Obrazek

Mały test Tomitex szpicGL-70m

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Mały test Tomitex szpicGL-70m

Post autor: stworek5 »

wiosna idzie pełną parą, dziś 12 stopni na plusie-nie wieje, żal było w domu siedzieć :) małe rekreacyjne strzelanko nie zaszkodzi, cele różne: butelki plastikowe, puszki po śrucie, jedyne tarcze jakie mam to standardowe 14/14, mimo to postanowiłem sprawdzić się na 70m, śrut Tomitex szpic-gl, pozycja standardowa-siedząc z kolana:

Obrazek

dało się trafić :), na 10 strzałów weszło 8 , zmotywowany wynikiem próbuję dalej, regulacja lupki i:

Obrazek

skupienie lepsze ale też 8 trafień, ponownie przestawiam punkt celowania w lewo, niestety przedobrzyłem, ale wynik myślę ze jest dobry biorąc pod uwagę odległość i śrut w każdym razie mnie zadowala w 100%, weszło 10/10 w tym jedna centralna dyszka :D :

Obrazek

a tak to m/w wygląda w praktyce:

Obrazek

Obrazek
odległość 70m wraz z przybliżeniem x9, jak na razie lupka Delty okazuje się w pełni powtarzalna, Mil-dot okazuje się bardzo pomocny i nie gubi zera co mnie bardzo cieszy :) I jako ciekawostka: tak wygląda pudełko po śrucie trafione z 50m:

Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
fender
Posty: 24
Rejestracja: 10 lut 2007, 0:11
Lokalizacja: Białystok

Post autor: fender »

No nieźle:) Ja o takim skupieniu z moim gładkim H35 mogę zapomnieć.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

piekny wynik ;)
A puszeczka na wylot czy jedna scianka?? jak na wylot to :chyleczola:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Fajny teścik. U mnie też ten Tomitex ma dobre skupienie, ale wynikami nie mogę się pochwalić. Mariusz na ile zerowałeś lunetkę ? Czy odstęp między dotami w DO wynosi: 10cm/100m?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

radecek pisze:Mariusz na ile zerowałeś lunetkę ? Czy odstęp między dotami w DO wynosi: 10cm/100m?
niestety w parametry się nie zagłębiałem ale jest to możliwe, zero mam ustawione na 50m a strzelałem drugim dotem w górną krawędź tarczy z 70m, co do puszki to jedna warstwa przebita bo w jedną strzelałem ale nie spodziewałem się dziurki ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Mariuszu wynik jak dla mnie bomba :) Ale ja nie o tym ;) Zdradz mi tajemnice, jak zrobiles tak ladne zdjecie krzyza ? Bo mi jakos wychodza troche takie nijakie :| sorka za OT.
Bezbronny
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

no to i tak ladnie jak na 50m to super :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Mikrus pisze:Zdradz mi tajemnice, jak zrobiles tak ladne zdjecie krzyza ? Bo mi jakos wychodza troche takie nijakie :|
po prostu, położyłem karabinek na "stołku", sam położyłem się na zimnej ziemii i trzasnąłem kilkanaście-w miarę wyszło jedno-dres do prania :lol: , fotka była w 3MPix-widoczny kawałek jest wycięty z całości i poprawiony Fotooffice3 :)
AA TX200 HC
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Pogratulować celności!Ja na dystansie 50 m,trafiam w cel wielkości stodoły :maruda:
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

wow! taki wynik uzyskałeś z Huntera440 gładolufowego?
Widzę że nowa lupka się przydaje. Ciekawe jak będzie się spisywać po 1000 strzałów.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Hmmm Koledzy, mam do Was pytanie. Nie mogę za bardzo ustawić szczerbinki. Wiem jak to się robi, ale nie bardzo mi wychodzi. Próbowałem zerować na 15m, mniej wiecej cos wychodzilo, ale jak strzelałem na 10m albo na 25 to już całkiem inaczej strzela karabinek. Albo jak strzelam z góry w dół, lub z dołu w górę, to też inaczej strzela. Proszę o pomoc.
PS. moim hatsanem takiego opakowanie po tomitexie nie przebiłbym z 20m. Dlaczego?
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

po pierwsze to naturalne ze jak masz ustawiona szczerbinke na 15 metrow to na mniejsze i wieksze odleglosci musisz brac poprawke. Przystrzeliwujesz bron do danej odleglosci a srut nie leci prosto lecz łukiem i dlatego w zaleznosci od odleglosci trzeba przestawiac nastawy.

Celowanie z gory na dol lub odwrotnie tez wymusza inne nastawienie przyzadow


A z tego co wyczytalem ty masz chyba wersie short ( nie jestem pewien) i to moze byc przyczyna malej przebijalnosci. Ewentualnie moze sprezyna jest na wykonczeniu juz?
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Currahee! pisze:Cytowanie s
założona nowa od Alchemika

[ Dodano: Sob 03 Mar, 2007 19:11 ]
Currahee! pisze:Ewentualnie moze sprezyna jest na wykonczeniu juz?
założona nowa od Alchemika
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

no to w takim razie nie wiem :PP
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

a nie obcina przypadkiem kielichów?

Apropo testu mam pytanie: kocyk czy własne ręce? :)
ODPOWIEDZ