Obrazek

Gamo Rocket 4,5mm - opinie

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esen1a
Posty: 43
Rejestracja: 16 kwie 2007, 20:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Gamo Rocket 4,5mm - opinie

Post autor: esen1a »

Dzisiaj kupiłem śrut taki jak w temacie, licząc na przyjemność.
Pierwsze dotknięcie i brudne palce. W pudełeczku mieści się 100 sztuk po 4,5 mm. Tyle sztuk to i pudełko duże, no więc nie ( parę sztuk zużyłem ), na spodzie otrzymujemy wyściułkę z gąbki, jak to się mówi chwyt marketingowy
Obrazek Obrazek Obrazek

Ok to tyle z pierwszych wrażeń. Idziemy postrzelać.
Zacząłem od drewnianej deski dla sprawdzenia przebijalności. Uzyłem do tego śrutu testowanego oraz Gamo Pro Hunter, którego narazie tylko mam, 25 m odległość.

Obrazek

Jak widać "Rakieta" nie wbiła się całkiem, a Pro hunter wbił się na głębokośc coś ok 6-7 mm

Przedziurawiłem też puszkę metalową, nie co grubszej niż taka konserwowa, i tak wyglądał śrut nie całkiem zmiażdżony w środku :)

Obrazek

Jak widaś osobno miedziana kulka, a osnowa.

Teraz celność:
Obrazek

JA kupiłem śrut za 15 zł na allegro -30 zł, za 100 szt złomu. Liczyłem na dobrą zabawę aż sie przeliczyłem. Na szczęście to tylko 15 zł a nie 30. Śrut totalny BADZIEW. Do polowań to raczej nie będzie, chociaż może ta kulka tam w środku robi spustoszenie, ale tego nie wiem. Nigdy tego nie kupujcie!!

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2007 16:52 ]
Ah pomyłka miało być w testy sprzętu :/ , proszę o przeniesienie.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
No trudno poświęciłeś się dla dobra sprawy :) ,ale za to dałeś wskazówkę innym.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
kamilenski
Posty: 162
Rejestracja: 29 lip 2008, 9:03
Lokalizacja: Kopenhaga / Malmo

Post autor: kamilenski »

Przykro mi Panowie.

Rocket nie jest amunicja do zabawy ani rekreacj. Po prostu nie nadaje sie do uzycia w Polsce ani w innych krajach gdzie polowanie jest zabronione. Jest to typowa amunicja do wlasnie tego celu. Wiec odradzam dla zamieszkalych w Polsce!!!

Wiecej na ten temat sie nie wypowiadam. Nie chce wiecej ostrzezen.
Hatsan 125, 5.5mm, Walther 4x32, prowadnica ertalon...
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

Miałem ten śrucik. Kuleczka jest metalowa bo ciągnie ją magnes. Pół paczki leży u mnie już pół roku. Po zakupie był ciemny. Teraz pokrył się jakimś kożuchem? Się utleniła zewnętrzna powłoka. Strach go teraz wpychać w lufę. Robi tylko ładne otwory w szklanych butelkach. Strata kasy
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
ODPOWIEDZ