Obrazek

Jaka optyka..

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Jaka optyka..

Post autor: WyimaginowanY »

Witam! Mam takie skromne pytanie do doświadczonych. Jaka optyka na HW50 w miarę najtańsza ale wytrzymała? :bobas: Żebym nie musiał się martwić, że po 10 strzałach już coś będzie dzwoniło w środku :hihi: Tarczownikiem nie jestem ale fajnie postrzelać z innych przyrządów niż z mechanicznych :)
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Walther + MTC
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Minimum DOC jeśli nie chcesz ciągle wysyłać na serwis :) .
Awatar użytkownika
AdrianB-tow
Posty: 18
Rejestracja: 30 gru 2015, 18:45

Post autor: AdrianB-tow »

Kolego na Hatsan Striker 1000 X pierwsza była kandar 3-9 X 32 kupiona na giełdzie za 89 zł bez montażu. Padła po, nie śmiejcie się, 8 strzałach. Karabinek był po tunningu by E..s więc to nie była wina Harnasia. Potem Walther 4X32 na tym samym sprzęcie, potem przekładka na H95 QE QT by ten sam Mistrz :king: i poleciała po 5 paczkach ołowiu. Teraz Leapers Golden Image 3-9X32 TF2+ AO 1’’ MilDot i jutro zaczynam testy. Poczytaj dogłębnie forum
Hatsan 95 SAS QT QE + Leapers 3-9X32
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

Próbowałem szukać ale wyszło z tego tyle, że założyłem temat - odpowiedź pana Pawła jeszcze mnie do tego zmobilizowała bo poczułem się leniem :bobas: To co znalazłem to często były rozmowy między tawerniakami krytykujący lub zachwalający jakieś tam optyki i większość kręciło się w okół tzw. "Scope-killerów" - Hatsanów bo były doskonałym przykładem (?) wytrzymałości różnych lupek. Druga część moich poszukiwań kończyła się na optykach 600-1000 zł lub okolicach - Szukałem też optyk DOC bo pan Janusz mnie do tego zachęcił. Ale tak czytam wciąż tą lekturę to już wolę poczekać na jakąś lepszą lupkę :hm:
W każdym razie Dziękuję i za pomoc i za wyrozumiałość bo jestem pewien, że pan Paweł już widział kilka moich nurtujących pytań w przeciągu ostatniego tygodnia :bobas:
(Daj znać jak się ta lupa sprawdziła ;) )
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Gwoli ścisłości, w sieci nie obowiązuje forma "Pan", "Pani". Używamy imion lub nicków ;) Sorki za OT
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Cóż.. to nie nowina że na sprężynę strach posadzić coś poniżej DOCa..
A i tak, niektóre, nawet droższe lupki, czasem mają problemy.
Lupki " z targu" z reguły nie trzymają "zera" nawet na PCP.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Ja osobiście polecam DOT miałem na TX200HC i bez problemów . Poważnym plusem jest trzy lata gwarancji i bez problemowy serwis . Wartym uwagi jest point precision . Kolega ma już kilka lat na HW97K i jest ok. No i bushnell legend siedział u mnie na ProSporcie bez problemów ;) .
Walther + MTC
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

Czytałem sporo opini ze lepszym wyboerm od PP jest Kandar (jesli chodzi o PCP)
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

A w jakim przedziale cenowym szukać na początek? :) Chodzi mi o to od jakiej ceny nie schodzić w dół - np. 500 zł bo niżej to tylko "zabawki" :)
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Kolego kuzik71, przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

WyimaginowanY pisze:A w jakim przedziale cenowym szukać na początek?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć .Nasze hobby to nieustanne gonienie królika . Myślę że w granicach 1000 złociszy można kupić całkiem porządną optykę taką na dłużej . Wiem że to sporo jak na początek ale ma to sens ;)
Walther + MTC
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

Przeczytałem i Hw nie jest hatsanem,90 a napewno z tych opini wynika ze ma lepsze parametry...
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

Co mnie w życiu podkusiło na takie zainteresowania aby tyle wydawać? :lol: No cóż, trzeba uzbierać tą kwotę :) :)
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

WyimaginowanY pisze:Co mnie w życiu podkusiło na takie zainteresowania aby tyle wydawać? :lol: No cóż, trzeba uzbierać tą kwotę :) :)
Pocieszę Cię troszkę, to dopiero początek.... :hihi:
ODPOWIEDZ