Obrazek

Wytrzymałość celowników na Hatsanach

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Koledzy wszyscy opisujecie przygody z lunetami z co najmniej średniej pólki,czy ktoś miał doczynienia z lunetami z allegro?Czy warto pakowac się w taką przygodę?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Witamy, nowego ;)
Średnia półka zaczyna się mniej więcej od 1000 zł.
A lupki z alle... raczej niewiele są warte... Poprostu padną prędzej czy później.

Zależy jeszcze jakie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Witam,witam.Mam Hatsana 55 niestety w wersji combo,na nim lunetkę Optima.Wystrzelane ok.3000,trzyma się całkiem dobrze tylko troszkę się rozregulowuje.Chcę wymienic ją na troszkę większą za rozsądne pieniądze.Co radzicie?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

olkrzys pisze:Witam,witam.Mam Hatsana 55 niestety w wersji combo,na nim lunetkę Optima.Wystrzelane ok.3000,trzyma się całkiem dobrze tylko troszkę się rozregulowuje.Chcę wymienic ją na troszkę większą za rozsądne pieniądze.Co radzicie?
Proszę bardzo. Polecam tematy:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=45
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=14517
Przyjemnej lektury :)

P.S. Jak lunetka "tylko troszkę się rozregulowuje" to znaczy, że NIE trzyma się dobrze ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Lektura zajefajna,porada bezcenna.Dzięki Wierzbin.


ps.Jak już coś wybiorę to odświerzę temat.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

olkrzys pisze:Koledzy wszyscy opisujecie przygody z lunetami z co najmniej średniej pólki,czy ktoś miał doczynienia z lunetami z allegro?Czy warto pakowac się w taką przygodę?
Ja miałem, Tasco 3x9-40, po pierwszym strzelaniu poluzowały się szkła :mrgreen: Po podklejeniu trzymają do dzisiaj, zero nie skacze, obecnie na H70 kolegi surveyor i trzyma zero jak szalona (szalona chinka) :lol: Tak więc widzicie drodzy Państwo, że cuda się zdarzają ;-)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

no nie są to tak do końca cuda, chiński sprzęt wbrew niektórym, należy dodać stronniczym opiniom, naturalnie nie bez racji-ewoluuje i do rekreacyjnego strzelania nadaje się, jeśli chodzi o bardziej profesjonalne strzelanie już niestety nie. Znane są przypadki choćby w opisach na tym forum że sprzęcik ten działa dość precyzyjnie przez długi czas. Tak więc za w miarę niewielkie pieniążki mamy typowo niskobudżetowy sprzęcik i myślę że dużo większą frajdę niż strzelanie z otwartych na większe dystanse.
AA TX200 HC
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Po uważnej lekturze którą zapodał mi Wierzbin zdecydowałem się na rosyjską lunetkę.
Będzie to Belomo 6-42 lub Vomz 8-56.Tak na marginesie czy obiektyw Vomza nie jest trochę za duży? :-|
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Ostatnio kupiłem Belomo 6/42 tu:
http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl/index.htm
Luneta, dobry montaż i koszt kuriera wyszło 285 zł.
Lunetka jest naprawdę dobra-całkiem ładnie (jak na białoruską) wykonana, dobry obraz.
Polecam Ci- kup sobie Belomo.
Tu masz dobry opis:
http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtopic.php?t=1329

Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Miałem i Belomo 6x42 i Pilada 8x56 i z czystym sumieniem polecam tą pierwszą lupkę.
Awatar użytkownika
ptaku_1
Posty: 19
Rejestracja: 16 maja 2006, 7:40
Lokalizacja: Jablonna

Post autor: ptaku_1 »

Wierzbin pisze:Witamy, nowego ;)
Średnia półka zaczyna się mniej więcej od 1000 zł.
A lupki z alle... raczej niewiele są warte... Poprostu padną prędzej czy później.

Zależy jeszcze jakie.

A ja mam lupke z allegro i nie narzekam poszlo narazie 5 puszeczek srutu i sie trzyma lupka do tasco golden anlter 4x40 i nie narzekam a nawet jak padnie to za 60zl mam nowa a to moja kieszen wytrzyma, tak wiec nie skreslajmy odrazu tych tanich lupek. Oczywiscie chodzi mi o strzelanie rekreacyjnie.
Pawel
Navy 0,36
H55 Hogan TuninG + bazar 4x40
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

ptaku_1 pisze: A ja mam lupke z allegro i nie narzekam poszlo narazie 5 puszeczek srutu i sie trzyma lupka do tasco golden anlter 4x40 i nie narzekam a nawet jak padnie to za 60zl mam nowa a to moja kieszen wytrzyma, tak wiec nie skreslajmy odrazu tych tanich lupek. Oczywiscie chodzi mi o strzelanie rekreacyjnie.
Oczywiście. Jednak nie można z ręką na sercu polecić bazartasco - tak, kup sobie taką, to jest bardzo dobry wybór...
Jeśli chodzi o samo polecanie to wybór powienien padać na lupki, które nie mają stosunek przeżycia 50/50 tylko chodzi o takie bliskie 100%.
Zaoszczędzamy:
1) pieniądze
2) nerwy (przy latającym zerze)
3) czas
Strzelanie staje się wypoczynkiem, a nie kolejną bitwą między roztrojonym sprzętem i strzelcem.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

No to ja tez sie pochwale :]

Fakt ze mam tylko H35 ktory jest jednym z najslabszych hatsanow no ale zawsze to hatsan :>
Pierwsza lupa jaka mialem bylo tabasco 3x7/20 ktore przezylo na tym karabinku okolo 2000 strzalow i nadal ma sie dobrze, choc przeszla juz na emeryture.
Teraz mam DO i jedyne co mi sie w niej nie podoba to plastikowe pokretla w wiezyczkach regulacyjnych. Do jednego z nich zgubilem srubke a na drugim zauwazylem dzisiaj niewielkie pekniecie :/
Jak narazie luneta ta przezyla niecale 300 strzalow i ma sie dobrze.
Nie wiem niestety jakby sie spisala na czyms silniejszym jak H55 itp.
H35 + Delta Optical 3-9x40
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Powiem szczerze że teraz to już sam nie wiem.Byłem zdecydowany na Belomo ale po dokładnym poszperaniu na forum trochę boję sie regulacji krzyża.Czy AGS lub Nikko też mają takie specyficzne rozwiązania?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Nie. AGS i Nikko są wolne od tej niedogodności (regulacja krzyżem).
ODPOWIEDZ