Obrazek

Padł leapers 3-9x32 AOTS

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Padł leapers 3-9x32 AOTS

Post autor: arturio111 »

Padł na slavce 634. Wystrzeliłem z jego pomocą ok 12000szt śrutu. Slavka na początku miała 14,3J po jakimś czasie 13,07J następnie 11.56J a w tej chwili 8,42J (nadal bez problemu trafiam w zakrętkę od "peta" na 50m :) ) przy tak słabiutkiej wiatrówce optyka sygnowana jako super mocna nie ma prawa paść a jednak. Nie za dobrze to o niej świadczy. Wysłałem ją na gwarancję zobaczymy jak sprzedawca załatwi sprawę (KOLBA.PL) w trakcie rozmowy telefonicznej powiedzieli że albo naprawią albo wymienią na nową i mówili również że jest to odosobniony przypadek w co zaczynam wątpić. Bardzo wiele wskazuje na to że również z Leapersem "Dadiego" (nasz kolega z forum) zaczyna się dziać coś dziwnego, raz skupienie extra innym razem sieje jak głupi. I jeszcze jedna ciekawostka z innej beczki, na oryginalnej lufie harrego Darek miał prędkość początkową 205m/s (identycznie jak ja w pewnym momencie) w tej chwili wymienił lufkę na ucinkę od slavki wraz z tłumikiem co pięknie skomponował mu HOGAN i prędkość początkowa wzrosła......no właśnie, dokładnie nie pamiętam 228m/s lub 238m/s tak czy inaczej wydajność całości systemu wzrosła w znacznym stopniu. Widocznie śrut w tej lufce jest lepiej uszczelniony i co za tym idzie system jest bardziej efektywny.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Re: Padł leapers 3-9x32 AOTS

Post autor: opusDead »

arturio111 pisze:i mówili również że jest to odosobniony przypadek w co zaczynam wątpić.
Nie jest to odosobniony przypadek. Po prostu to jest słaby celownik i to już kolejny przypadek jego padnięcia. 3-9x32 i AGS MINIE na sprężyny się nie nadają i tyle. Większość TS wytrzymuje, ale i tak tu i ówdzie słyszę że padają- w tym najpopularniejsze 3-9x40 MD TS. Nie są to Bushnelle.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Dadi
Posty: 55
Rejestracja: 01 sty 2007, 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

Dokładnie 216 +- 2 m/s . A co do Lepersa , wyślę podobnie jak Ty do Kolby , nie mam wprawdzie takiego przebiegu ( może 3 tysiące ) ale należy obalić mit o "TS"
Proponuje wypowiedzi posiadaczy Lepersików .
Był H80 i H70 .... Jest CZ200 i Diana 26 i będzie jeszcze H bo to niezła zabawa .
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

I bądź mądry i kup optykę (za rozsądne pieniądze) co by na Hatsanie (albo innej wiatrówce) wytrzymała :/
Mam już Harego po przeróbkach (tuningu) i zacząłem czytać o optyce a tu jak widzę wielka loteria. Może kupować coś tańszego i liczyć na szczęście? Albo ze stałym powiększeniem?
AA S400
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

mrk pisze:Mam już Harego po przeróbkach (tuningu) i zacząłem czytać o optyce a tu jak widzę wielka loteria. Może kupować coś tańszego i liczyć na szczęście? Albo ze stałym powiększeniem?
Póki co żadne Belomo jeszcze nie padło :)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Byłem też świadkiem reklamacji AGSa (nie wime czy z zoomem czy bez) który padł na HW97k.

ogólnie "TS" od początku uważałem za marketing (hemm, uczą mnie o tym w szkole :P ), jednak lupki te same w sobie najgorszej jakości nie są.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Zacytuję siebie z innego tematu:
Nie mam zamiaru zachwalać Leapers'ów ,bo wiadomo co tanie to z pewnoscią nie dorówna taktycznym celownikom ,ale zważcie na to ile jest posiadaczy Leapers'ów i AGS'ów. Procent padniętych celowników na razie nie jest wielki z pewnością nie zadowala ta sytuacja osób mających pecha ,ale nie mniej w dalszym ciągu są konkurencyjne w swoim przedziale cenowym.
To jest tak jak z iloscią uszkodzonych dysków twardych ,wystarczy popatrzeć na statystyki przewodzi Seagate ,ale jednocześnie ma ponad 60-cio procentowy udział rynku. Wystarczy zapytać w każdym sklepie komputerowym ile przyjmują zwrotów dysków Seagate każdy powie ,że najwięcej ,ale też sprzedają ich kilkakrotnie wiecej niż wszystkich dysków innych firm razem wziętych.
Jak by nie było sam zastanawiam sie nad założeniem montażu 30mm z pierścieniami z tworzywa ,parę osób używa takich budżetowych rozwiązań typu pseudo Dampa.

Dodam tylko albo ryzykujemy ,albo kupujemy droższe sprawdzone celowniki minimum Buschnell Trophy ,tak jak napisał Opus ,Leapers to nie Bushnell Elite czy choćby Trophy.
A co do Bełomo to się też jeszcze zobaczy ,jak narazie mają niewielki udział w rynku i to praktycznie od momentu wprowadzenia siatki mildot co stało się całkiem niedawno.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Dokładnie mam takie samo zdanie: "gdze drzewo rąbią tam wióry lecą" jak leapersów jest juz kilkaset w gronie strzelców to i choćby padło 1% z nich to już daje to kilka sztuk, co z tego ze nie padł zaden Bushnell jak na takim iwebie ma go powiedzmy tylko 80osób :hm:

Faktem jest ze padło kilka sztuk leapersa ale mozliwe ze sa to poprostu wadliwe egzemplaże, te lupki nie są robione ręcznie i mogą zdażyc sie jakies niedoróbki, błedy itp.
Ale podsumowując odsetek sprawnych egzemplazy do wadliwych jest bardzo wysoki, odwrotny jak w Tesco z Allegro :lol:
Jak komus padł leapers to jest sensacja, a ze sprawnego egzemplaza nikt nie robi święta, w Tasco jest odwrotnie, jak któres przeżyło kilka tysiecy pestek to sensacja na całego :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
No nie ma co przesadzać ,trofików jest z pewnością znacznie wiecej niż 80. Z tego powodu jest polecanym celownikiem do tego stopnia ,że zdażają się osoby które jeżeli nawet stać na znacznie lepszy sprzęt trofika zostawiają sobie na drugą czy trzecią wiatrówkę nie pozbywając się go.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Piotrek, nie do końca się z Tobą zgadzam. Slavka napradę prawie nie kopie w porównaniu z innymi karabinkami 260zł czy 270zł za optykę to wcale nie jest mało. To równowartość Harrego w polimerku. Pewnie dla wielu osób taki wydatek to niewiele ale ja do nich nie należę. Jednym z powodów zakupu slavki było to że jest przyjazna dla optyki. Po tym celowniku spodziewałem się znacznie więcej tym bardziej że prędkości początkowe mam już od dawna raczej niskie. W momencie jak padł celownik miałem 175m/s a w czasach "świetności" sprężyny (tuż po zakupie dmuchawki) było max 228m/s przy śrucie JSB. Teraz mam bushnella bazar za 90zł i trzyma zero od ok 500szt śrutu. Więc bez przesady. Moim skromnym zdaniem paść nie powinna. Napis TS na lunecie jednak do czegoś zobowiązuje albo kontrola jakości nie istnieje.l Mam co prawda gwarancję z której co prawda skorzystałem ale nie tak miało być.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Ewidentnie musiales trafic na wadliwy egzemplaż ;( nie pojmuję tego, ludzie sadzają tego leapersa na duzo bardziej kopiacych wiatrówkach i wszystko jest ok :hm:

Co do tych 260-270zł to dla mnie takze nie jest mało i dlatego mysle nad Deltą zamiast tego leapersa, ale gdybym mial fundusze to raczej bym sie na niego skusił :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Dadi
Posty: 55
Rejestracja: 01 sty 2007, 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

Czy ktoś wierzy w cuda ?
Bo ja raczej jestem realistą , ale po ostatnim strzelaniu muszę zweryfikować swoją postawę .
Pisałem już w tym temacie że padł mi Leapers a tu ....... trafiam gdzie chcę , zarówno na 20 m jak i 75 m . A praktycznie co zrobiłem w ostatnim czasie to demontaż w celu stwierdzenia czy nie mam grzechotki , i prośba do kolegi Artura o sprawdzenie jej na jego Slavce .
Generalnie jestem przygotowany do wysyłki reklamacyjnej ale ..... jeszcze poczekam :D
Był H80 i H70 .... Jest CZ200 i Diana 26 i będzie jeszcze H bo to niezła zabawa .
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Cód??
a moze prezent od lupki z okazji swąt :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Śmiech śmiechem :) ale Darek dzisiaj na strzelnicy raz za razem "ściągał" kapsle od petów na 50m. Żarty się skończyli :) Se sobie normalnie wymiatał dzisiaj ;) I uwiżcie że nie były to przypadkowe trafienia tylko w jego przypadku.......czy to jeszcze Hatsan? :hm:
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

a ja po ciuchu obstawiam że Darkowi się wtedy kończyła prowadnica i "chwytała" co któryś strzał... A Ty wkurzony ostro na swoje szkiełko trząsłeś ostro łapkami :) Albo kończy się Tobie sprężyna i stabilność prędkości już nie ta... Zresztą w niedzielę hatsan bił tam gdzie go kierowano... Z wyjątkiem właśnie co któregoś strzału, który ewidentnie łapała prowadnica. Takie moje "2 grosze"...
ODPOWIEDZ