Obrazek

H70 & Tuning - Poprawiamy fabrykę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sanCH0
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: sanCH0 »

Szlifierka kontowa poradzi sobie z metalem z którego wykonana jest lufa? :D :hm:
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Nie wiem, ale najlepiej by było uciąć tokarką ;)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Dokładnie - ale pod warunkiem, że tokarka nie ma bicia (co niestety często zdaża się w baaardzo starych i mocno używanych egzemplarzach). Jak jest bicie nóż zbiera nie równo i też skos wyjdzie.
Wniosek - najlepiej patrzeć się tokarzowi na ręce (czyt. proces cięcia) co jednak może nie być łatwe i niekoniecznie musi się to podobać (tokarzowi of coz) :)
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
sanCH0
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: sanCH0 »

Chyba spróbuję tą szlifierką obciąć przy okazji wymiany prowadnicy i innych rzeczy. Samo obcięcie nie będzie zbyt precyzyjne ale przecież ręcznie mogę wykończyć całość.
H85 STG + Alchemik + PP 3-12x42AO
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

No raczej nie polecam. Może i sam poprawiałem po tokarce (bo właśnie bicie było - wyszlo na fazie z zewnątrz i koronie - mowa o niedokładności).
Poprawiłem na takiej maszynce (piła, tokarka, heblarka, szlifierka w jednym), zamiast piły założyłem tarcze do cięcia metalu +prowadnica oryginalna (kąt 90st. do tarczy), przysunąłem całość na wysokość środka tarczy, lufka na blat i delikatnie do tarczy kręcąc przy tym powoli lufą w osi. Tak zeszlifowałem materiał z wadliwą koroną lufy i tą pseudo koronę wykonałem ręcznie papierkiem i kuleczką.

Ale żeby całość cięcia za pomocą szlifierki kątowej - to z całą pewnością nie.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

sanCH0 pisze:Chyba spróbuję tą szlifierką obciąć ...
szlifierka tnie na zasadzie topienia materiału, uzyskasz temp. która rozgrzeje metal do czerwoności i go rozhartuje, możesz stracić też oksydę
szlifierką to będzie po kowalsku i więcej bidy jak dobrego, weź brzeszczot i spokojnie obetnij
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
maximus
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ależ spokojnie tnij szlifierką tylko musi być ona zamontowana na takim stojaku do opuszczania nic się nie stanie z lufą oksydą itd. ja tak ciełem i założe się że nikt z tych straszących cię by nie poznał. Na koniec wykończ papierkiem i będzie ok. Tylko nie tnij z ręki. Pamiętaj o stojaku.
BSA Lonestar + BSA Platinum 8-32x44
organista18
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2008, 8:34
Lokalizacja: Lębork/Słupsk
Kontakt:

Post autor: organista18 »

Witam. No ja jestem już po zabiegach tuningowych mojego harrego. Wcześniej opisywałem co będę wymieniał... Wszystko jest super, łagodniejszy, lepiej się strzela i w ogóle :D Tylko chciałbym mu jeszcze podnieść moc... i teraz moje pytanie jak?? Wystarczy nałożyć na prowadnicę jakieś podkładki?? A następne pytanie brzmi; nie zrobiłem polerki tłoka, jest konieczna??

[ Dodano: Nie 01 Cze, 2008 18:32 ]
Bym zapomniał opisać ten zestaw co zakupiłem; otóż bałem się tego, bo niektórzy użytkownicy pisali tu, że od Rusznikarza2005 to nie. Ale ja jestem bardzo mile zaskoczony, wszystko pasuje super a i efekty po takim zabiegu są ogromne :D
Hatsan 80 STG+tunning + Delta Optical3-9x40MD
Awatar użytkownika
sanCH0
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: sanCH0 »

Chyba wstrzymam się z ucinaniem lufy do puki nie będę miał celownika optycznego bo dopiero wtedy dowiem się czy sieje na tyle, że potrzeba to zrobić. W tej chwili ciężko ocenić czy odchyłki to wina kopa, strzelca :lowca: czy końcówki lufy. Sytuacja wyklaruje się dopiero jak zmienię prowadnice i uszczelkę tłoka.
Ależ spokojnie tnij szlifierką tylko musi być ona zamontowana na takim stojaku do opuszczania nic się nie stanie z lufą oksydą itd. ja tak ciełem i założe się że nikt z tych straszących cię by nie poznał.
Jeszcze zastanowię się nad tą metodą.
rifleman

Post autor: rifleman »

organista18 pisze:Tylko chciałbym mu jeszcze podnieść moc... i teraz moje pytanie jak?? Wystarczy nałożyć na prowadnicę jakieś podkładki?? A następne pytanie brzmi; nie zrobiłem polerki tłoka, jest konieczna??
Tak, możesz dołożyć parę podkładek. Pamiętaj jednak, że może wzrosnąć kop kosztem celności. Lepiej chyba strzelać tam gdzie się chce. ;)
Bez polerki tłoka można spokojnie strzelać, ważne, żeby w komorze sprężania nie było żadnych opiłków metalu (dość częste w hatsanach) bo rozwalą uszczelkę tłoka.
organista18
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2008, 8:34
Lokalizacja: Lębork/Słupsk
Kontakt:

Post autor: organista18 »

Bez polerki tłoka można spokojnie strzelać, ważne, żeby w komorze sprężania nie było żadnych opiłków metalu (dość częste w hatsanach) bo rozwalą uszczelkę tłoka.
_________________
No właśnie bo teraz jak wymieniałem uszczelkę na nową to stara wyglądała strasznie, była jakaś pocięta, postrzępiona... ale ja myślę, że to od tego gdy robiłem osadę, to ciągłe przymierzanie itp. i pewnie się jakieś wióry nasypały :/
Hatsan 80 STG+tunning + Delta Optical3-9x40MD
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

organista18 pisze: niektórzy użytkownicy pisali tu, że od Rusznikarza2005 to nie. Ale ja jestem bardzo mile zaskoczony, wszystko pasuje super a i efekty po takim zabiegu są ogromne :D
właśnie trzymam palec nad przyciskiem KUP TERAZ tylko nie wiem czy brać ten z metalową prowadnicą czy z ertalitu? metalowy na dłużej wystarczy a może aż tak brzęczał nie będzie?
jak długo trzyma się ertalitowy nie wiem?!
pomóżcie mi się zdecydować :hm:
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
robroj0
Posty: 408
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:28
Lokalizacja: Wadowice G k.Mielca

Post autor: robroj0 »

Weź ten zestaw z prowadnicą ertalonową.Mniejsze brzęczenie.Ertalon nie przenosi tak drgań jak metal,a wytrzymałość i tak bardzo długa.Lepiej dla lupki. :)
BMK-40(lufka LW)tuning by Alchemik+DOC na BKL-u
organista18
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2008, 8:34
Lokalizacja: Lębork/Słupsk
Kontakt:

Post autor: organista18 »

rifleman pisze:Lepiej chyba strzelać tam gdzie się chce. ;)
Masz rację, jeśli faktycznie zwiększenie mocy ma wpłynąć negatywnie na celność to zrezygnuje z tego zabiegu. A co do polerki tłoka, to myślałem, że będzie to miało wpływ na strzelanie....
Hatsan 80 STG+tunning + Delta Optical3-9x40MD
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nie widzę dokładnie na drugim zdjęciu, ale może się okazać, że ten Hatsan ma taką dziwną koronę. Co prawda korona powinna być stożkiem na wylocie, ale jeśli ta pseudokorona jest wyraźnie szersza od pól i bruzd, to może coś działa.
Choć znając Turków, cudów bym się nie spodziewał.
Zrób zdjęcie, gdzie jest to bardziej widoczne.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ