Brak mocy IZ-61

ODPOWIEDZ
1leon1

Brak mocy IZ-61

Post autor: 1leon1 » 10 lut 2020, 19:11

Witam,
zostałem posiadaczem wiatrówki IŻ61 z problemami. przebieg przybliżony to ok 2k śrutu ale wygląda nie średnio.
Każdy śrut utyka w lufie, praktycznie u samego wylotu.
Rozłożyłem ją i mam parę wątpliwości.
1.Korek cylindra wyszedł dość łatwo, uszczelka uszkodzona z 2 stron, być może uszkodzona przy demontażu / wyczuwalne zadziory przy otworach trzpienia blokującego korek, oraz na końcu przy naciągu dźwignią. - Uszczelka korka oczywiście do wymiany i pewnie do zeszlifowania zadziory.
2. uszczelka tłoka z delikatną rysą, ale nie jest twarda czy skruszała. Czy wymienić?
3. popychacz nie jest uszczelniony
4. nie wiem jak ocenić sprężynę wydaje się być prosta. jaką żywotność posiadają?
5. Prowadnica jest, ale wiem że zalecają wymienić, jakie parametry powinna mieć?

Czy macie jakieś porady na co zwrócić uwagę?
Na jakim smarze składać korek i tłok by nie uszkodzić uszczelki i zachować szczelność?

Przepraszam za tyle pytań na raz

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020

Re: Brak mocy IZ-61

Post autor: Qbuś » 10 lut 2020, 21:37

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek !

Awatar użytkownika
kamazek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020

Post autor: kamazek » 10 lut 2020, 22:01

Już dawno nie widziałem tak pięknie podanej, na złotej tacy, odpowiedzi na pytanie :spoko:
Leon, podziękuj Qbusiowi ! 8)

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020

Post autor: Qbuś » 10 lut 2020, 22:46

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek !

1leon1

Post autor: 1leon1 » 11 lut 2020, 13:02

Z większością tematów już się wcześniej zapoznałem. Tyle pytań wynikało z braku jakiegokolwiek doświadczenia z naprawą/tuningiem/rozbiórką dmuchawki.
Zarazem dziękuje bardzo za angażowanie.

Najpierw postaram się poprawić to co mam, bez kupowania sprężyny.

Mam pytanie jednak co do polerowania tłoka, czy po takim wypolerowaniu nie zardzewieje? czym to należało by zakonserwować?
Osłona PET służy to oddzielenia smaru ze sprężyny i ścianek cylindra?
I jeszcze z tą plastykową śrubką przy dosyłaczu należy wymienić, jakoś doszczelnić?

Dam znać o o efektach moich działań.

ODPOWIEDZ