Obrazek

Śruba szczerbinki.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Śruba szczerbinki.

Post autor: tomaschek »

Zdemontowałem w końcu w swoim H70 muszkę i szczerbinkę jednak pozostała śruba po której "chodzi" regulacja szczerbinki w pionie. Czy można ją spokojnie wykręcić??? Próbowałem to zrobić jednak ukręciłem klucz imbusowy a ona nawet nie drgnęła :mrgreen: Czy po wykręceniu jej nic się nie stanie :?: Pamiętam, że na starej Tawernie ktoś pisał, że ta śruba blokuje dodatkowo lufę w kostco. Czy tak jest w rzeczywistości :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

czy blokuje lufę w kostce tego nie wiem-ja jej nie mam a lufa mi nie lata :-D , a odkręcisz ją na tzw. kontrę za pomocą dwuch skontrowanych nakrętek-powinna gładko pujśc.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2006, 20:47 przez stworek5, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Dzięki :-)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Ja mam w hatsanie 100 przykręcaną (orginalnie) listwę do montażu lunety.
Do tej listwy jest wkręcana śruba po której "chodzi" szczerbinka. Śruba ta jest od dołu-(co widać po odkręceniu listwy)-zalutowana twardym lutem (mosiądz), żeby ją wykręcić trzeba podgrzać i to solidnie. W hatsanie bez listwy, analogicznie też może być blokowana na jakiś klej, spróbuj podgrzać (ok. 120 stopni), to napewno pomoże. Co do blokowania lufy-jest to możliwe, ktoś mi o tym też pisał.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
bosman
Posty: 31
Rejestracja: 30 maja 2006, 12:01
Lokalizacja: daleko.

Post autor: bosman »

siemka ja też mam bez przurządów cel i niemam śróbki o któremmówisz one jest m.zdaniem niepotrzebna i nic się niestanie jak ja odręcisz :)
zawsze do celu
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

W kwestii śrubki do regulacji wysokości szczerbinki to odświerzę nieco temat i podzielę się odkryciem. Otóż nie trzeba nic kontrować dwiema nakrętkami ani nic podgrzewać. Wystarczy włożyć w dziurkę (bez skojażeń Panowie) ampulową trójkę i poprostu wykręcic. Nie takie gamonie te turki co lol ?
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Owa srubka ma swoje gniazdo w lufie - gwint jest w kostce a czesc gniazda jest w lufie. Tak samo sprawa sie ma ze srubka mocujaca szczerbinke. A co do do blokowania lufy w kostce to takze jest blokowana przez srube bedaca zawiasem kostki http://img220.imageshack.us/my.php?image=1228ti9.jpg.
A tu w/w gniazda po srubkach szczerbinki
http://img50.imageshack.us/my.php?image=1227di8.jpg
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
ODPOWIEDZ