Hatsan Striker Edge vs AirTact PD

ODPOWIEDZ
coyote_x
Posty: 14
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05

Hatsan Striker Edge vs AirTact PD

Post autor: coyote_x » 10 maja 2019, 21:44

Cześć.

Mam taki dylemat co wybrać jako taniego, prostego i pancernego w budowie puszkobijcę do strzelania rekreacyjnego/grillowego z otwartych przyrządów i ewentualnie prostego kolimatora Leapers Tactedge, którego mam w szufladzie.

Zastanawiałem się nad znanym Striker Edge https://hatsan.com.pl/product-tur-10692 ... -EDGE.html

Zobaczyłem jednak nowy model AirTact: https://hatsan.com.pl/product-tur-11191 ... CT-PD.html

W sumie nie licząc tego plastiku udającego RISa na górze AirTact i chyba wygodniejszego uchwytu różnią się one głównie spustem, w Edge wszyscy wiemy jaki jest, a w tym drugim wydaje mi się, że jest to taki mechanizm: https://hatsan.com.pl/product-tur-11148 ... 100GD.html

Spust w Edge jest pancerny w budowie, a w AirTact podobno lepszy ale mam wątpliwości czy trwały i warty zachodu.

Uprzedzam, że wiem jakiej klasy to jest sprzęt i taki ma być, zastanawiałem się jeszcze nad Gamo Delta Fox GT oraz Crosman Inferno ale wydaje mi się, że tureckie są bardziej pancerne i mają łatwo dostępne graty na zamianę jakby coś padło.

O ile Edge miałem w rękach i strzelałem to tego drugiego nie, który z nich Waszym zdaniem ma większy sens?

Osobiście bardzo lubię to jak działa Vortex ale się zastanawiam czy ucywilizowana (Hogan, Dębowy, ktoś) sprężyna nie będzie lepsza/tańsza/trwalsza - na pewno bym chciał tą wiatrówkę osłabić, żeby to nie było tak kopytne i łatwiej się naciągało (młodsi strzelcy, kobieta).

HW 97k po Hoganie strzelało przyjemnie, wątpię czy Hatsana ze sprężyną idzie bez czarowania doprowadzić do takiego przyjemnego cyklu strzału, a po zmniejszeniu ciśnienia na vortexie powinien być przyjemny bez dodatkowego kombinowania.

PS. chcę coś w takiej osadzie ze względu na wygodę trzymania i brak konieczności dbania o drewienko, a także niezbyt dużą wagę.

coyote_x
Posty: 14
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:05

Re: Hatsan Striker Edge vs AirTact PD

Post autor: coyote_x » 12 maja 2019, 12:50

Z tego co mi się udało ustalić to AirTact ma kostkę z tworzywa, spust i takie coś co udaje szynę RIS.

Chyba pod względem mechanicznym stary dobry Striker Edge będzie wystarczający do strzelania rekreacyjnego z otwartych i/lub kolimatora na dystansie ~15-25m do bombiczek po CO2 itp.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości