest blok nr 20 ,podjadę pod Ciebie ,reno 19 grafitowy metalik ,zresztą dźwięknę na komórkę.
Pozostaje tylko do dogadania godzina ,zdaje się zależy od tomaschek30 (kurcze musicie mieć takie same imiona i jednocześnie trudne ,nieodmienialne nick'i :klotnia: :lol: )
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

No ja będę zwarty i gotowy tak na 16.10 lol

[ Dodano: 2006-07-07, 22:34 ]
Jak co to jeszcze będziemy się kontaktować na kom. Gdyby zaszły jakieś zmiany to puśćcie jakiegoś smsa ponieważ do 15.30 będę w pracy.

Koval, podsyłam Ci mój nr. na kom. na priva
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
O widzę ,że jesteś on-line Tomek ,tak wezmę wszystko ,ale crosman bez celownika ,rozkręciłem jednego zomza i nie miałem czasu złożyć. Siedziałem w piwnicy nad celami. O której godzinie jedziemy ,z surveyor dogadałem się tak ,że przyjeżdżam najpierw po niego i jedziemy do Ciebie.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ