Obrazek

HW 40

radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

HW 40

Post autor: radziomil »

Od niedawna, działając pod wpływem informacji i opinii (a może emocji)na forum, stałem się właścicielem używanego "trabanta" (gładko lufowego).
Biorąc pod uwagę fakt, iż praktycznie od początku użytkowania swojego hatsana usprawniałem go jak tylko mogłem, naturalną reakcją wydaje się również chęć a przynajmniej
przymierzanie się do podobnego działania w stosunku do hw 40. Jednak na naszych łamach praktycznie nic nie występuje konkretnego. Podstawowe pytanie. Czy trzeba (jest sens) zmieniać lufę na tzw. gwintowaną ( w ofercie za 100zł). Jaki to da efekt? Co jeszcze?
Po za tym jestem trochę rozczarowany ładowaniem śrutu do lufy. Graniczy to trochę ze zdolnościami zegarmistrzowskimi. Może ktoś ma pomysł na tę sprawę.
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Nie spotkałem się jeszcze z HW40 gładkolufowym??!! Naprawdę masz takiego?? Nie słyszałem również oby ktoś musiał takowego naprawiać. Przepraszam, raz słyszałem że po przebiegu 50k śrutu trzeba było wymienić sprężynkę od regulacji siły nacisku spustu, i to wszystko. Sprzęt praktycznie bezobsługowy.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
algajda
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2007, 23:00
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: algajda »

wymiana lufy da wymierny efekt,lepsze skupienie :)
januszl
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2006, 6:52
Lokalizacja: z galicji

Post autor: januszl »

Można na tłoku wytoczć miejsce na drugi O ring. Tłok nie bedzie sie tak bardzo rysować o cylinder. O sposobie na łatwiejsze ładowanie nie słyszałem, trzeba sie przyzwyczaic :tak:
AA TX200hc,Marksman
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

Post autor: radziomil »

Do "algajdy": wiesz to z autopsji czy na podstawie opinii innych ? Słyszałem, że na tak małej odległości (lufa pistoletu) gwint nie ma tak na prawdę znaczenia.
Czy gwint w HW 40 jest tzw. prawdziwy (widać i czuć bruzdy), czy rysowany. Nie mam możliwości obejrzenia innego.
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Myslę że nie ma sensu wymieniać, on i tak ma mocy 3-4 J mały zasięg więc rozrzut nie będzie pewnie duży no ale tzreba by porównać. Będziesz na zlocie? To porównamy o ile mój już wróci.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

Post autor: radziomil »

W pewnym momencie już wysyłałem wiadomość do Ciebie że jadę (transport), ale niestety - proza życia.
Kornel, czy możesz mi podać jakieś punkty odniesienia - przykłady, na podstawie których mógłbym "na odległość" spróbować ocenić jego celność. Pytam, ale chyba jest to niemożliwe.
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Tarcza do Karabin Pneumatyczny 10 m wystrzel 10x i napewno znajdziesz wyniki do porówniania na iwebie bo gdzieś widziałem, a moja 40 obecnie gdzieś jest ale niewiadomo gdzie...
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Kolega ma trabanta rysowankę, wnioskiem tego, kiedyś był GL. Gwintowana lufa poprostu poprawi skupienie na tarczy, ale jeśłi Ci się dobrze strzela z gładkiej, to nie widzę potrzeby.

Wkładanie śrutu sprawia problem tylko na początku, później robisz to z zamkniętymi oczami :)

Bardzo fajny pistolet, niemniej trzeba nauczyć się opanować jego "podrzut" lufy w górę.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Tak były HW40 GL- tak samo jak inne firmy HW "okaleczało" swoje sprzęty w "ciemnych czasach GL'ek".
Zdecydowanie namawiam do zmiany lufy na GW nawet na 10m ma to realne znaczenie. A i na większych odległościach da się powalczyć.
1/10 strzałów w butelce 1,5l na 50m- jak nie wieje- ale to już moje fanaberie.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Z trabanta na 50 m? Niezły jesteś :D Mnie by się nie chciało czekac aż śrut doleci :P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Odgrzeje temat.
Strzelam sobie z hw40 na ogródku na 10m
Doszło dziś do mnie chrono, to pomierzyłem trochę.
rws superfield 4.52
3.3J 111m/s
3.3 112
3.3 111
3.3 111

jsb exact 4.52
3.4 113
3.3 112

rws superdome
2.9 104
3.0 106
3.1 108

Co dziwne, na tarczy specjalnie nie widać różnicy między superdome a superfield na 10m a z exacta jeszcze nie strzelałem.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

W tym przedziale cenowym nie ma celniejszego gnata,ale 50m to chyba przesada,dziwne że to GL :hm:wymień na GW na pewno będzie lepiej niż GL.Na 15-20m tniesz kapsle po PET w 90%
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
Leeonsjo
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2010, 10:04
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Leeonsjo »

W jaki sposób można ten pistolet tuningować.
wyczytałem kilka sposobów:
-pierwszy chyba najlepszy to dorobienie drugiego rowka i założenie oringa na tłok.
- następny to przyklejenie kawałka plastiku na czoło tłoka około 0,6mm grubości-dzięki temu komora sprężania zmniejsza się co daje minimalny przyrost mocy.
Wymiana oringów na lepszej jakości przy zaworku-tak tylko gdzie je kupić.
Napiszcie i podzielcie się swoim doświadczeniem jak jeszcze udoskonalić ten fajny pistolecik.
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

:hm: Rozumując logicznie to,gdyby ten plastik grubszy był ,komora jeszcze bardziej skrócona,to większa moc.... :hihi: .Myślę,że gdyby to było tak proste,to Herman sam by na to wpadł,jest tam jeszcze sporo miejsca na moc(nawet jak na niemieckie normy)Sam tego nie spróbuję,bo tak jak teraz jest ok.ale może ktoś...kiedyś :zdziwko:
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
ODPOWIEDZ