Obrazek

Moja wiatrówka...

ODPOWIEDZ
Bake
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Łańcut

Moja wiatrówka...

Post autor: Bake »

Witam!

Głównie dzięki temu forum zakupiłem wiatrówke hatsan 70 :)
Jestem bardzo zadowolony jak i zaskoczony z mojego zakupu. Ma jak dla mnie - olbrzymią moc i daje mi duzo frajdy. Wprawdzie ta plastikowa obudowa wyglada troche ... no ale po co narzekac :)

Mam w sumie pytanie do was - starych wyjadaczy :)
Na poczatku gdy strzelałem strasznie sie zawiodlem nie moglem w nic trafic... normalnie straciłem ochote na strzelanie :) potem strzeliłem celujac troszeczke w lewo iiiii :D taaaaak! z ok 20m trafie bez problemu w butelke (oczywiscie szklo sprzatam) no dobra nie sprzatam ale to na mojej prywatnej posesji i jak sie uzbiera pozbieram :D Naprawde daje to olbrzymia satysfakcje - gdy sie trafia... i tu moje puytanie regulowac ta sczerbinke czy jak trafiam nie potrzeba?
Acha... kupiłem dziadowski srut turecki i przy jednym wystrzale dym i zmiazdzony srut w miejscu gdzie si go ładuje :| nie miało to wpływu na prace maszyny ale moglo cos nabroic?

Pozatym nic nei skrzypi nic nie dymi. Mam roczna gwarancje - wole nie grzebac przy tym - jestem laikiem KOMPLETNYM...
Co radzicie w zwiazku z moimi pytaniami?

P.S posprzatam obiecuje..... :D


Pozdrawiam wszytkich userow
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

heh no jak musisz celowac obok aby trafic to przereguluj :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Nie jestem starym wyjadaczem, ale myślę że fachowcy poradzą Ci to samo: rozebrać przemyć i nasmarować. Zmienić śrut i przestawić szczerbinkę. Poza tym życzę wpaniałej zabawy.
Bake
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Bake »

kurcze wspaniała zabawa juz jest (jakby nie liczyl tej baardzo bolacej reki... ) rozebrac sie serio boje... ze mnie jest taki "majster"ze strach sie bac....

P.S prubowałem przyregulowac ale kiepsko mi to szlo - nie mam troche warunkow...
P.S 2 mam tez srut"Tomitex szpic gładki" kurcze on to daje....
ten turecki kupiłem na prube - wystrzelałem dzis 250 szt i wiecej nie kupie - szkoda spluwy a i gorzej sie z niego celuje :| pozatym odbijał sie od butelek czasem...

Koledzy sympatyczni - jak musze celowac deczko w lewy by trafic kółko (które) przekręci w którą stronę? :) wiem MEEEEGA lamerskie pytanie... ale podobno nie ma głupich pytan a bardzo by mi to pomogło... P.S chyba zrobie fotki swojego sprzetu hehe wiatrówki ma sie rozumiec :) i pochwale sie ;)
Pozdrawiam

p.s lunetki nei chce instalowac jak narazie - chcialbym sie nauczyc strzelac norm,alnie a potem jak juz to kombinowac :)
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Jeśli śrut leci w prawo od celu /a tak wynika z Twojego opisu/ to szczerbinkę musisz przesunąć w lewo, czyli bocznym kółkiem regulacyjnym kręcisz w lewo - odwrotnie niż wskazówki zegara.
Szczerbinkę trzeba regulować, do tego ma pokrętła, więc śmiało.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Bake
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Bake »

jigt, dziękuję Ci slicznie!!! zrobię tak jak będzie jasno i w sprzyjających warunkach :) jeszcze raz serdeczne dzięki!

P.S jestem userem wielu forow od kilku lat ale tak szybkich odpowiedzi na posty jeszcze nie widziałem :) super :)
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Mam co prawda pistolet Hatsana ale chyba przyrządy te same. Musisz pokręcić śrubką na szczerbince która jest z boku. Powinna być strzałka z napisem R czyli w prawo. W lewo powinieneś pokręcić. Proponuję wziąść kartkę z narysowaną kropką wielkości powiedzmy 5zł i strzelać. Będzie widać w którą stronę bije, pokręcić trochę i strzelać. Strzelić należy minimum kilka razy 3-5 bo 1 strzał można zawsze spier... jak już będzie dobrze w poziomie to ewentualnie regulujemy górną śrubką różnicę w pionie. Zobacz też czy muszka nie jest źle ustawiona. U mnie była strasznie przekrzywiona w prawo. Wtedy gar z gorącą wodą i przez szmatkę na chama nakręcić. Niestety tam są rowki więc się przesuwa skokowo, ale da się poprawić. Uff się rozpisałem. Jak coś pokręciłem to mądrzejsi koledzy zaraz na pewno poprawią :)
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

a ja gratuluję wyboru i mam nadzieję cieszyć się ze swojego rychłego (oby) nabytku tak samo jak Ty. I zapewniam, że zapragniesz przycelować z lunetki szybciej niż myślisz. :tak:

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Bake pisze:zmiazdzony srut w miejscu gdzie si go ładuje :|
masz chyba spaprany port ładowania śrutu, to raczej stała wada, trzeba go delikatnie rozwiercić odpowiednim rozwiertakiem i będzie po problemie.


http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=81& ... c&start=15
AA TX200 HC
Bake
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Bake »

kurcze regulowałem tą szczerbinke i dalej sciaga... ale moze to dlatego że strzalałem z reki z 10 metrów lewą ręką (jestem praworeczny ale mam wade wzroku)... moze poprostu musze pocwiczyc więcej :)
wolan
Posty: 49
Rejestracja: 31 gru 2006, 18:07
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: wolan »

Hm a może masz przekrzywiona lekko muszkę specem nie jestem i mogę się mylić ale warto na nią też spojrzeć :)
Hatsan 70 + tuning by Alchemik + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Bake pisze:ale moze to dlatego że strzalałem z reki z 10 metrów lewą ręką (jestem praworeczny ale mam ...
A może karabinek przekrzywiasz w jedną stronę ? Spróbuj przycelować i odrywając wzrok od celowników zobaczyć jak leży karabinek w Twoich rękach. :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

@Bake, z Twoich postów wynika, że strzelając na 10 m śrut leci za bardzo w prawo od punktu celowania, zgadza się?
Jeśli tak się dzieje, to musisz przeklikać bocznym kołem regulacji szczerbinki w lewo (tak jak koledzy pisali), z tym że tych kliknięć musi być conajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lub nawet więcej.

Zrób tak.
1) Ustaw sobie tarczę, albo kartkę papieru z kropką na 15m.
2) Postaw przed sobą stół, na stole zwinięty koc, poduszka czy inna karimata.
3) Siadasz przy stole na krześlie, karabin na poduchę i strzelasz conajmniej 5 razy celując w środek tarczy/kropki.
4) Jeśli przestrzeliny układają się za bardzo w prawo to klikasz 5 kliknięć j/w.
5) Znowu seria min. 5 strzałów. Brakuje jeszcze? - Kolejnych 5 kliknięć, aż uzyskasz efekt zadowalający czyli dziury (POI) pokryją się z przyżądami (POA).

Nie strzelaj ze stójki, bo tak nigdy karabinu nie wyzerujesz (a przynajmniej zrobisz to bardzo nieprecyzyjnie).

Kup zestaw tuningowy (choćby od kolegi Alchemika z forum)
http://e-tawerna.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=28
koniecznie rozbierz karabin, umyj w bęzynie ekstrakcyjnej i załóż zestaw - naprawdę nie ma się czego bać, ciężko jest tam cokolwiek spaprać. A nawet jeśli to wszystko (czy prawie wszystko) jest odwracalne lub naprawialne.

Tyle :)
Pozdrawiam.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ