Obrazek

Wykres prędkosc a energia !!!

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Wykres prędkosc a energia !!!

Post autor: drozdzu »

Chcialem sprawdzić czy przyrost energii od predkosci jest liniowy,a ze mi sie nudziło sporządzilem wykres i pomyslalem ze dodam jeszcze kilka srutów i wrzuce na forum :lol:

Moze sie komuś przyda :lol:

Obrazek

ps. nie wiem czy dobry dział ale jakos do Pozatematycznych nie pasowalo :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Springfield7.62
Posty: 296
Rejestracja: 12 sie 2006, 9:34
Lokalizacja: Okolice Krosna

Post autor: Springfield7.62 »

Po co robić wykresy jak ze wzoru widać że przyrost energi w stosunku do prędkości nie jest liniowy: Ek=(m*v^2)/2 :)
Hatsan 80s + Belomo 6x42 Mil-Dot + Drwienko CUSTOM w budowie...
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

nudzilo mi sie :lol:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Dobra robota Piotrek. Wielu osobom się przyda na pewno taki wykres.
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Mam taką samą tabele, tylko w excelu - przerobiłem ją na śruty podane wyżej. Dla innych śrutów wystarczy wpisać ich masę w gramach i wychodzą prędkości dla różnych energii. Jak ktoś potrzebuje to plik jest w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Mam pytanie do was: Dlaczego mój kolega Lidorem 44 przebija blachę ocynkowaną taką jak na domach a ja takim samym śrutem nie mogę jej przebić? O co tu chodzi? Dodam, że założyłem zestaw od Alchemika. Czy może być to wina uszczelki lufy, która jest oryginalna?
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Klakier

Post autor: Klakier »

Witam
Uszczelke tłoka wymieniłeś? Uczczelka lufy może przepuszczać ta oryginalna oczywiście, kup u Achemika lub w sklepie 2 oringi i je załuż zamiast tej oryginalnej, tu masz ten temat http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=1052 .
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Ja mam te uszczelki od Alchemika tylko ich nie założyłem :D a uszczelkę tłoka też wymieniłem. Dodam, że cały czas luzuje mi się śrubka trzymająca lufę i lufa wtedy lekko chodzi...
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Klakier

Post autor: Klakier »

A więc załuż te uszczelki a napewno szczelność sie polepszy.
Dodam, że cały czas luzuje mi się śrubka trzymająca lufę i lufa wtedy lekko chodzi...
Ja mam ten sam problem, jeśli masz pod rękom jakiś lakier do paznokci, metalu, drewna to odtłuść tą śrubkę i gwint w systemie posmaruj gwint i dobrze dopasowanym śrubokrętem dokręć ją, potem odczekaj pare godzin lub dzień aby lakier wyschnoł i powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

Ok założę a te śrubki potraktuję LOCTITE :D i wtedy chyba nie będzie się odkręcać.
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

patrykt7 pisze:Mam pytanie do was: Dlaczego mój kolega Lidorem 44 przebija blachę ocynkowaną taką jak na domach a ja takim samym śrutem nie mogę jej przebić? O co tu chodzi? Dodam, że założyłem zestaw od Alchemika. Czy może być to wina uszczelki lufy, która jest oryginalna?
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!
pewnie dlatego że twój Hatsan to short to raz, a dwa zapewne wpływ ma sprężyna w Lidorze ;) miałem kiedyś odpowiednik B3-3, rozbierałem też kilka, sprężyny w jaką zostały wyposażone te sprzęty nie powstydziłby się pełnowymiarowy Hatsan :evil: Jak niektórzy pamiętają miałem kiedyś karabinek B7Hercules-boczny naciąg, problem był ten sam, zbyt duże napięcie wstępne sprężyny, skutkowało to potężnym kopem i brakiem celności za to dosć dużą energią, znaczne skrócenie sprężyny poprawiło walory karabinka, nie był za mocny za to dużo celniejszy :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

stworek5 pisze:pewnie dlatego że twój Hatsan to short
A short jest dużo słabszy od zwykłego? Skoro ma mniejszego kopa to może lunety będą bardziej wytrzymywały na nim? Ale tu chyba nie chodzi o to, żeby miał mocnego kopa tylko żeby strzelać celnie, prawda?
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ma mniejszą komorę sprężania dlatego jest słabszy, short to krótszy model Hatsana.
AA TX200 HC
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Skoro ma mniejszego kopa...
Zależy jak ma się proporcja długości sprężyny do długości cylindra w shorcie a proporcja tych samych długości w "pełnej wersji" :)

Energię ma napewno mniejszą, ale kopa niekoniecznie.
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

A ile może mieć Jouli ze sprężyną otevą od Alchemika i kompletem uszczelek?
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
ODPOWIEDZ