Obrazek

Spust record do harego.

ODPOWIEDZ
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Spust record do harego.

Post autor: przemek83 »

Mam tutaj wielką prosbę do ludzi będących w posiadaniu hw90-jeśli ktoś rozbierał ten spust to niech zamieści jego dokładne wymiary, fotki, cokolwiek ma.. Może wartałoby pomyśleć nad zaadoptowaniem tego rozwiązania?? Czy porównywał to ktoś ze spustem Alchemika? Ja niestety takowego nie posiadam a czuję, że przydałoby się zmienić ten oryginalny :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

recorda nie założysz do harego gdyż zaczep tłoka jest inaczej rozwiązany.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tego co się orientuję spust w HW90 nie jest identyczny z tym montowanym w karabinach z klasyczną sprężyną.
Klasyka masz tutaj:
http://www.arld1.com/r10.html
Dział "Sear engagement" - dobrze jest to sobie jeszcze wszysko powiększyć.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

No właśnie tak jak mówi marek:

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... al/hw_hw90

wydaje się być podobnym systemem jak w harym... :hm: myślę, że przy odrobinie chęci da się zaadaptować (zaadoptować :) )
Tylko przydały by się wymiary itd...
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

odpuść
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

opusDead pisze:odpuść
Opus ma rację. Zważ na średnicę cylindra i skok tłoka.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Nie wiem czy dobrze myślę ale to chyba tylko kwestia głębokości osadzenia całej kasetki spustu.. chodzi o to żeby zastosować ten sam system zapadek.
Może Alchemik by się wypowiedział? :) Uważam, że to możliwe tylko odrobina chęci jest potrzebna... Mnie na razie nie stać niestety na HW i pewnie długo nie będzie. A jeśli mozliwe jest zastosowanie czegoś dobrego i sprwdzonego to uważam, że warto.
Wiem , że Radecek ma HW 90 może by się zgodził dokonać jakiś pomiarów i kalek zapadek?
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Przemek na pewno pomiary tu nie pomogą, bo hatsan ma trochę inne wymiary, ale można zrobić coś podobnego a to wymagać będzie dużo cierpliwości, ponieważ trzeba robić to metodą prób i błędów. Testowania, poprawiania lub robienia wszystkiego od początku.
Nawet myślałem o zrobieniu nowego spustu,ale nie mam odpowiedniej blachy. Wiem, że to jest śliska sprawa, bo nawet jedno pociągnięcie pilnika może wszystko zepsuć. Albo zrobić bananka .
:lol:
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Chyba tak do końca się nie rozumiemy... Chodzi mi o to by zrobić dokładną kopię układu zapade-czyli długości poszczególnych dżwigni itd. tak żeby uzyskąc te same przełożenia sił. Następnie usunąć zupełnie zaczep starego spustu, a nowy zamontować tak by zgadzał się skok tłoka i aby ząb zapadki zwalnijącej tłok znalazł się na odpowiedniej głebokości. W tym celu trzeba będzie wspawać nowe blaszki trzymające kasetkę oczywiście :hm:
ODPOWIEDZ