Obrazek

Walther Terrus

ODPOWIEDZ
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Walther Terrus

Post autor: raptowny »

Siemanko. Przez przypadek stałem się właścicielem Walthera, a że nie znalazłem za wiele na jego
temat to postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami. Karabinek kupiłem jako używany w stanie
idealnym ale niestety idealnym tylko wizualnie, technicznie kolorowo nie było, a podobno
był po tuningu wykonanym w pewnej firmie której nazwy nie będę wymieniał by nie robić "reklamy".
W każdym razie nie byłem zadowolony więc sprzęt poszedł do Dębowego, o to co znalazł w środku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wybebeszeniu karabinek przeszedł standardowy tuning i dzisiaj przystąpiłem do dobierania
śrutu z paczką JSB Test. Wspomnę jeszcze tylko, że przed tuningiem karabinek miał problem zmieścić
5 sztuk Exacta w kwadracie 4x4cm na 25m.

Obrazek

W pudełku nie było Exacta 4.53 i chyba kupie na próbę, warunki za dobre nie były
bo wiało pewnie dlatego Heavy wypadł lepiej od Exacta 4.52.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2016 21:46 ]

Walther praktycznie sprzedany ale zdążyłem jeszcze postrzelać w bezwietrzną pogodę oto wyniki:

25m JSB 4.53 0.547g
Obrazek

Skupienie na butelce widać słabiej jak na papierze ale nie zamierzałem strzelać skupień, wyszło nie najgorzej to wkleję.
70m, 10 strzałów wszystko w celu, 4cm ctc, pow x9 celowane 4tym dotem w korek:
Obrazek
Obrazek

5 sztuk znalazłem w środku
Obrazek

Sprawca
Obrazek
Awatar użytkownika
driver
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2016, 18:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Moje trzy grosze

Post autor: driver »

Trochę :lol: spóźniony wpis, ale podzielę się swoimi doświadczeniami z Terrusem. Mój jest stosunkowo młody, ok. 2 miesiące temu przyszedł prosto z Cekaus od Hiszpana, czyli pozbawiony najważniejszych wad :) w polimerku. Składny, dosyć ciężki, <16 J ładnie toto wykonane, strzela się dobrze, kopniak nie jest zbyt mocny, dużo zależy od śrutu. Strzelam JSB 4,52 Exact Heavy i H&N FTT w tym samym kalibrze, na otwartych puszki piwne regularnie padają z 25-30 m, szkoda że nie ma takich przyrządów jak choćby HW 30S :/ truglo na tym karabinku nie bardzo się sprawdza. Na początku miałem lupkę Walthera 6x42 szału nie było, ale to była moja pierwsza :D, więc dopiero się uczyłem strzelać (dalej się uczę :) ) Spust całkiem przyjemny, potrafi zaskoczyć. Najdalsza odległość to było 60 m mierzone i strzelanie do tarczy, posiew totalny raz z winy "bezołowiowej" lufy, dwa lupki, trzy strzelca :lol: ale z 10 pestek wszystkie w punktowanym na tarczy były... Na pożyczonej od kolegi DOT 6-24X42 AO MD z 50 m było już o niebo lepiej... Ten karabinek ma potencjał i chyba jest trochę niedoceniony na tle Diany czy HaWusi :/ Lufa lubi w zasadzie dwa rodzaje śrutu, przynajmniej u mnie: JSB 4,52 Exact i 4,52 Exact Heavy. Co ciekawe nijak nie mogę sobie poradzić z H&N :hm: we wszystko trafia, ale do tarczy to jakby ten śrut ręką rzucał... Jak dla mnie ten karabinek jest udany, może dlatego, że na razie mam tylko jego? :D HW 30S dojedzie za jakiś tydzień od Hogana, wprawdzie to nie ta moc co Walther, ale porównanie jakieś będzie. W każdym razie do strzelnicy biathlonowej, spinnerów czy kaczuszek strzeladełko się sprawdziło pięknie, jak również do kapsli i patyków po lodach, z których regularnie ogałacam pobliski sklep spożywczy :lol:
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

U mnie też najlepiej latał Exact 0.547 i Heavy 0.670g, ale dopiero po Dębowym zaczyna to fajnie strzelać :)
Awatar użytkownika
driver
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2016, 18:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: driver »

Dokładnie, ręka fachowca cuda czyni :) Ja na początku miałem lufę bez ołowiu, skupienie z 20 m na tarczy to była tragedia, po ok. 70 śrutach wszystko się ładnie ułożyło, teraz nawet z otwartych z 15 m na 10 strzałów zdarza się jeden, dwa poza czarnym polem. To co na fotkach pokazałeś (bebechy) to faktycznie niezły zonk :) , ważne, że teraz działa jak należy
HW 30S Hogan
GAMO PR 45 Cekaus
WALTHER 4-12x50 CI
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Re: Walther Terrus

Post autor: nunez »

mam ten karabinek. ale od roku> jezeli ktoś ma zaciecie i sprzęt ...to może wyjść naprawde dobry karabinek za grosze. A tak ogólnie to pozdrawiam Wszystkich(wróciłem troche z martwych......i pozdraawiam Was ze Stepnej.....i tyle :)
;slavka634;
ODPOWIEDZ