Obrazek

Wytrzymałość celowników na Hatsanach

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

mowa była o puszce nie o butelce to raz, a dwa o wzroku, ja dla przykładu mogę zapomnieć o strzelaniu z otwartych na 35m niestety :/
AA TX200 HC
mador1
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2006, 21:59
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: mador1 »

no tak ....nie doczytałem .....takmnie tylko to trochę zdziwiło ale teraz już kapuję co jest...Tak sobię śledzę to forum i zastanawiam się co by tu kupić na mojego Hatsana 60 kal.5,5mm który na dodatek jest chyba kapkę wzmocniony i trochę kopie w ramie a lunetki to dość delikatne urządzenia ...zwłaszcza te z dolnego przedziału cenowego....bo na te z górnej pułki mnie niestety nie stać.Tyle różnych wypowiedzi tyle modeli już się chyba gubię.Ale na coś muszę (chciałbym ) się zdecydować.
Mador 1....Hatsan 60 kal.5,5mm...mocny i celny ;-)
Logan

Post autor: Logan »

Czy w Hatsanie masz coś zrobione?? Spręzynka? Prowadnica? Jeśli nie to raczej bym z lupkami uwazał. Poleciłbym Ci moją bo jest sprawdzona. Ale warunek to ucywilizowany Hatsan. Na fabrycznego po prostu nie sprzedam bo mimo wszystko ryzyko jakieś jest.
EdwardCichy
Posty: 16
Rejestracja: 02 sie 2006, 18:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EdwardCichy »

I ja dołączam do grona grzechotników. Szczegóły na iweb.
Hatsan 70
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Logan masz może jakis celownik do sprzedania? Szukam belomo 6x42 , Ags'a lub leapers'a..
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

Mateusz02 pisze:Logan masz może jakis celownik do sprzedania? Szukam belomo 6x42 , Ags'a lub leapers'a..
Osobiście nic nie mam... AGSy to na www.cekaus.pl lub też pogadaj z kolegą Duce na iwebie...
Leapersy na www.kolba.pl ale mają czasami problemy z realizacją zamówień. Lub też koklega Hudy21.

Belomo poszukaj na necie.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Kolba mi trochę podpadła :evil:
Zamówiłem, zapłaciłem za Leapersa (kolejnego już) na początku grudnia i do dziś nie mam.
Wystawili na aukcji lunety, których nie mają. Czekają na przesyłkę. Gdybym to wiedział, to przez ten czas kupił bym już ze trzy Leapersy u kogoś innego.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

AGS powinien dać radę. Z pozostałymi może być różnie...
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Na Twoim miejscu kupiłbym AGS'a.
Ale z decyzjami wstrzymaj się, aż odezwie się ktoś bardziej kompetentny.

Edit: już widze, że się odezwał :D
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Ja mam Lupkę BSA SWEET 17 6-18X40 AO cała metalowa, chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Waga około kilograma. Narazie wystrzelałem 3000 tyś śrutów i jest ok, zobaczymy jak będzie dalej.
maniek75
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2007, 20:36
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: maniek75 »

W h70s ok 15 J dociążona kolba 720 gr, mam zamontowaną lunetkę Leapers 3-9x32, wytrzelałem juz nieco ponad 1000 srutów i trzyma nastawy. moim zdaniem jest jak narazie ok, zobaczymy co bedzie dalej.
h70fulltuning+leapers 3-9x32AO
buzzsaw
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2007, 19:10
Lokalizacja: Wołów

Post autor: buzzsaw »

Witam

Jestem tutaj nowy, zainteresowałem się bronią pneumatyczną i właśnie oczekuje na Hatsana mod 80 kal .22. Wiem, że należy dokonać w nim niezbędnych modyfikacji, ale nie piszę w temacie o optyce bez powodu. W komplecie z Hatsanem już za parę dni :) otrzymam pseudo lunetę Tasco 4x20, wiem wiem do niczego się ona nie nadaje (przeczytałem praktycznie całe forum), ale była w komplecie za rozsądną kaskę.
W domu posiadam rosyjska lunetę do karabinka typu KBKS niestety nie znam jej parametrów, nic nie jest napisane, ale wygląda solidnie - ma już ze 30 lat ale świetnie przybliża i jasność soczewki też niczego sobie (rozmiar soczewki chyba około 30mm). Czy jest mi ktoś z Was wstanie powiedzieć jak długo taka lunetka wytrzyma na Hatsanku i czy warto ją montować, jeżeli jestem w błędzie to poprawcie mnie ale skoro wytrzymała tak długo na broni palnej to chyba taki Hatsan nie uszkodzi jej? Proszę o radę, nie chce inwestować niebotycznych sum w dobrą lunetę, chciałbym wykorzystać tą. Z góry dziekuję.
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Witaj :aloha: , szkoda że imienia nie podałeś, byłoby sympatyczniej. Broń palna a sprężynówka jeżeli chodzi o obciążenia dotyczące lunetki to całkiem inna bajka. Kbks przy Hatsanku to pikuś. Szkoda że nie masz żadnych danych dotyczących tej lunetki, ale nie widzę problemu, skoro ją posiadasz, to zamontuj i sam organoleptycznie stwierdzisz czy się nadaje. Tylko nie zapomnij podzielić się wrażeniami. :D Powinna wytrzymać, ale bez bliższych danych trudno coś stwierdzić :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
ODPOWIEDZ