Obrazek

Dziurki w blaszanych i innych przedmiotach

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dzisiaj przymierzyłem do butelki po "Kubusiu", 70 z KTK, żadnych szans ;) szkiełka pozbierane-porządek musi być.
P.S. dzisiaj mierzone, 14,5J.
AA TX200 HC
Daczer
Posty: 37
Rejestracja: 02 maja 2008, 7:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Daczer »

Witam szanownych forumowiczów.
Zrobiłem mały teścik przebijalności ze śrutem stalowym...
Strzeliłem do blachy karoseryjnej stalowej grubości 0,8 mm.
Śrut stalowy lekki i bardzo lekki ( przeznaczony raczej do słabych pistoletów) no ale właśnie taki miałem pod ręką. Obydwa strzały na wylot!!!
Ten sam śrut w stalową blachę grubości 1 mm, nie przebiły, zostały głębokie wgniecenia.
Ta sama blacha 0,8 mm śrutem ołowianym płaskim typ match głębokie wgniecenie z leciutkim naddarciem. Nie długo postaram się o fotki z tego testu. :hm:
rifleman

Post autor: rifleman »

Daczer pisze:Zrobiłem mały teścik przebijalności ze śrutem stalowym...
Strzeliłem do blachy karoseryjnej stalowej grubości 0,8 mm.
Śrut stalowy lekki i bardzo lekki ( przeznaczony raczej do słabych pistoletów) no ale właśnie taki miałem pod ręką. Obydwa strzały na wylot!!!
Jak ten śrut jest w plastykowej otoczce to sobie daruj dłuższe używanie tego wynalazku.
Chyba nawet nie stalowy tylko ze znal-u.
Dłuższe strzelanie nim może zapychać bruzdy gwintu. :!: Było o tym na forum.
Do przebijania dobry jest Crosman Pointed.
Daczer
Posty: 37
Rejestracja: 02 maja 2008, 7:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Daczer »

ZnAl to nie jest, bo ten stop jest kruchy, natomiast ten w śrucie jest bardzo twardy i nieco plastyczny. Po strzale w 0.8mm śrut stracił kapelusik, ale w szpicu nie było śladu, natomiast po strzale w 1mm szpic lekko spłaszczyło. A co do dłuższego używania tego wynalazku to świetnie się sprawdza w pistolecie z magazynkiem gąsienicowym, ale na pewno (poza sporadycznymi testami) nie mam zamiaru w wiatrówce go używać :D
Awatar użytkownika
Blood
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:27

Post autor: Blood »

Daczer pisze:ZnAl to nie jest, bo ten stop jest kruchy, natomiast ten w śrucie jest bardzo twardy i nieco plastyczny. Po strzale w 0.8mm śrut stracił kapelusik, ale w szpicu nie było śladu, natomiast po strzale w 1mm szpic lekko spłaszczyło. A co do dłuższego używania tego wynalazku to świetnie się sprawdza w pistolecie z magazynkiem gąsienicowym, ale na pewno (poza sporadycznymi testami) nie mam zamiaru w wiatrówce go używać :D
Za plastyczny to on nie jest mi sie rozpryskiwał na twardych przedmiotach,a stop napewno nie stal.Raczej potwierdzam że to ZnAl, a o właściwościach stopu decyduje proporcja składników,ilość zanieczyszczeń no i najwazniejsze póżniejsza obróbka cieplno-plastyczna itp.Może ktoś wie coś dokładniej o tym śrucie?
Slavia 634 lux (custom)-otwarte-
Hatsan 55 long
dalej -otwarte- ,nie żyje PP 6x40
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Chyba zależy gdzie sie kupuje,tego jest tysiąc rodzajów :) Mój jest kilku razowego użytku,nic go nie rusza.Po przebiciu blachy nie ma na nim śladu zużycia ;)
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
Blood
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:27

Post autor: Blood »

pg.25 pisze:Chyba zależy gdzie sie kupuje,tego jest tysiąc rodzajów :) Mój jest kilku razowego użytku,nic go nie rusza.Po przebiciu blachy nie ma na nim śladu zużycia ;)
Niewiem jak to jest z tą "wielorazowiością" troche bym się martwił że sie spęczy przy uderzeniu i automatycznie zwiększy średnice i następnym razem zostanie w lufie -teoretycznie.Każdy eksperymentuje na początku ,a póżniej tylko ołów.
Slavia 634 lux (custom)-otwarte-
Hatsan 55 long
dalej -otwarte- ,nie żyje PP 6x40
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Blood pisze:Każdy eksperymentuje na początku ,a póżniej tylko ołów.
A nie każdy :P Ja od początku karmiłem Harego ołowiem, i tak już zostanie ;)
Tego stalowego śrutu wogóle w rękach nie miałem :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
rifleman

Post autor: rifleman »

Jeden grosik potraktowany dwukrotnie z 15m.
Śrut KTK.
Obrazek Obrazek
Jak widać złoty to mocna waluta :lol:
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

czy próbowaliście strzelać z dwóch śrucin jednocześnie? ja spróbowałem wkładając jeden śrut a drugi włożyłem popychając nim pierwszy - nie było to trudne, strzał oddałem z 6m do deski 10mm, wyraźnie słyszałem dwa uderzenia, oba śruty wbiły się na 5mm w odległości 10mm od siebie, dodam, że strzały z pojedynczego śrutu przebijają taką deskę na wylot (nie nowina ;) )
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

A takie strzelanie dwoma śrutami nie nadwyręża sprężynę?
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

nie bardzo wiem co ma się tam nadwyrężać? skurczona sprężyna przy zwolnieniu dąży do rozkurczenia i czy jeden śrut czy dwa nic jej na drodze nie staje; śrut miałem dokładnie 4,5mm i dość lekko ten drugi wszedł w port; różnica przy strzale jest wyraźna - strzelając dwoma śrutami strzał jest cichszy
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Nadwyreza i to znacznie, to cos jakby strzelac zbyt ciezkim srutem, ale w tym przypadku to 2-u ktornie ciezszy srut...
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

drozdzu pisze:w tym przypadku to 2-u ktornie ciezszy srut...
Plus możliwość zakleszczania. Nie popieram takiej zabawy, choć zapewne strzelanie bez śrutu czyni większe szkody.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

też nie jestem jej zwolennikiem, byłem ciekaw - wystrzeliłem 2 takie zestawy i teraz już wiem
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
ODPOWIEDZ