Obrazek

Dziurki w blaszanych i innych przedmiotach

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Dziurki w blaszanych i innych przedmiotach

Post autor: drozdzu »

Andersh pisze:8 strzałów do profilu aluminiowego o rozmiarach 80mm x 25 mm 1mm grubości;
Obrazek

Obrazek

Obrazek

widać udane próby trafienia w ten sam punkt - szybko bez zastanowienia i dobry efekt

Obrazek

i tak z lewej strony
wiem wiem spamuje, ale zastanawia mnie jedno, wiele razy widze jak ktos strzela do róznych blaszanych przedmiotów i dzurki zostają idealnie okrągłe :hm: ja kiedy martretuje puszki to jest coś takiego jakby otwierała sie klapka, czesc otoru jest wycieta a reszta wyrwana :maruda: od czego to zalezy?? od energii?? dodam ze nie ma róznicy czy strzelam z 5m, czy 35m zawsze jest to samo :zdziwko:
usune to po uzyskaniu odpowiedzi ;)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2007, 22:29 przez drozdzu, łącznie zmieniany 2 razy.
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

dzisiejsze puszki mozna porównać z papierem i tak jak on poszarpany jest z prawej i lewej strony tak i puszka; pamiętacie może pierwsze polskie piwo w puszce?....no....no - to był OKOCIM - w tamtych czasach puszka ważyła inaczej

co do mojej blachy aluminiowej to jest ona duuuuużo masywniejsza niż ta w puszce i zapewne dlatego energia tak uformowała materiał
w puszce na zasadzie rozdarcia a tu dosłownie przebicia

moja dzisiejsza puszka też wygląda tak jak Twoje
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

mówie o puszkach stalowych po np. kukurydzy, aluminiowe tez zachowuja sie jak papier, a napełnione wodą pekają jak by je rozcinal skalpelem
a z ciekawosci poszukam czegos aluminiowego i strzele kilka razy :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

stalowe? - sam muszę sprawdzić, np taką po karmie dla kota

dziś pomyślałem sobie, że dobrym celem była by puszka pod ciśnieniem - jakiś tani dezodorant z marketu/bazaru - miał ktoś przyjemność?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

no niestety ale postów juz sie nie da usunąc :maruda: zapomnialem ze jak ktos napisze to juz sie nie da :sciana: Przyznaje sie do winy i ze skruchą prosze o usunięcie tych postów ;( :oops: :offtopic: :spam:


z dezodorantem fajny numer wychodzi kiedy , postawisz go np. na podstawce spod kwiatka i nalejesz tam ociupine czegos palnego, podpalasz i odchodzisz szybko na bezpieczna odleglosc, strzał uwalnia propan-butan uzyty jako nośnik i masz ładną kule ognia 8) oczywiscie trzeba uwazac zeby czegoś nie podpalic i nie zrobic sobie krzywdy ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

a jak strzelasz pod wiatr (oczywiście bez pirotechnicznych dodatków) to masz od razu odświeżacz powietrza...
Kiedyś strzelałem do częściowo jeszcze napełnionej puszki z pianką montażową... Ciekawy efekt, tylko sprzątania później.....
Ostatnio zmieniony 11 maja 2007, 7:45 przez OgniomistrzKale, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

tzn ?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Andersh pisze:tzn ?
No jak wiatr niesie do Ciebie zapach dezodorantu...
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

ah........to już wiem
wcześniej myślałem że "bez pirotechnicznych dodatków" - czyli tej puszki
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

drozdzu pisze:no niestety ale postów juz sie nie da usunąc :maruda: zapomnialem ze jak ktos napisze to juz sie nie da :sciana: Przyznaje sie do winy i ze skruchą prosze o usunięcie tych postów ;( :oops: :offtopic: :spam:


z dezodorantem fajny numer wychodzi kiedy , postawisz go np. na podstawce spod kwiatka i nalejesz tam ociupine czegos palnego, podpalasz i odchodzisz szybko na bezpieczna odleglosc, strzał uwalnia propan-butan uzyty jako nośnik i masz ładną kule ognia 8) oczywiscie trzeba uwazac zeby czegoś nie podpalic i nie zrobic sobie krzywdy ;)
Nic nie kumam z tym spamem dlaczego spam, dlaczego off topic??? :hm: Proszę o oświecenie mnie.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

chodzi o to, że już gdzieś jest takie pytanie - trudno teraz odpowiedać na nie w dwóch różnych miejscach

wystarczyo może wstawić link?!
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Piotr dobrze wiedział co pisze 8) ,dziurki w puszkach to nie wątek dla tematu wyniki strzelań ;) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Andersh pisze:chodzi o to, że już gdzieś jest takie pytanie - trudno teraz odpowiedać na nie w dwóch różnych miejscach

wystarczyo może wstawić link?!
Rozumiem że to spam
Koval pisze:Witam.
Piotr dobrze wiedział co pisze ,dziurki w puszkach to nie wątek dla tematu wyniki strzelań .
Pozdrawiam.
Robert
A to jeśli się nie myle to off topic.

Proszę o potwierdzenie, bo jest to moje pierwsze forum na którym cokolwiek napisałem i nie chciałbym robić czegoś nie tak. Rozumiem że to co napisałem w tym temacie to również off topic??? I proszę się nie śmiać ale naprawdę się nie orientuje.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
No to wyjaśniam ,Piotrek napisał post w temacie "Wyniki strzelań do 25m" odnoszący się do kształtu przestrzelin w blasze czym rozpoczął wątek nie dotyczący samych wyników strzelań. Wiedział ,że tym samym spamuje w tym temacie więc zastrzegł ,że to spam i chciałby tylko znać odpowiedź ,a po jej otrzymaniu zaraz wykasuje post czego oczywiście nie jest w stanie zrobić z poziomu użytkownika. Nie chciałem kasować postów więc przeniosłem wątek do nowego tematu i wszyscy są zadowoleni temat wyniki strzelań jest nie zaśmiecony ,a posty nie wykasowane znalazły się w nowym temacie gdzie wątek może być rozwijany.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Koval pisze:Witam.
No to wyjaśniam ,Piotrek napisał post w temacie "Wyniki strzelań do 25m" odnoszący się do kształtu przestrzelin w blasze czym rozpoczął wątek nie dotyczący samych wyników strzelań. Wiedział ,że tym samym spamuje w tym temacie więc zastrzegł ,że to spam i chciałby tylko znać odpowiedź ,a po jej otrzymaniu zaraz wykasuje post czego oczywiście nie jest w stanie zrobić z poziomu użytkownika. Nie chciałem kasować postów więc przeniosłem wątek do nowego tematu i wszyscy są zadowoleni temat wyniki strzelań jest nie zaśmiecony ,a posty nie wykasowane znalazły się w nowym temacie gdzie wątek może być rozwijany.
Pozdrawiam.
Robert
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź teraz już wszystko rozumiem.
ODPOWIEDZ