Obrazek

Kapsuła CO2 konserwująco - czyszcząca 12 g

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
marcin_kutno
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2007, 6:41
Lokalizacja: kutno

Kapsuła CO2 konserwująco - czyszcząca 12 g

Post autor: marcin_kutno »

»posiadam crosmana 1077 zasilanego kapsułami CO2, czy powinienem używać kapsuł konserwujących
pozdrawiam marcin_kutno
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ja mam rewolwer na CO2, nigdy kapsuły nie używałem, rewolwer działa i ma się dobrze :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Tomek ma się dobrze do czasu :D ,zawór zbijakowy do tanich nie należy.
Dobrze jest tak po 30-tu kartuszach założyć ten konserwujący.
Osobiście też jeszcze nie używałem tych kartuszy ,ale odkąd mam 1077 to rozbierałem go już ze trzy razy na części pierwsze przy okazji konserwując ,a wystrzeliłem z niego pewno mniej niż dwie paczki śrutu :D .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

Witam
koledzy co do kapsuł konserwujących to jest alternatywa do naboi waltherowskich- można dać kropelkę oleju silikonowego na czubek zwykłej kapsuły co2 -> niektórzy koledzy z iwebu to stosują i podobno wystarcza do konserwacji uszczelki jak i zaworu. Z drugiej strony wydatek 8zł co kilkadzięsiąt kapsuł - dajmy na to po koniec sezonu tak strasznie po kieszeni nie trzepie a orginalne kapsuły konserwujące chyba lepiej służą systemowi.

ps. przypomniało jeszcze mi się że niektórych pistoletów na co2 dystrybutor nie zaleca wogóle tym przestrzelaliwać - nasz krajowy glock koltera podobno się po nich zacina, słyszałem też że baikalow czy to makarowa czy 651K też nie powinno się przestrzeliwać...

pozdrawiam
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

borodin pisze: koledzy co do kapsuł konserwujących to jest alternatywa do naboi waltherowskich

chyba nie ma :(
borodin pisze: - można dać kropelkę oleju silikonowego na czubek zwykłej kapsuły co2 -> niektórzy koledzy z iwebu to stosują i podobno wystarcza do konserwacji uszczelki jak i zaworu. Z drugiej strony wydatek 8zł co kilkadzięsiąt kapsuł - dajmy na to po koniec sezonu tak strasznie po kieszeni nie trzepie a orginalne kapsuły konserwujące chyba lepiej służą systemowi.
pozdrawiam
Chyba lepiej zainwestowac te 8 zl. To rzecz rekomendowana i stworzona w tym wlasnie celu a powinno sie tego uzywac raz na jakies 500 srucin (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle). Z tymi kilkunastoma kapsulami troche przesadziles - 10 to jeszcze nie kilkanascie :]
borodin pisze: przypomniało jeszcze mi się że niektórych pistoletów na co2 dystrybutor nie zaleca wogóle tym przestrzelaliwać - nasz krajowy glock koltera podobno się po nich zacina, słyszałem też że baikalow czy to makarowa czy 651K też nie powinno się przestrzeliwać...
pozdrawiam
Co do zalecen producentow glocka to raczej bym na nie nie zwracal uwagi. Wiedza ze ich sprzetowi to i tak nie pomoze. Makarow moze byc faktycznie konstrukcja "heavy duty" ale tu juz konsultowal bym sie z uzytkownikami.
to tyle. pozdrawiam.
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
borodin
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: borodin »

witam,
faktycznie z tymi kilkudziesiecioma nabojami to przesadzilem ale to juz tak z rozpedu wyszlo... Co do samych kapsul czyszczacych to tez nie eksperymentowalem z olejkiem silikonowym (napisalem to co sam wyczytalem na iwebie) tylko zakupilem pare sztuk czyszczacych walthera.
Wg mnie decydujacy wplyw na kondycje zaworu (jak ktos strzela do 10-20 naboi z pistoletu na rok) ma jednak trzymanie krotko naboju co2. A niektorym to szkoda i po jednym strzelaniu jak zostawia polowe naboju to czekaja na kolejne zostawiajac naboj w poistolu-> uszkodzenie zaworu jak i wygniecenie uszczelki gotowe.

PS. Sam ciekaw jestem czy naboje no-name z allegro sa duzo gorsze od tych crosmanowskich czy walthera (z doswiadczenia moge potwierdzic ze maja mniej gazu niz orginalne..- zreszta crosmana tez kilka trafilo mi sie pustych:(.. ), ale czy szkodza lufie jak jest napisane w instrukcjach pistoletów??...
Hatsan 55 stg gl , Slavia 631 + nikko 2-7x32 ao + pare pistoletow => ponad 10 szt.:P
ODPOWIEDZ