Obrazek

Crosman 1077

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
buli
Posty: 25
Rejestracja: 05 mar 2007, 17:58
Lokalizacja: Łask

Crosman 1077

Post autor: buli »

Witam
Jak w temacie w nowym nabytku wkręciłem nabój zasyczało i nie mogę oddać strzału.
Przy naciskaniu na spust klika magazynek się obraca i nic. Teraz zastanawiam się jak zlokalizować przyczynę.
Jak odkręcę nabój to mi wywali. Te dwa cipideuszczki na łożu to służą jak się domyślam do wypchnięcia nabojuco2 z uszczelki :hm: :maruda: :?: :?:

[ Dodano: Wto 10 Kwi, 2007 13:51 ]
Wykręciłem nabój. Muszę sprawdzić gdzie ucieka gaz.
Hatsan 70s Gamo7x50, Hatsan 90stg Tasco3x9x40
Dobry śrut to podstawa.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Co to jest "Te dwa cipideuszczki" bo jeżeli chodzi o te dwa wystające skrzydełka to jest to blokada pływającej lufy. W razie zacięcia się śruciny między magazynkiem a lufą możesz zwolnić lufę i przesunąć ją do przodu tym samym uwalniając magazynek.
Jeżeli gaz uciekł z kartusza to nie dokręciłeś dobrze popychacza lub masz uszkodzoną uszczelkę gniazda może też być źle osadzona mosiężna rurka łącząca zawór kartusza z zaworem zbijakowym.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
buli
Posty: 25
Rejestracja: 05 mar 2007, 17:58
Lokalizacja: Łask

Post autor: buli »

Koval pisze:masz uszkodzoną uszczelkę gniazda
Leci od razu z pod uszczelki gniazda. Może wiesz gdzie taką kupić ? Jest na gwarancji ale teraz wysyłać to nie wiem czy by mnie nie wyniosło taniej wymienić samemu.

Jurek

[ Dodano: Wto 10 Kwi, 2007 14:59 ]
Jeszcze jak byś miał linka bo gdzieś miłem do moderrnizacji crosmana1077 i nie mogę znaleźć było tam o dociążaniu zbijaka i przewierceniu otworka na 1mm tego właśnie pod uszczelką.
Tak chodziło o te skrzydełka
Hatsan 70s Gamo7x50, Hatsan 90stg Tasco3x9x40
Dobry śrut to podstawa.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Nie pamiętam jak ta uszczelka wygląda ,zawór kartusza rozbierałem tylko raz. Przypomniałem sobie ,że też raz się coś takiego przydarzyło na początku użytkowania wiatrówki i pamiętam ,że nie wiedząc co zrobić nałożyłem trochę smaru silikonowego na czoło nowego kartusza i załadowałem go ,podczas wkręcania usłyszałem krótki syk i takie "mlaśnięcie" uszczelka załapała i od tamtej pory trzymała dobrze. Jest prawdopodobne ,że jeżeli jest uszczelka jeszcze nowa może źle się układać w gnieździe spróbuj tak zrobić jak ja ,ryzykujesz co najwyżej utratą drugiego nowego kartusza. Wyjęcie tego zaworka wiąże się z rozebraniem całej wiatrówki na części pierwsze więc warto spróbować jeszcze raz.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Dobrego opisu tuningu crosmana 1077 nie znajdziesz na iweb bo był w temacie "Masz Crosmana wpisz się" ,ale ponieważ był w pozatematycznych i na czas nie upilnowaliśmy jego kontynuacji i przepadł po 30 dniach ;( . Z tym rozwiercaniem to ja wykombinowałem ,ale nie chodziło o iglicę ,a o gniazdo rurki w zaworze zbijakowym. Miało to zwiększyć przepływ gazu co zarazem zwiększać prędkość wylotową śrutu ,ale w konsekwencji mocno się zwiększyło zużycie gazu wiec odradzam bo proces jest nieodwracalny. Lepiej jest skrócić sprężynkę spustu aby go zmiękczyć natomiast zwiększyć napięcie sprężyny zbijaka można też dociążyć sam zbijak i koniecznie uszczelnić gniazdo trzpienia zaworu zbijakowego. Jak mnie kiedyś najdzie to postaram się rozebrać crosa i wszystko wytłumaczyć z fotkami.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2007, 19:36 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Nie wiem jak jest u Was,ale myślę że podobnie jak w moim K-19.
Zrobiłem dodatkową uszczelkę,taki krążek z cienkiej i twardej gumy (wykorzystałem kawałek fartucha wykorzystywanego przy prześwietleniach),który wcisnąłem na dno gniazda.Teraz CO2 nie ucieka przez bardzo długi czas.
Domyślam się,że chcesz rozwiercić iglicę przebijającą ołów.Jest ona cienka i nie radzę jej rozwiercać na więcej niż 0.8 mm.I to może być za wiele !
ODPOWIEDZ