Obrazek

Buty

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!

Czy stare polskie opinacze dorównują jakością do nowych butów taktycznych?

TAK
17
50%
NIE
17
50%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Saperek
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2007, 15:21
Lokalizacja: Polska-Anglia
Kontakt:

Buty

Post autor: Saperek »

Zastanawia mnie jakie buty używacie przy strzelaniu oraz na wędrówki. Zapewne wielu z was interesuje się militariami więc jestem ciekawy co macie w swojej szafie... ;)


Ja posiadam obecnie:
- oryginalne wojskowe opinacze (polskie) - super buciki (codziennie pastowane)
- jako ciekawostka: Buty wojskowe typ - SaS (navy wersion) które dostałem w Anglii.

Teraz nie mam przy sobie aparatu cyfrowego więc nie zamieszczam zdjęć. Za tydzień zamieszczę fotki bucików.

Pozdrawiam!
D.K.
A kto umarł ten nie żyje... :)

Sprzęt: SMITH & WESSON MODEL 5906 (Anics 101)
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Stare polskie buty wojskowe:

W lato - gorąco
w zimę - zimno
na wiosnę i jesień - mokro
Awatar użytkownika
Saperek
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2007, 15:21
Lokalizacja: Polska-Anglia
Kontakt:

Post autor: Saperek »

- W lato używam specjalnej wkładki którą kupiłem oddzielnie w Anglii - bardzo dobra i przydatna rzecz, nóżka się nie poci :)
- W zimę skarpetki Myśliwskie
- Przy dobrym wypastowaniu butów woda z pływa z nich jak po kaczce i nigdy nie narzekałem na przeciekanie :lol: (raz po przejściu bagna po pas - wylałem wodę i poszedłem dalej...

Dla mnie te buty są perfekcyjne i nie do zdarcia - no może gdy by nie ten szef na pięcie... ;)
A kto umarł ten nie żyje... :)

Sprzęt: SMITH & WESSON MODEL 5906 (Anics 101)
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

ja trochę żartuje. Uważam, że stare polskie mają dobry współczynnik jakość/cena.
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Stare opinacze nie mialy moim zdaniem zadnych zalet, poza mocna skora. Fatalna podeszwa i zly kroj. Malo jest ludzi, ktorym toto pasuje na noge.
--
Maciek
Awatar użytkownika
Saperek
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2007, 15:21
Lokalizacja: Polska-Anglia
Kontakt:

Post autor: Saperek »

Jeżeli się dobry rozmiar dopasuje do nogi i dobrze rozchodzi to w ogóle ich nie czuć na nogach! :) Made in Poland czasem dobre rzeczy robi...
A kto umarł ten nie żyje... :)

Sprzęt: SMITH & WESSON MODEL 5906 (Anics 101)
Awatar użytkownika
Negza
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:53
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Nie wiem, jakie są nowe polskie buty taktyczne, więc nie wezmę udziału w ankiecie.
Gdybym jednak musiał wybrać buty do trudnych warunków, do codziennego chodzenia bez możliwości zmiany butów na inny model, do używania przez dwa lata we wszystkie pory roku w Polsce, wziąłbym opinacze. Bez wahania!
Używałem ich w wojsku i złego słowa o nich nie powiem.
H55, Slavia634, Иж-22 i inne tanie strzeladełka.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

w ankiecie jest mowa o starych polskich opinaczach.
Awatar użytkownika
Negza
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:53
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Jest pytanie, czy dorównują jakością nowym butom taktycznym. Ja nie chodziłem w nowych, więc nie mogę porównać.
H55, Slavia634, Иж-22 i inne tanie strzeladełka.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

aaaa OK rozumiem
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Jak byłem w wojsku używałem opinaczy. Po wojsku używałem butów które są na wyposażeniu w chwili obecnej (mam je zresztą do dnia dzisiejszego). Jedne i drugie są nie złe :) Nie potrafię powiedzieć które są lepsze. Jedne i drugie są dobrej jakości. Może z lekką przewagą opinaczy, wydaje mi się że były lepszej jakości. jak rozchodziłem nowe to nie wyszedłem z nich do końca służby i nigdy nie miałem żadnego problemu z nogami typu otarcia odciski czy inne tym podobne. Wytrzymały całą służbę i udało mi się je zabrać do cywila gdzie jeszcze wytrzymały lat kilka.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Buty do strzelania kiedys miałem to były za kostkę, był sznurowane wysoko miały całkiem płaskom podeszwe a kolor miały czerwono niebiesko biały :) Ale to bylo strzelanie wyczynowe. Teraz nie widze wielkiej różnicy przy strzelaniu czy to addidasy czy trepy. Byle noga pewnie stała :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Saperek
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2007, 15:21
Lokalizacja: Polska-Anglia
Kontakt:

Post autor: Saperek »

No ale przy strzelaniu zapewne większość strzelców ubiera się w moro itp. więc adidasy niektórym przeszkadzają ;)

A ankieta 50/50

hmm nasuwa Mi się jedno pytanie... Dlaczego jak były takie dobre wycofano je z obiegu? ;(
A kto umarł ten nie żyje... :)

Sprzęt: SMITH & WESSON MODEL 5906 (Anics 101)
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Ja do strzelania w ta pogode ubieram krotkie spodenki ;) nie przebieram sie w snajpera jak wiekszosc :) Co do butkow zdecydowanie stawiajac na jakosc stare polskie opinacze, stawiajac na wygode, gowniane(za przeproszeniem) nowe polskie desantowki. O niebo wygodniejsze od starego typu butow, tamte to sama skora nic wiecej :/
Bezbronny
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Nie wiem czy ktoś z Was wie,ze w 1960 r chodziłem (i wszyscy szweje) w butach nabijanych ćwiekami.Jak ćwiek gdzieś wypadł,to samemu trzeba było go wstawić.W kieszeniach zamiast śrutów,nosiło się ćwieki. :D
ODPOWIEDZ