Obrazek

Wytrzymałość celowników na Hatsanach

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Miałeś Belomo teraz masz jak rozumiem Nikko.Którą polecasz bardziej,może jakieś malutkie porównanie.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Zdecydowanie bardziej polecam Nikko. Co prawda moje ma trochę ciemniejszy obraz niż ten w Belomo ale za to ostrzy na każdym dystansie, jest lepiej wykonane i co ważne (przynajmniej dla mnie) jest małe dzięki czemu nie 'wywyższa' się nad karabinkiem.

Co ciekawe, mój egzemplarz siedział już na Harrym (przeszło 10 paczek śrutu) i miał się świetnie. Później powędrował na HW-97 a jeszcze później trafił w moje ręce. Twarda sztuka :-D
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Nie jest prosto wybrac lunetkę.Kilka ostatnich pytań:
-AGS 4-40 jest tańsze niż 4-32.Czy warto dopłacic za Mildot,bo rozumiem że z tego wynika różnica w cenie?
-AGS mają regulację ostrości przy obiektywie czy to zdaje egzamin?
-Nikko Gold Crown 6-42 na Hatsana 55, co myślicie?
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

-AGS 4-40 jest tańsze niż 4-32.Czy warto dopłacic za Mildot,bo rozumiem że z tego wynika różnica w cenie?
Według mnie nie warto dopłacać do Mil-Dota. Tym bardziej, że tan z AGS-ów jest dość specyficzny i ciężko nim brać poprawki.
-AGS mają regulację ostrości przy obiektywie czy to zdaje egzamin?
Z tego co wiem to nie mają tej regulacji. Mają jedynie regulację przy okularze, która nie zmienia ostrości celu a jedynie ostrość krzyża.
-Nikko Gold Crown 6-42 na Hatsana 55, co myślicie?
Na Hatsanie z nowym tłokiem powinna wytrzymać. Kolega pafocie ma tą lunetkę na swoim karabinku i z tego co wiem, sprzęt ma się świetnie. Po za tym ma ma powiększenie 6x, które według mnie jest optymalne do rekreacyjnego strzelania.
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Na placu boju zostały dwie lunetki Nikko Gold Crown 6x42 i AGS 4x40 Sapphire Series Full Size.Czytałem dużo jednak gdyby ktoś z kolegów chciał cos dodac będe wdzięczny za wszystkie argumenty i porady.Chcę zamówic na dniach w firmie Cekaus,może macie jakieś doświadczenia z tą firmą-piszcie.


ps.Wydaje mi się że w Cekaus-ie te lunetki są najtańsze ale może macie namiary że gdzieś jest jeszcze taniej.
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Jeśli chodzi o Nikko to nie mam doświadczenia, ale od jakiegoś czasu mam dokładnie takiego AGS-a, i jestem bardzo zadowolony, szczerze polecam. rotfl
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dude pisze:Nie. AGS i Nikko są wolne od tej niedogodności (regulacja krzyżem).
W AGS 3-9x40 bardzo częstą wadą (a w zasadzie spotykaną niemal zawsze) jest przesuwanie się krzyża w poziomie przy kręceniu wieżami pionu i vice versa.
http://www.airguns.pl/index.php?idmenu=27
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

To znaczy mi nie tyle chodziło o wpływ regulacji jednej płaszczyzny na drugą, co o widoczne przesunięcie krzyża względem osi lunety:
Obrazek
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

ja chciałem sie dowiedziec jak z wytrzymałoscią simmonsa z seri blazer?np cos z tych - http://www.cekaus.com.pl/index.php?idmenu=476.Bo w sumie cena niska ale czy wytrzyma na hatsanie?nikt jej niemiał?szukałem na necie ale nieznalazłem nic o nich.Najbardziej interesuje mnie Simmons Blazer 3-9x40.Prosze o odpowiedz
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

kapsel pisze:ja chciałem sie dowiedziec jak z wytrzymałoscią simmonsa z seri blazer?np cos z tych - http://www.cekaus.com.pl/index.php?idmenu=476.Bo w sumie cena niska ale czy wytrzyma na hatsanie?nikt jej niemiał?szukałem na necie ale nieznalazłem nic o nich.Najbardziej interesuje mnie Simmons Blazer 3-9x40.Prosze o odpowiedz
Kolega Steaven z innego forum ma zamontowanego Simmonsa (chyba 8-32x42) na kopiącej HW 97k i jak na razie trzyma. Wystrzelił z niej kopę śrutu i jak na razie nie narzeka. Obraz co prawda mógłby być lepszy, bo trochę mleczy...
A z Simmonsem Blazer niestety nie miałem styczności i nie pomogę zbytnio...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Myślę, że baaardzo dużo będzie miał do powiedzenia o tym celowniku Miłek (mmajstruk), toż to w końcu na jego "stoisku" (Cekaus) znalazłeś tą lupkę :lol:

Kliknij do niego a napewno dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

coś mi się zdaje że Miłek już nie zajmuje się Cekausem, jakaś reorganizacja czy zmiana właściciela, dokładnie nie pamiętam ale tak raczej jest, co naturalnie nie oznacza że nie ma wiedzy na ten temat.
AA TX200 HC
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

bo mam zamiar kupic belomo ale w tej samej cenie moge kupic Simmonsa Blazer 3-9x32.I niewiem któro z tych jest lepsze wytrzymalsze itp.Na simmonsa producent udziela dozywotnia gwarancje a w cekausie przez 2 lata.a na belomo to niewiem czy wogule jest gwarancja.Ale chodzi mi przede wszystkim o wytrzymałosć na moim hatsanie.Bo niechciałbym kupic simmonsa i zeby np.padł krzyz po miesiacu albo inne wady go napotkały.Doradzcie.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Przeszukałem cały iweb i jedyne co znalazłem o lunetach Simmonsa z serii Blazer to wypowiedzi typu:
"...To chiński Blazer. Szajs totalny..."
"Simmons Blazer to szmelc..."
"Akurat te modele to chińska tandeta. Szkoda pieniędzy."

Ciekawie brzmi wypowiedź arturroga w tym wątku:
mam obecnie tasco china 6-24x50 i nie dawno w ręku simonsa 6-24x50 kupionego z tego katalogu - takiego jak na allegro za 750 zł i kolosalnej róznicy nie było (chodzi mi o jasność obrazu i ostrość przy maksymalnym powiększeniu)
...natomiast Tonio podsumował to tak:
Nie tylko kolosalnej ale ŻADNEJ. Blazer to zwykła chińszczyzna.
Z tego wynika, że Blazer jest niewiele lepszy od bazar Tasco...

Próbowałem także googlować internet ale nic ciekawego nie znalazłem. Przeszukałem nawet zagraniczne serwisy...

Myślę, że niewarto ryzykować z tą optyką. Blazery to obok Rimfire najgorsze serie Simmonsa. Nie spodziewałbym się po nich cudów tymbardziej, że opinie o nich są jakie są. Ten zmienny zoom także nie wróży dobrej wytrzymałości.

Lepszym wyborem byłby już AGS 3-9x40 którego można dostać po 270 zł. (choćby tutaj). O AGS'ach wiadomo chociaż, że są w miarę wytrzymałe a i optykę mają nienajgorszą...
Na simmonsa producent udziela dozywotnia gwarancje a w cekausie przez 2 lata.a na belomo to niewiem czy wogule jest gwarancja
Na Belomo gwarancja jest raczej niepotrzebna. Jeszcze nie słyszałem o przypadku 'zejścia' tej lunetki :)
mador1
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2006, 21:59
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: mador1 »

Witam znowu....Czytałem wypowiedź Stworka ...dotyczącą trafiania z 35 metrów w butelkę (oczywiście na otwartych)...Ja tu jestem nowy ... i od niedawna mam Hatsana 60....ale kolego chyba żarujesz z tym trafianiem w butelkę ?!?....w/g mnie mam kiepskie oko i nie zapewną rękę ale na otwartych przyżadach z dokładnie 35 metrów trafiam w dno puszki po Tyskaczu czasem RedBulu 7-8 razy na 10 strzałów .Dziś próbowałem trafiać w ten sam cel z 50 metrów....no i tu było gożej.(4-6 trafień na dziesięć)..ale ponoć trening czyni mistrza.Nie oznacza to oczywiście że jestem przeciwnikiem lunetek celowniczych a nawet wręcz przciwnie....zamieżam coś kupić tylko narazie przeszukuję allegro i przeczesuję fora aby coś się o tych lunetkach dowiedzieć . Nie mniej i tak chyba niźle mi strzelanie idzie bo w spinera o średnicy 5cm(własnej roboty)z 25 metrów trafiam 10/10
Mador 1....Hatsan 60 kal.5,5mm...mocny i celny ;-)
ODPOWIEDZ